scrolltop scrollbottom

Novinky

Bratislava nezvládla duel s Novými Zámkami, prekvapila aj Považská Bystrica
Redakcia | 17.12.2017 21:46:26

Netradične v nedeľu sa odohralo 30. kolo našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. O prekvapenie sa opäť postarala Považská Bystrica, ktorá po Topoľčanom vzala neočakávane bod aj Skalici. Samostatné nájazdy sme videli nielen na Považí, ale aj v zápase Spišskej Novej Vsi s Topoľčanmi. Prekvapivý výsledok sa zrodil v Nových Zámkoch, B tím zaznamenal proti HC Bratislave plný bodový zisk. Michalovce zvládli súvoj s Dubnicou bez väčších problémov. Rolu favorita potvrdil Prešov a vďaka výhre nad Trnavou je naďalej na čele prvoligovej tabuľky.

Výsledky 30. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HC Nové Zámky B – HC Osmos Bratislava 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 17. Lantoši (Šimek, Rehák), 20. Varga (Rehák), 48. Varga (Lantoši), 57. Matejovie (Tužinský, Novák) – 36. Vavrušek (Kratochvíla, Roth). Strely: 37:24. Vylúčenia: 7:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. RozhodovaliValachovič – Šefčík, D. Konc ml. Diváci: 73.

Nové Zámky BFoltán – Trávniček, Šimek, Matejovie, Bahna, Štefanka – Tužinský, Gubo, Varga – Lantoši, Klenko, Novák – Rehák, Slávik, Ondrušek – Jass.

HC BratislavaKožiak – Obšut, Ficel, Ledenev, Valjent, Roth, Kuzmín, Guoth – Klučiar, Halama, Danišovský – Brodek, Novák, Šalka – Vavrušek, Kratochvíla, Dvonč – Krajč, Mlynčár, Bednarič.

HK Spišská Nová Ves – HC Topoľčany 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 55. Findura (Vartovník, Štrauch) – 29. Kohút (Minárik, Podstavek), rozhd. nájazd Uhnák. Strely: 36:33. Vylúčenia: 5:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba – Homola, Janiga. Diváci: 281.

Spišská Nová Ves: Surák – Vantroba, Štrauch, Korenko, Forrai, Kyčák, Bdžoch, Halász – Mikula, Vartovník, Findura – Giľák, Koky, Paločko – Lištiak, Nagy, Uhrík – Zwick, Olejník, Chmeľ.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Kohút, Hrudík, Španko, Bystričan, Nitriansky – Pätoprstý, Uhnák, Pekarčík – Podstavek, Novák, Minárik – König, Gašparovič, Tábi – Lindeman.

Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves
Veľmi dobrý hokej sa hral na Spiši. Hostia potvrdili, že im právom patria vyššie priečky aktuálnej tabuľky. V prvej tretine mali hernú aj územnú prevahu. Domáci brankár mal možnosť ukázať svoje umenie a to sa mu aj darilo. Rýchle protiútoky hostia eliminovali už na útočnej modrej a tak domáci len ťažko hľadali cestu k bránke Hala, ktorý s prehľadom riešil vzniknuté situácie.

Hra v druhej tretine sa vyrovnala, no predsa to boli hostia, ktorí šťastným gólom otvorili skóre stretnutia, puk totiž po teči preloboval domáceho Suráka. Domáci zvýšili tempo, hra sa prelínala na oboch stranách. V 36. minúte nešťastne narazil na zadný mantinel Hrudík, a nakoľko lekár musel byť pri ošetrovaní, druhá tretina sa dohrávala po úprave ľadu pred treťou tretinou.

Domáci v tretej tretine vystupňovali svoje úsilie a v 55. minúte Findura vyrovnal na 1:1. Nakoľko už gól nepadol, predlžovalo sa. Ani predlženie neprinieslo víťazstvo, nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých hosťujúci Uhnák rozhodol o dvoch bodoch pre Topoľčany.

HK 95 Považská Bystrica – HK Skalica 4:5sn (0:1, 1:2, 3:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 29. Koleda (Jurášek), 42. Dvořák (Koleda, Dolinajec), 43. Koleda (Dubeň, Niník), 57. Cíger (Dubeň) – 17. Jurák (Jarolín, Mikéska), 36. Vaškovič (Sloboda, Vereš), 40. Sloboda (Okoličány, Jurák), 44. Hujsa (Vaškovič, Škápik), rozhd. nájazd Hujsa. Strely: 41:43. Vylúčenia: 7:10 na 2 min. Presilovky: 4:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist – Tvrdoň, Drblík. Diváci: 133.

Považská Bystrica: Mikoláš – Dvořák, Nahálka, Niník, Solar, Palovič, Bajaník, Saboš – Dolinajec, Ligas, Cíger – Klíma, Jamnický, Dubeň – Koleda, Jurášek, Mokrohajský – Miro.

SkalicaKošút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Vereš, Hujsa, Vaškovič – Kňazev, Jarolín, Hluch – Janáč, Kučera, A. Kotzman – D. Okoličány, Dmitriev, Jurák.

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK Dubnica nad Váhom 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Piatak (Cvengroš), 13. Linet (Fajčák), 21. Valečko (Poliaček), 39. Mesaroš (Toma), 43. Linet (Fajčák, Brezniak) – 58. Jakubík (Kanaet, Hiadlovský). Strely: 54:25. Vylúčenia: 5:6 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Pribula, Korba. Diváci: 190.

Michalovce: Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, Cvengroš, Rusina, Oravec, Dolgoš – Solomonchak, Cútt, Poliaček – Halás, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Fajčák – Hamráček, Toma, Mesaroš.

Dubnica nad Váhom: Hiadlovský – Bobček, Rehák, Habšuda, Ďurkech, Švec, Burzala – Hegyi, Kluka – Kanaet, Jakubík, Kútny – Berák, Ibolya, Trška – Hús.

Vo vranovskej STD aréne sa hral od začiatku svižný hokej, v ktorom mali navrch Michalovčania. Zo začiatku ale mali problém so súperovou tesnou obranou a brankárom Hiadlovským. Ich najväčšiu šancu spálil hneď v úvodných sekundách Igor Halás, ktorý nezasunul puk už za rozkročeného Hiadlovského. Veľmi dôležitý úsek zápasu prišiel v polovici prvej časti. Hneď po jej uplynutí Erik Piatak v presilovej hre konečne otvoril skóre a o niekoľko sekúnd po výbornej robote za bránkou Jakub Linet vsietil druhý gól „ingemákov“. Hostia mohli odpovedať v následnej presilovke, ich najlepší strelec Michal Kluka ale mieril v dobrej pozície tesne vedľa.

Michalovčanom vyšiel nástup do druhej časti. Do nej si preniesli presilovku, v ktorej Valečko na dvakrát prekonal Hiadlovského – 3:0. Od tohto momentu domáci kontrolovali priebeh hry. V závere druhej tretiny pridali aj štvrtý gól, keď sa presadil navrátilec z projektu SR 20 Radoslav Mesaroš.

Aj tretia tretina sa niesla v dominancii Dukly. Tá svoju prevahu pretavila aj v piaty gól, potom, čo sa po spolupráci tretieho útoku po druhýkrát v zápase gólovo zapísal center Jakub Linet. Solomončak spolu s Poliačekom vzápätí pohrdli navýšením vedenia Michalovčanov, na druhej strane Trenčan famózne vychytal Michala Kluku. Michalovský golman si ale čisté konto neudržal, keď ho dve minúty pred koncom prekonal v presilovej hre Jakubík.

HC Prešov Penguins – HK Gladiators Trnava 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 8. Baláž (Palko, Šimčák), 39. Gábor (Koch), 42. Mikolášek (Prokop), 45. Bylina (Babynets) – 47. Róth (Košecký), 57. Ševčík (Košecký, Kamenický). Strely: 39:24. Vylúčenia: 6:5 na 2 min., navyše Mihalko 5 min. + DKZ za kopnutie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Švajka – Wolf, Riš. Diváci: 869.

Prešov: Spodniak – Novický, Hopkovič, Pavúk, Palko, Gábor, Koch, Komloš, Vyskoč – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Babynets, Šimčák, Baláž – Prokop, Bylina, Mikolášek – Novotný, Pulščák, P. Kotzman.

Trnava: Juríček – Burzík, Mihalko, Hutár, Kuna, Košecký, Brzák – Szalay, Schmidt, Mrava – Ševčík, Hrbáčik, Kamenický – Róth, Andrisík, Valent – Grell, Klema, Lukačovič.

Dopisovateľ: Róbert Kunst, HC Prešov Penguins
Úvod stretnutia bol veľmi vyrovnaný a domáci sa nevedeli dostať do tempa, čo hosťom vyhovovalo. Prešovčania postupne zvyšovali tlak a čoraz viac hrozili Trnavčanom, až prišla 8. minúta a domáci kapitán Baláž sa krásne uvoľnil a vymietol pravý horný roh Juríčekovej brány - 1:0. Domáci po strelenom góle ešte viac zvýšili obrátky a hneď si aj vybojovali presilovku, v ktorej mali dostatok šancí, ale Juríčeka neprekonali. Po skončení početnej výhody domácich si dvojnásobnú presilovku vyskúšali aj hostia, dokázali streliť gól, ale rozhodca ho neuznal.

Druhá tretina začala miernym tlakom hostí, ktorý rýchlo opadol pretože sa Trnavčania dostali zbytočne do oslabenia. Prešovčania ponúknutú výhodu nielen, že nevyužili, ale ešte v nej aj faulovali. Po nevyužitej početnej prevahe hostí sa chvíľu hralo v rovnovážnom stave, kde Trnava mala viacero veľmi sľubných šancí, no nedala gól a znova sa nechala zbytočne vylúčiť. Prešov celú presilovku strávil v útočnom pásme, ale výborného Juríčeka neprestrelil. Hostia boli ku koncu druhej časti aktívnejší, podarilo sa im dostať domácich pod tlak, ale znova faulovali v útoku a hosťujúci hráč dostal dokonca päťminútový trest a domáci mali ideálnu šancu navýšiť skóre. V 39. minúte Prešov strelil gól, keď Koch vystrelil od modrej čiary a Gábor puk dorazil za chrbát bezmocného Juríčeka – 2:0.

Tretia tretina sa začala svižne. Na začiatku zbytočne fauloval Tomčák a počet hráčov na ľade sa vyrovnal a potom domáci pridali tretí gól, keď po prihrávke Prokopa krásne prekorčuľoval obranu Mikolášek a poslal puk medzi nohy Juríčka – 3:0. Tučniaci zvýšili obrátky a strelil štvrtý gól po ukážkovom sóle Babinetsa a exkluzívnom zakončení Bylinu – 4:0. V 47. minúte sa gólovo presadili aj hostia, keď puk popod Spodniakov betón poslal Róth – 1:4. Trnavčania sa osmelili a dokázali domácich zovrieť pod poriadny tlak, v ktorom si museli pomôcť faulom. V 57. minúte Trnavčania dramatizujú zápas, keď nenápadnú strelu tečoval Ševčík na 2:4. Gladiátorom sa už ďalšie góly nepodarilo pridať a tak tri body ostali v Prešove.

Najlepší hráči zápasu: Spodniak (Prešov), Roth (Trnava)