scrolltop scrollbottom

Strieborná prilba

Bylina sa stal historicky prvým legionárom so striebornou prilbou
Redakcia | 11.10.2017 12:51:32

Divácka anketa STRIEBORNÁ PRILBA prvaliga.sk má za sebou premiérove hlasovanie vo svojej tretej sezóne. Najlepším hráčom septembra sa stal po internetovej bitke medzi Prešovom a Topoľčanmi bieloruský útočník Gleb Bylina. V septembri najproduktívnejší hráč Tučniakov sa stal historicky prvým legionárom, ktorý bude nosiť striebornú prilbu. V tesnom súboji porazil Albína Podstavka z Topoľčian len o 12 hlasov.

Do septembrového hlasovania sa zapojilo 2444 hokejových priaznivcov. ĎAKUJEME!

Gleb Bylina pôsobí na Slovensku tretiu sezónu, predtým bol lídrom bieloruského HK Mogilev v domácej najvyššej súťaži. Na úvod aktuálnej sezóny bodoval v septembri okrem zápasu s HK Orange 20 v každom stretnutí. Bol mozgom prešovskej hry a spoluhráčom vytváral šance na skórovanie. Okrem šiestich asistencií strelil aj sám dva góly.

V hlasovaní porazil topoľčianskeho lídra Albína Podstavka len o 12 hlasov. Tretí skončil v hlasovaní skalický center René Jarolín so stratou až 570 hlasov. Štvrté miesto v striebornej prilbe patrilo Spišiakovi Jakubovi Lesňákovi a najmenej hlasov dostal Michal Kluka z tímu Dubnice nad Váhom.

 

STRIEBORNÁ PRILBA prvaliga.sk - september

1. Gleb Bylina (Prešov) 860 hlasov
2. Albín Podstavek (Topoľčany) 848 hlasov
3. René Jarolín (Skalica) 290 hlasov
4. Jakub Lesňák (Spišská Nová Ves) 252 hlasov
5. Michal Kluka (Dubnica nad Váhom) 194 hlasov

 

Foto: Róbert Mačej


Ďalšie články