scrolltop scrollbottom

Novinky

Dubnica zdolala v šlágri Topoľčany, Trnava prekvapila Bratislavu
Redakcia | 03.02.2018 13:21:50

Šláger predposledného piatkového kola základnej časti St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy priniesol súboj budúcej štvrťfinálovej dvojice, v ktorom pred slušnou kulisou zvíťazili hostia z Dubnice. Vyše tisícová návšteva prišla do Prešova a Michaloviec. Východniarske Šarišania ovládli bez väčších problémov. Favorizované Michalovce a Skalica taktiež nezaváhali, hoci Považania potrápili súpera zo Zemplína. Prekvapenie sa zrodilo v Trnave, kde Gladiátori porazili Bratislavu a dve kolá pred koncom základnej časti strácajú na ôsme miesto zaručujúce play-pff štyri body.

Výsledky 43. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Skalica – HC Mikron Nové Zámky B 12:0 (4:0, 7:0, 1:0)

Góly: 3. Pavešic (Kniazev, Kučera), 9. Jurák (Jarolín), 14. Pavešic (Janáč, Jurák), 17. Jurák (Janáč), 21. Jarolín (Mikéska, Janáč), 24. Schmidt (Hujsa, Sloboda), 25. Mikéska (Jarolín, Janáč), 30. Horváth (Vaškovič), 35. Straka (Kotzman, Schmidt), 36. Mikéska (Janáč, Jurák), 37. Vaškovič (Hujsa, Dufek), 56. Kniazev (Kučera, Hluch). Strely: 84:19. Vylúčenia: 1:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. RozhodovaliMĺkvy – Frimmel, Šefčík. Diváci: 743.

Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Dufek, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Schmidt, Kotzman.

Nové Zámky B: Nagy (41. Shirshov) – Bevilaqua, Šimek, Štefánik, Židulják, Ryšavý – Kucsera, Murashov, Tužinský, Mihalčín, Vörös, Novák, Ondrušek, Maroš.

Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh. Hostia prišli s minimom hráčov a postupne im odchádzali sily. Už v 3. minúte si výlet do súperovej tretiny dovolil Pavešic a aj keď z prvej strely Nagya neprekonal, dorážku už do siete dopravil. V 9. minúte mal čas zamieriť Jurák a do horného rohu zvýšil na 2:0. V 14. minúte sa po druhýkrát v stretnutí presadil Pavešic, ktorý presne vymietol horný roh bránky.

V druhej tretine už bolo zo strany hostí cítiť úbytok síl a už po pár sekundách sa do listiny strelcov zapísal Jarolín. V 24. minúte si otvoril strelecký účet Schmidt, ktorý prišiel posilniť Záhorákov v závere sezóny. Netrvalo dlho a ďalší presný zásah pridal Mikéska, ktorý na dvakrát dopravil puk do siete. V polovici zápasu sa presadil ďalší obranca Horváth a defenzíva bola pri chuti aj naďalej, keď pridali ďalšie góly Straka a Mikéska, ktorý zaokrúhlil skóre na 10:0. Druhú desiatku načal kapitán Vaškovič a do šatní sa tak išlo za stavu 11:0.

V záverečnej časti pokračovala prevaha domácich hokejistov, ale väčšinou sa snažilli dotiahnuť puk až do prázdnej bránky a tak sa gólostroj zastavil. Jediný presný zásah tak strelil Valerij Kňazev, ktorý upravil na konečných 12:0.

HK Gladiators Trnava – HC Osmos Bratislava 6:5 (1:2, 1:1, 4:2)

Góly: 14. Grell (Greschner), 37. Šúry (Mrva, Čunderlík), 48. Belskiy (Greschner, Grell), 48. Šúry (Čunderlík), 56. Keleši (Baránek, Mrava), 60. Čunderlík (Mrava) – 4. Krajč (Mucha), 11. Matejovie (Ondris, Šalka), 23. Brodek (Vidovič, Danišovský), 52. Mlynčár (Krajč, Mucha), 53. Guoth (Bednarič, Čech). Strely: 38:33. Vylúčenia: 3:3 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec – Valo, D. Konc ml. Diváci: 145.

Trnava: Brucháč – Brzák, Žilinský, Šúry, Čunderlík, Mrava – Kuna, Burian, Lukačovič, Baránek, Ftáčnik – Keleši, Kormúth, Grell, Greschner, Belskyi.

Bratislava:  Mega (30. Srnec) – Ficel, Valjent, Ondris, Kratochvíla, Šalka – Matejovie, Vidovič, Brodek, Novák, Danišovský – Guoth, Kuzmín, Mucha, Mlynčár, Krajč – Čech, Roth, Bednarič.

Súhrn zaslal klub HK Gladiators Trnava
Trnavčania nastúpili v tomto zápase s mladými hráčmi z juniorky čo skúsený súper využil a vyhral prvú tretinu 2:1. Na začiatku druhej tretiny Trnava inkasovala tretí gól, ale od tej chvíle sa začali viacej osmeľovať trnavský mladíci a ešte dokonca druhej tretiny znížili na rozdiel jedného gólu. Mohla ich mrzieť možnosť samostatného nájazdu, ktorý nepremenili, ale takto povzbudení a odhodlaní začali tretiu tretinu. V tretej tretine sa hral otvorený hokej hore dole brankári sa vôbec nenudili. Boli to Trnavčania čo strhli vedenie na svoju stranu, ale zase skúsený team z Bratislavy behom pár minút znovu otočil výsledok vo svoj prospech. Domáci sa nevzdávali a svojím nasadením,  bojovnosťou podoprenou povzbudzovaním domácich divákov otočili dvomi rýchlymi gólmi sa dostali do jednogólového vedenia čo si už v samotnom závere postrážili a tak sa tešili zo zisku troch bodov.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK 95 Považská Bystrica 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Góly: 8. Valečko (Cútt), 22. Rusina (Halás), 22. Halás (Balko), 40. Brezniak (Fajčák, Linet), 50. Solomonchak (Brezniak, Cútt) – 6. Zlocha (Danielčák), 27. Stanislav (Zlocha, Saboš), 36. Ligas (Saboš, Rodionov). Strely: 62:18. Vylúčenia: 6:7 na 2 min. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba – Riš, Janiga. Diváci: 1400.

Michalovce: Juríček – Valečko, Meliško, Kolba, Korenko, Rusina, Balko, Fajčák – Solomonchak, Cútt, Banovský – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Linet, Halás – Mesaroš, Toma, Hamráček.

Považská Bystrica: Dzubina – Koleda, Saboš, Nahálka, Filo – Danielčak, Ligas, Turan – Stanislav, Zlocha, Rodionov – Bednár.

Michalovskí hokejisti nevstúpili od začiatku do zápasu najlepšie. Možno aj pod vplyvom podcenenia súpera, ktorý prišiel akurát s jedenástimi korčuliarmi, ich výkon nebol takým dominantným, ako očakával divák. Aj napriek tomu mohli otvoriť skóre, Linet ale netečoval do siete strelu Brezniaka. To, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa na druhej strane Jánovi Zlochovi, ktorý strelou k žŕdke prekonal novú michalovskú posilu Martina Juríčka. Domáci odpovedali v ôsmej minúte, keď počas presilovky vyrovnal po krásnej Cuttovej prihrávke Valečko. Ján Zlocha mohol dostať svojich opäť do vedenie, jeho samostatná akcia ale stroskotala na brankárovi Juríčkovi. No a keď sa na druhej strane domáci nepresadili ani z minútovej presilovky o dvoch hráčov, prvá tretina skončila 1:1.

Ani v druhej sa obraz hry nezmenil. Hoci, Michalovčania sa mohli nakopnúť v 22. minúte, kedy najskôr Tomáš Rusina a po ňom o niekoľko sekúnd aj Igor Halás prekonali výborného Dzubinu. Zdalo sa tak, že domáci definitívne zlomili odpor súpera, no ten na ich profesorskú hru odpovedal dvoma presilovkovými gólmi Stanislava a Ligasa, a začínalo sa opäť odznova. Michalovčania ešte stihli gólovo odpovedať v druhej tretine, keď ich desať sekúnd pred jej koncom poslal opäť do vedenia Ivan Brezniak.

Trápenie Dukly pokračovalo aj v tretej tretine. V 50. minúte prišlo definitívne vykúpenie po góle Solomončaka, dnes ale môžu tešiť domácich iba získané body. Výkon totiž nebol adekvátny druhého tímu tabuľky...

HC Topoľčany – MHK Dubnica nad Váhom 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 37. Podstavek (Nemček), 54. Klenko (Hudec, Hudec) – 12. Mihalík (Berák, Trška), 17. Ďuriš (Rehák, Kokavec), 33. Kútny (Berák), 47. Kanaet (Krajči, Bobček). Strely: 31:42. Vylúčenia: 4:12 na 2 min., navyše Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Valach – Tvrdoň, Hanko. Diváci: 1267.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Šiška, Malý, Bystričan, Grman, Španko, Kohút – Nemček, Uhnák, Podstavek – Pekarčík, Laššo, Pätoprstý – König, Novák, Tábi – J. Hudec, Klenko, F. Hudec.

Dubnica nad Váhom: Trelc – Bobček, Rehák, Kostev, Habšuda, Burzala, Švec, Trška, Lee – Krajči, Ďuriš, Kokavec – Berák, Kanaet, Kútny – Briestenský, Hegyi, Trenčan – Kluka, Mihalík, Jakubík.

Hostia boli od úvodu lepším mužstvom, viac sa tlačili dopredu a boli agresívnejší. Domáci hokejisti nestačili na lepšie pripravených hostí a tí sa v 12. minúte aj ujali vedenia, keď skóre zápasu otvoril odchovanec topoľčianskeho hokeja v drese hostí Jozef „Kikino“ Mihalík – 0:1. Domácich inkasovaný gól nenakopol a boli to hostia, ktorí Ďurišom potrestali vylúčenie domáceho hráča gólom na 0:2. Následne krátku presilovku päť na tri hrali domáci, šancu si nevypracovali a skoro aj inkasovali, keď Halo zachránil betónom po strele Kútneho.

V druhej časti hry sa hostia v podstate bránili stále v oslabení až do 30. minúty. Topoľčany nevyužili takmer minútu a pol presilovku päť na tri, keď Malý trafil žŕdku a Podstavek pred prázdnou bránkou nenamieril presnejšie. V 32. minúte hostia zatlačili domácich, spustili kolotoč a Kútny pretlačil puk až za Hala – 0:3. Najkrajšia akcia domácich prišla v 37. minúte, kedy počas vlastného oslabenia vysunul Nemček Podstavka, ktorý obišiel obrancu hostí a svoj nájazd rutinérsky zakončil – 1:3.

V záverečnej tretine si hostia držali pohodlný náskok a domácich do šancí nepúšťali. V 47. minúte dokonca Kanaet prešiel cez troch hráčov domácich a svoj nájazd zakončil gólovo – 1:4. Iskierku nádeje pre domácich ešte v 54. minúte vykresal Klenko, ktorý tečoval puk pred brankárom hostí. V závere hrali domáci aj do tretice presilovku päť na tri. Tá trvala takmer celé dve minúty, ale miesto zdramatizovaniu zápasu sa domáci hráči utápali v nekonečných prihrávkach v útočnej tretine, než by poriadnou strelou ohrozili brankára hostí.

HC Prešov Penguins – HK Spišská Nová Ves 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 19. Prokop (Baláž, Šimčák), 21. Tomčák (Chalupa), 40. Šimčák (Baláž). Strely: 46:14. Vylúčenia: 4:6 na 2 min., navyše Krajňák 5+DKZ za faul kolenom, Mačkovič a Kyčák 5+DKZ za hrubosť. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Pribula, Wolf. Diváci: 1050.

Prešov: Spodniak – Palko, Pavúk, Mačkovič, Novický, Gábor, P. Kotzman, Maňák – Baláž, Šimčák, Prokop – Krajňák, Tomčák, Chalupa – Mikolášek, Bylina, Utkin – Pulščák, Valent, Ferenc – Babinets.

Spišská Nová Ves: Surák – Hochmann, Vantroba, Bdžoch, Knižka, Krempaský, Kičák – Findura, M. Nagy, Zwick – Lesňák, R. Štrauch, Chmeľ – Raáb, Halász, Kristian – Derkin, Forrai.

Dopisovateľ: Róbert Kunst
Zápas sa začal v solídnom tempe. Prvú nebezpečnú šancu vyslal na Suráka Utkin. V polovici prvej tretiny si Spišiaci vyskúšali prvú presilovku, ale Spodniaka poriadne neohrozili. Následne sa k početnej prevahe dostali aj domáci, ale obrana Spišskej si s ňou poradila. Postupom času Tučniaci prebrali iniciatívu v zápase a začali dominovať, ale Suráka nedokázali prestreliť. Domáci v poslednej minúte prvej časti otvorili skóre, keď Baláž spoza brány perfektne našiel Prokopa a ten skóroval – 1:0.

Šarišania hneď na začiatku druhej tretiny otvorili skóre, keď Chalupa krásne našiel Tomčáka a ten ešte krajšie zakončil – 2:0. Domáci si vybojovali presilovku, ale netrvalo dlho a zbytočne sa previnili faulom, takže počet hráčov na ľade sa vyrovnal. Spišiaci sa dostali ešte k jednej presilovke, keď zle striedali domáci, ale nepodarilo sa im ju využiť. Tučniaci mali na konci tretiny výhodu presilovky, ktorú zahrali nádherne a Šimčák skóroval – 3:0.

Obe mužstvá vstúpili do tretej časti veľmi aktívne a diváci mohli vidieť aj menšiu potyčku medzi Findurom a Pavúkom. Domáci si v 44. minúte vybojovali presilovku, ktorú zahrali veľmi dobre, ale gól nedali. V 49. minúte sa dostali v početnej prevahe Spišiaci, keď Krajňák tvrdo fauloval Lesňáka a vyslúžil si päťminútový trest. Hostia v dlhej presilovke nevymysleli nič a tak stav sa nemenil. V 55. minúte Kyčák tvrdo zrazil Mikolášeka a vyslúžil si bitku od Mačkoviča a domáci sa dostali k ďalšej presilovke. Tučniaci sa v početnej prevahe nepresadili a zápas sa už dohral v kľudnom tempe a tak tri body ostávajú na Šariši.