scrolltop scrollbottom

Novinky

Dukla premiérovo vyhrala na vynovenom štadióne a Prešov ukončil sériu prehier
Redakcia | 20.01.2018 18:07:03

Prekvapenie sa v 39. kole našej druhej najvyššej hokejovej súťaže nekonalo, hoci veľmi blízko k nemu bola Trnava. Tá mohla využiť hernú krízu tretieho Prešova, dokázala dokonca v tretej tretine zmazať  svoje dvojgólové manko, no ani to nestačilo na víťazstvo. Šarišania ukončili trojzápasovú sériu prehier. Vynovený michalovský štadión síce nepraskal vo švíkoch ako v minulom kole, napriek tomu slušná návšteva pomohla Dukle získať vo vynovenom stánku prvé body a výhru v šlágri kola s Dubnicou. Pred vyše tisícovou návštevou uspeli tiež Topoľčany a nezaváhali ani Záhoráci proti Panterom z Považia. HC Bratislava uštedrila debakel novozámockému B tímu.

Výsledky 39. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy:

HC Topoľčany – HK Spišská Nová Ves 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 3. Tábi (Klenko, Hudec), 32. Podstavek (Kohút), 42. Tábi (Kohút), 60. Minárik – 35. Lištiak. Strely: 39:29 . Vylúčenia: 7:10 na 2 min., navyše L. Novák DKZ za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach – Hanko, Drblík. Diváci: 1284.

Topoľčany: Halo – Král, Ďurčo, Nitriansky, Bystričan, Kohút, Šiška, Minárik, Grman K. – König, Laššo, Podstavek – Pekarčík, Uhnák, Pätoprstý – Tábi, Novák B., Hudec F. – Gašparovič J., Klenko, Hudec J.

Spišská Nová Ves: Surák – Forrai, Vantroba, Bdžoch, Zwick, Kyčák, Majer – Findura, Koky, Novák L. – Vašaš, Bjalončík, Olejník – Lesňák, Lištiak, Chmeľ – Kopyttsov.

Topoľčany mali výborný štart do zápasu a už v 3. minúte po skrumáži pred brankárom hostí poslal domácich do vedenia Tábi – 1:0. Domáci aj naďalej tlačili súpera, avšak hostia boli nebezpeční z brejkových situácii. V domácej bránke chytal spoľahlivo Halo a šance Podstavka i Pätoprstého zneškodnil brankár hostí.

V druhej tretine sa hra vyrovnala, hostia v krátkom slede hrali dve presilovky, no najväčšiu šancu počas nich mal paradoxne domáci Podstavek, ktorému však samostatný nájazd zneškodnil Surák v bránke hostí. V 32. minúte už ale Podstavek navýšil vedenie domácich, keď ho nádhernou prihrávkou vysunul Šiška – 2:0. V 34. minúte po krosčeku mali hrať domáci presilovku, ale zákerný faul na domáceho hráča zbytočne až príliš tvrdo odplácal Nitriansky, a tak sa hralo štyria na štyroch. Po chybnej rozohrávke na modrej čiare sa puku zmocnil Lištiak, ktorý vrátil hostí do zápasu – 2:1. V závere druhej tretiny si domáci zahrali presilovku aj o dvoch hráčov, ale gól sa im vsietiť nepodarilo.

Ten však padol už v 42. minúte, kedy Topoľčany využili presilovku päť na štyri, keď sa k odrazenému puku so šťastím dostal Tábi – 3:1. Po tomto góle sa roztrhlo vrece s vylúčeniami na oboch stranách a obe mužstvá si zahrali aj presilovky päť na tri. Napriek množstvu vylúčení v záverečnej tretine sa nehral zákerný hokej, vylúčenia vyplývali z hry a oba tímy dokonca dvakrát doplatili aj na príliš veľa hráčov na ľade. V závere sa hostia svojou nedisciplinovanosťou pripravili o zdramatizovanie zápasu, keď v podstate od 55. minúty hrali stále v oslabení. V poslednej minúte hosťujúci brankár úmyselne vyhodil bránku zo svojho miesta a hostia sa bránili len v trojici. Do konca zápasu zostávalo dvanásť sekúnd, kedy hosťujúci brankár Surák si opäť neudržal nervy na uzde a úmyselné opäť vyhodil bránku zo svojho miesta, za čo hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Samostatný nájazd uzdravený Minárik, ktorý nastúpil na poslednú tretinu, i premenil a uzavrel stav stretnutia na konečných 4:1.

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK Dubnica nad Váhom 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Solomonchak (Cútt, Banovský), 37. Toma (Balko), 40. Cútt (Valečko, Banovský), 57. Meliško – 11. Hegyi (Kanaet, Burzala)Strely: 41:28. Vylúčenia: 3:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Homola, Janiga. Diváci: 1650.

Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Meliško, Rusina, Balko, Dolgoš – Banovský, Cútt, Solomonchak – Jokeľ, Piatak, Halás – Hamráček, Linet, Brezniak – Toma, Mesaroš.

Dubnica nad Váhom: Kutej – Rehák De., Bobček, Ďurkech, Habšuda, Burzala, Švec, Trška – Kluka, Ďuriš, Berák – Kokavec, Mihalík, Krajči R. – Kútny, Hegyi, Kanaet – Trenčan, Špankovič, Briestenský.

Michalovská Dukla, ktorá nastúpila opäť bez najproduktívnejšieho hráča Františka Poliačka, mala parádny štart do zápasu, keď už v prvom striedaní otvorila skóre. V 58. sekunde nabil Cútt ideálne Solomončakovi a ten prekonal Kuteja. Strelený gól ale akoby Michalovčanov uškodil, keďže tí sa následne ťažko dostávali do tempa. Trest prišiel v jedenástej minúte, kedy Trenčana prekonal Dominik Hegyi.

Aj v druhej tretine sa hral zaujímavý hokej, čistých šancí ale veľa diváci nevideli. Michalovčania naďalej dobíjali bránu hosťujúceho tímu a nakoniec sa im opäť podarilo dostať sa do vedenia, keď v 37. minúte zužitkoval výbornú robotu štvrtého útoku Lukáš Toma. To ešte nebolo z michalovskej strany v druhej tretine všetko. Nesmierne dôležitý gól totiž dosiahla Dukla aj v záverečných sekundách tejto časti, keď Radovan Cútt v presilovke osem sekúnd pred koncom upravil na 3:1.

Dukla vedomá si náskoku v tretej tretine už netlačila tak na pílu. Aj napriek tomu mohli jej hráči viackrát poistiť svoj náskok, nakoniec sa to ale podarilo až Jakubovi Meliškovi, ktorý tri minúty pred koncom počas power-play gólom cez celé klzisko stanovil konečný rezultát na 4:1.

HC Prešov Penguins – HK Gladiators Trnava 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Góly: 15. Novotný (Palko), 19. Baláž (Kotzman, Tomčák), 25. Šimčák (Baláž), 34. Tomčák (Chalupa), 57. Chalupa (Tomčák) – 28. Szalay (Mrava), 30. Andrisík (Žilinský, Róth), 52. Valent, 55. Kamenický (Hrbáčik). Strely: 36:33. Vylúčenia: 3:4. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Švajka – Novotný, Pribula. Diváci: 652.

Prešov: Riečický – Mačkovič, Novický, Palko, Pavúk, Kotzman P., Michalčin, Komloš – Krajňák, Tomčák, Chalupa – Baláž, Šimčák, Prokop – Gavrik, Bylina, Novotný – Mikolášek, Pulščák, Ferenc.

Trnava: Juríček – Mihalko, Burzík, Kuna, Keleši, Burian, Košecký, Brzák, Žilinský – Mrava, Szalay, Ftáčnik – Kamenický, Hrbáčik, Lukačovič – Andrisík, Valent, Róth – Baránek David, Baránek Daniel, Mikeš.

Dopisovateľ: Róbert Kunst, HC Prešov Penguins
Domáci sa hneď od začiatku zápasu zakúsili do súpera. V prvej päťminútovke si Tučniaci vytvorili veľmi veľa gólových šancí, ale Juríčeka sa im nepodarilo prekonať. Domáci si vybojovali v siedmej minúte presilovku, Trnavčanov dostali pod tlak, ale gól nestrelili. Šarišania sa presadili prvýkrát v 15. minúte, keď Novotný dorazil Palkovu strelu od modrej čiary – 1:0. Okamžite nato mohol odpovedať Szalay, ale Riečický perfektne zakročil. Tučniaci v 19. minúte zvýšili na 2:0, keď zoči-voči Juríčekovi sa presadil Baláž.

Druhá tretina sa začala miernym tlakom Gladiátorov, ale všetky šance riešil pohotovo Riečický. V 25. minúte Trnavčania urobili chybu v obrane a Šimčák išiel sám na brankára Juríčeka, ktorého prestrelil – 3:0. V 27. minúte Gladiátori prvýkrát prekonali Riečického po krásnej spolupráci Mravu a Szalaya, zakončoval druhý menovaný - 1:3. Trnava si hneď po strelenom góle vybojovala presilovku, ktorú sa jej podarilo využiť, keď sa pred Riečickým najlepšie zorientoval Andrisík a znížil na 2:3. Domáci sa
zobudili, zatlačili hostí a hneď bola z toho presilová hra, ktorú využil Tomčák parádnym blafákom vyzrel na Juríčeka – 4:2.

Trnavčania do tretej časti vstúpili lepšie ako domáci a na začiatku mali zopár dobrých príležitostí. Šarišania si vybojovali presilovku, ale nedarilo sa im ohroziť hosťujúcu bránku. Gladiátori ožili a znova mali veľmi dobrú pasáž hry, v ktorej mohli zdramatizovať zápas. Obrovská chyba nastala v obrane Prešovčanov a hosťom sa podarilo znížiť, keď Riečického z tesnej blízkosti prestrelil Valent – 3:4. Trnavčania si v 53. minúte vybojovali presilovku a mohli vyrovnať, čo sa im aj podarilo, keď po vyšachovaní obrany domácich zakončoval Kamenický na 4:4. V 55. minúte boli na rade Šarišania, keď bol vylúčený Roth za seknutie. Tučniaci to využili a Chalupa dorážal puk za bezmocného Juríčeka – 5:4. Domáci si jednogólový náskok nakoniec udržali a tak tri body ostali na Šariši.

HK Skalica – HK 95 Považská Bystrica 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 32. Škápik (Hujsa), 33. Hluch, 43. Jurák (Janík, Janáč). Strely: 41:22. Vylúčenia: 2:1. Presilovky:0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druga – Jurčiak, Tvrdoň. Diváci: 833.

Skalica: Košút – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Straka, Kukliš, Hílek – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Jurák, Jarolín, Janáč – Hluch, Kučera, Kniazev – Kotzman A., Dufek, Okoličány.

Považská Bystrica: Babik – Solar, Dvořák, Nahálka, Koleda, Rodionov, Saboš – Michalek, Zlocha J., Klíma – Danielčak, Pšurný, Jurášek – Bednár, Turan, Miro.

Obe mužstvá si v minulom kole zapísali dôležité víťazstvá na ľade svojich súperov. Napriek tomu začali duel ospalo a na ľade bolo minimum vzruchu. Domáci pod dojmom víťazstva v Michalovciach akoby čakali, že sa súper porazí sám. Ten vycítil šancu, dobre bránil a tak bolo logickým vyústením, že prvá časť sa skončila bez gólov.

V podobnom tempe sa začala aj druhá časť a dlho sa na ľade nič nedialo. Až v 25, minúte išiel na trestnú ľavicu Ľubo Škápik a Záhoráci akoby ožili. Počas početnej nevýhody boli aktívnejší ako ich súper a Janáč mal veľmi blízko k úvodnému gólu. Domácich oslabenie evidentne naštartovalo a aj v nasledujúcich minútach boli podstatne aktívnejší. Zaslúžene sa dočkali vedúceho gólu, keď sa dôrazom pred bránkou presadil Vereš, ktorý chrbtom k bránke dorazil odrazený puk do siete. Prešlo len 77 sekúnd a z ničoho nič sa pred brankárom Babikom zjavil Tomáš Hluch a tvrdým príklepom mu nedal šancu. Domáci si zvyšok tretiny postrážili a do šatní tak išli s dvojgólovým náskokom.

Ak aj hostia pomýšľali na zvrat, vietor z plachiet im po dvoch minútach Roman Jurák. Útočník Skalice sa ukážkovo pohral s brankárom súpera a puk zasunul do opustenej bránky. V 46. minúte opäť aktívny útok Janáč - Jarolín - Jurák poriadne zatopil hosťujúcej defenzíve, ktorá len so šťastím neinkasovala. V 50. minúte unikla dvojica Škápik - Vaškovič, ale druhému menovanému nevyšla strela. O minútu a pol predviedol pekný semafor Babik proti Strakovej strele.V závere pri presilovej hre mali hostia blízko k zníženiu, ale Košútovi k nule pomohla žrď.

HC Osmos Bratislava – HC Mikron Nové Zámky B 10:1 (2:0, 4:0, 4:1)

Góly: 5. Mlynčár (Dvonč, Mucha), 16. Klučiar, 22. Obšut (Danišovský, Klučiar), 29. Brodek (Šalka), 38. Šalka (Brodek, Krajč), 40. Klučiar (Danišovský), 44. Mlynčár (Dvonč, Čech), 44. Danišovský (Kratochvíla), 57. Klučiar (Obšut, Danišovský), 60. Klučiar (Danišovský) – 54. Murashov. Strely: 75:31. Vylúčenia: 2:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Valachovič – Vyšný, Frimmel. Diváci: 182.

HC Bratislava: Němec – Obšut, Ficel, Roth, Valjent, Čech, Kuzmín – Klučiar, Kratochvíla, Danišovský – Brodek, Šalka, Krajč – Mucha, Mlynčár, Dvonč – Bednarič.

Nové Zámky B: Nagy Matúš – Trávniček, Šimek, Sabo, Matejovie, Kudrna Ad., Židulják – Tužinský, Rehák De., Matejov – Murashov, Kovács, Slávik S. – Kucsera, Vörös, Maroš – Ryšavý

Dopisovateľ: Matej Čalfa, HC Osmos Bratislava)

Bratislava od úvodu začala náporom. Už v štvrtej minúte sa presadil Mlynčár a plány sa začali napĺňať. V 5. minúte pykal  Roth  za seknutie. O pár sekúnd k nemu pribudol aj Čech za vyhodenie puku a Zámky mali skvelú šancu vyrovnať. Nestalo sa.  Zápas bol priemerný a druhý gól sa podarilo dať až Klučiarovi v 15. minúte, hoci šance mali Bratislavčania už skôr. Klučiarov gól uzavrel prvé dejstvo.

V úvode druhej tretiny sa presadil Obšut a skóre utešene narastalo. Bolo otázkou času, kedy domáci urobia ďalší zárez na bránke hostí. V 28. minúte sa presadil Brodek a bolo 4:0.  HCB neprestala s lavínou krásnych akcií . Mário Vӧrӧs pykal za hru so zdvihnutou hokejkou, počas ich oslabenia sa dostal do úniku hráč hostí, ale gól nezaznamenal. Nové Zámky v dnešnom zápase mali problémy s disciplínou a nemohli sa dostať do tempa. Keď piaty gól pridal Šálka,  s hosťami to vyzeralo zle. Šiesty gól pridal Klučiar a zápas bol po druhej tretine rozhodnutý.

V záverečnej dvadsať minútovke domáci výsledok ešte viac prikrášlili a pridali ďalšie štyri góly.  Keby Nové Zámky mohli, asi by ušli z ľadu. Domáci svoju dominanciu zvýraznili aktivitou a hrou na plný plyn, ktorá sa divákom musela páčiť. Nie vždy sú totiž svedkami dvoj ciferných výsledkov.  HCB tak po vysokom víťazstve 10:1 skresali stratu na piatu priečku v tabuľke na jediný bod, keďže Dubnica prehrala s Michalovcami. Z ktorého miesta postúpia chlapci z hlavného mesta do vyraďovacej časti , sa ešte uvidí v posledných pár zápasoch. Je však celkom isté, že ak nováčik, ktorý v tejto súťaži pôsobí prvú sezónu a podarí sa mu prebojovať sa do vyraďovacej časti, je to veľký úspech.

Imrich Antal (tréner HC Osmos Bratislava): „Je veľmi pozitívne, že na ľade začíname robiť to. čo si povieme v kabíne. Po prvej tretine sme si povedali niektoré veci druhú tretinu sme vyhrali 4:0 a potom sme sa už len bavili tým, čo máme natrénované. Veľmi dôležitý bol kolektívny výkon.“

Garip Saliji (tréner HC Nové Zámky B): „Výsledok je úplne zaslúžený. Moje mužstvo nepodalo ani 50% výkonu, ktorého je schopné. Dnes chýbala ochota, bojovnosť, nasadenie a to sa prejavilo na výsledku.“