scrolltop scrollbottom

Novinky

Ihnačák končí na lavičke Dukly, nahradí ho dvojnásobný víťaz 1. ligy
Peter Brendza | 11.10.2017 15:32:33

Nepresvedčivé výkony michalovskej Dukly majú za sebou prvé obete. Dukla Ingema je síce aktuálne na treťom mieste v tabuľke, tretia porážka na ľade súpera v rade ale spôsobila zmenu v realizačnom tíme. Na poste hlavného trénera po deviatich kolách končí Miroslav Ihnačák a takisto aj jeho asistent Ján Vodila. Jeho nástupcom sa stal Miroslav Chudý, ktorý sa tak po Nových Zámkoch a Detve pokúsi vyhrať prvú ligu aj pre Michalovce. Skúsený lodivod povedie družstvo už v stredajšom súboji s HC OSMOS Bratislava.

Viac o dôvodoch ukončenia zmluvy s oboma trénermi povedal pre oficiálnu stránku klubu prezident Dukly Martin Burinský. „S dvojicou Miroslav Ihnačák - Ján Vodila sme ukončili spoluprácu po vzájomnej dohode. S Miroslavom Chudým sme podpísali kontrakt do konca sezóny. Našim tohtosezónnym cieľom je účasť v baráži o najvyššiu súťaž, k čomu by nám skúsenosti Miroslava Chudého mali pomôcť. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch prvej ligy sa mu podarilo prebojovať sa do baráže s Novými Zámkami i Detvou,“ povedal prezident HK Dukla Ingema Martin Burinský. 

54-ročný Miroslav Chudý naposledy viedol tipsportligového nováčika HC 07 Detva, kde však na prelome septembra a októbra skončil kvôli nelichotivému postaveniu v tabuľke a neuspokojivým výsledkom. V minulosti zaznamenal úspešné obdobie v Banskej Bystrici, kedy sa s tímom v ročníku 2014/15 prebojoval až do finále, v ktorom nestačil na majstrovské Košice. Následne jeho kroky viedli do Nových Zámkov, s ktorými zakončil základnú časť prvej ligy na druhom mieste, vyhral finále aj baráž a výraznou mierou sa tak pričinil o historicky postup klubu do najvyššej súťaže. O rovnaký úspech sa postaral aj v lanskej sezóne, kedy s Detvou vyhral prvú ligu. V následnej baráži síce jeho zverencom utiekla miestenka do najvyššej súťaže v poslednom kole, no po odstúpení Martina sa do Tipsportligy dostala aj jeho Detva. Miroslav Chudý je teda trénerom, ktorý vyhral prvú ligu dvakrát po sebe. Podarí sa mu to aj do tretice?


Tento článok vám prinášame vďaka podpore www.novinyzemplina.sk ,kde nájdete plnú verziu článku.


Foto: photo mb


Ďalšie články