scrolltop scrollbottom

Novinky

Michalovce padli pod Poľanou až po predĺžení, Liptáci deklasovali Skalicu
Redakcia | 30.03.2018 22:15:20

V siedmom kole baráže o Tipsport Ligu sa michalovská Dukla mohla priblížiť na rozdiel jedného bodu druhej Detve. Práve ich vzájomný zápas pod Poľanou bol z tohto pohľadu extrémne dôležitý a začal ho lepšie prvoligista, veď od druhej minúty viedol gólom Mašlonku. V priebehu zápasu dokonca Michalovce dvakrát viedli dvojgólovým rozdielom, no domáca Detva na začiatku poslednej dvadsaťminútovky dvoma rýchlymi gólmi otočila stav vo svoj prospech. Aspoň remízu pre Michalovce tri minúty pred koncom zachránil Balko, a to ešte hostia v poslednej minúty ubránili presilovú hru. V predĺžení si nedali pozor na prečíslenia a jedno zužitkoval krásnou strelou detviansky útočník Belluš. Liptáci na domácom ľade nedali absolútne žiadnu šancu Skalici, ktorú v podstate vybavili už v úvodnom dejstve, po ktorom vyhrávali 3:0. Vďaka tomu sa družina Mareka Urama stále drží na čele tabuľky.

Výsledky 7. kola play-out Tipsport ligy (baráž)

Mhk 32 Liptovský Mikuláš – HK Skalica 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Góly: 12. Uram (Piatka, Rapáč), 12. Žiak (Gründling), 16. Piatka (Uram, Rapáč), 27. Piatka (Uram, Tabaček), 33. Uhrík (M. Sukeľ, Rapáč), 46. J. Sukeľ (M. Sukeľ, Nádašdi), 55. Žiak (Uhrík). Rozhodovali: Müllner, Fridrich - Synek, Smrek. vylúčení: 4:5 na 2 min. presilovky: 2:0. oslabenia: 0:0. Diváci: 1050.

L. Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Nitriansky, Tabaček, Moravčík, Nemec, Gründling, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Žiak, Vybíral – Lištiak, Uhrík, Nechaj – B. Rapáč, Piatka, Uram.

Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Straka, Janík, Kukliš, Dufek – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Kotzman – Okoličány, Schmidt, Jurák – Kniazev, Dmitriev, Kučera.

HC 07 Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 5:4pp (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 19. Gašpar, 26. Videlka (Ščurko), 42. Videlka (Murček), 44. Murček (Videlka), 63. Belluš (bez asistencie) – 2. Mašlonka (Balko, Piatak), 17. Mašlonka (Valečko, Piatak), 23. Halás (Cútt, Solomonchak), 57. Balko (Piatak). Rozhodovali: Juraj Konc st., Milan Novák – Peter Rojík, Miroslav Kollár – Vladimír Konštek. Vylúčení: 3:6 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Divákov 871.

Detva: Hackett – Kuklev, Chovan, Sládok, Gachulinec, Macejko, Šimon, Jendroľ, F. Fekiač – Sitnikov, Surovka, Gašpar – Žilka, Chovan, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Tibenský, Surovka, Belluš.

Michalovce: Trenčan – Valečko, Hančák, Meliško, Korenko, Rusina, Dolgoš, Cvengroš, Jokeľ – Solomonchak, Cútt, Halás – Balko, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Hamráček – Banovský, Toma, Mesaroš.