scrolltop scrollbottom

Preview

Michalovce pokrstia vynovený štadión priamym súbojom o 1. miesto so Skalicou
Róbert Kunst | 16.01.2018 20:18:35

St. Nicolaus 1. hokejová liga pokračuje aj po Zápase hviezd stredajším 38. kolom. Zápasový kolotoč odštartuje súboj tabuľkových susedov v Spišskej Novej Vsi, kam pricestujú hráči z hlavného mesta. Šláger kola sa odohrá už na zrekonštruovanom domácom štadióne Michalovčanov, ktorí ho pokrstia priamym súbojom o prvé miesto so Skalicou. V tomto zápase by mohli byť miernym favoritom domáci. Dubničania sú jediné mužstvo, ktoré porazilo Tučniakov na domácom klzisku. Určite sa to pokúsia zopakovať aj v najbližšom zápase, ale proti Prešovčanom to budú mať veľmi náročné.  Štvrté Topoľčany hostia rozohranú Považskú Bystricu a ak sa chcú udržať v boji o tretie miesto, mali by Panterov poraziť. Nové Zámky B si zahrajú so susedom z tabuľky Gladiátormi a pre obe mužstvá to môže byť rozhodujúci zápas v boji o play-off.

Program 38. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

 

  VS    17:00  Náš tip: 1X

Spišiakom po dobrých výsledkoch došiel dych a aktuálne ťahajú sériu troch prehier. Naposledy nestačili na posledné Nové Zámky B. Zverenci trénera Škraka sa nachádzajú na siedmom mieste. Pred ôsmou Považskou Bystricou majú štrnásťbodový náskok, takže klesnúť v tabuľke by už nemali. Naopak, na šiestu Bratislavu strácajú len osem bodov. Práve Bratislavčania budú ich najbližší súper a ak sa chcú ešte Spišiaci pokúsiť posunúť v tabuľke, mali by v tomto zápase vyhrať. 

Bratislavčania sú na šiestom mieste. Z posledných piatich zápasov si odniesli slušných osem bodov, keď podľahli len lídrovi z Michaloviec a silnému Prešovu. Hráči Osmosu sa stále ešte môžu posunúť v tabuľke vyššie, ale aj nižšie. Najbližšie cestujú do Spišskej Novej Vsi a prípadnou výhrou by si mohli zabezpečiť udržanie šiesteho miesta. Vzájomné zápasy týchto dvoch súperov sú vyrovnané, keď dvakrát vyhrali Spišiaci a dvakrát Bratislavčania.

 

  VS  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dubnica hokejove logo  18:00  Náš tip: 1

Tučniakom v poslednom období dochádza para. Ich posledné dve vystúpenia dopadli zle, keď prehrali v Skalici rozdielom dvoch gólov a Topoľčanom nedokázali streliť ani gól a prehrali zahanbujúco 0:5. Zverencov skúseného lodivoda Antona Tomka najbližšie čaká zápas s Dubnicou. Ak chcú Prešovčania ešte pomýšľať na posun, mali by v tomto zápase potvrdiť domácu dominanciu a pripísať si tri body do tabuľky.

Dubničania neprežívajú úrodné obdobie. Po štyroch prehrách v rade (dvakrát po predĺžení a dvakrát v riadnom hracom čase) konečne spoznali pocit víťazstva, keď doma tesne zdolali Gladiátorov. Dubnica sa nachádza na piatom mieste. Na štvrté Topoľčany stráca priepastných šestnásť bodov. Preto si Dubničania musia dávať skôr pozor na zosun v tabuľke, lebo pred Bratislavou majú len štvorbodový náskok. Zverencov trénera Stantiena najbližšie preverí silný Prešov. Vzájomné zápasy hrajú v prospech Šarišanov, ale Dubničania sú jediný tým, ktorý dokázal Tučniakov doma zdolať.  

 

  VS    18:00  Náš tip: 1  ŠLÁGER KOLA

Vojaci prvýkrát v sezóne vykorčuľujú na zrekonštruovaný domáci štadión v Michalovciac a hneď to bude zápas prvého s druhým. Líšky ťahajú trojzápasovú víťaznú šnúru. V poslednom zápase dokázali tesne zdolať silné Topoľčany. Dukla je lídrom ligy a náskok pred Záhorákmi je len dvojbodový. Michalovce boli v domácom prostredí vo Vranove nad Topľou veľmi silné a dá sa očakávať, že na domácom štadióne to bude pre súpera ešte väčšie peklo, preto si myslíme, že Skaličania by mali ísť domov naprázdno. Nevýhodou môže byť veľkosť klziska, ktorá je v Michalovciach oproti Vranovu podstatne väčšia. Pred súbojom Michaloviec so Skalicou spoznajú michalovskí fanúšikovia nového maskota "Foxyho" aj novú hymnu HK Dukla Ingema Michalovce.

Záhoráci sú v lige druhí a na prvé Michalovce strácajú dva body. Majú formu, hrajú v pohode a ťahajú deväťzápasové víťazné ťaženie. Naposledy zdolali konkurenčný Prešov rozdielom dvoch gólov. Skaličania najbližšie pocestujú na východ republiky až do Michaloviec, kde vyzvú domácich Zemplínčanov. Práve v tomto zápase môže naraziť kosa na kameň a deväťzápasová víťazná séria Záhorákov sa môže pretrhnúť. V zápasoch týchto dvoch rivalov sa potvrdzuje staré známe môj dom – môj hrad a mohlo by sa to potvrdiť aj v tomto zápase. Domáci budú chcieť v priemére na vynovenom štadióne určite uspieť.

 

  VS    18:00  Náš tip: 1 

Žochári sa aktuálne nachádzajú na štvrtom mieste v tabuľke, ale po domácej výhre nad Tučniakmi majú ešte stále reálnu šancu posunúť sa na tretie miesto. Topoľčanci naposledy doma nestačili na lídra z Michaloviec a prehrali tesne 2:3 a touto prehrou im skončila trojzápasová víťazná šnúra. Naspäť na víťaznú vlnu sa môžu dostať hneď v najbližšom zápase, v ktorom vyzvú nevyspytateľnú Považskú Bystricu. Zverenci trénera Hurtaja by mali v tomto zápase dominovať a neočakávame zaváhanie favorita.

Panteri sa po výborných výsledkoch odlepili od dna tabuľky. Pred deviatou Trnavou majú päťbodový náskok a na siedmu Spišskú Novú Ves strácajú štrnásť bodov. Naposledy Považania tesne prehrali v hlavnom meste 1:2, predtým ťahali trojzápasovú víťaznú šnúru. Považská Bystrica najbližšie cestuje do Topoľčian, kde ju čaká ťažký súboj. S Topoľčanmi v tejto sezóne prehrala všetky vzájomné zápasy a dá sa očakávať, že aj v tomto bude ťahať za kratší koniec. 

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo  VS    18:30  Náš tip: X2

Novozámčania konečne pretrhli negatívnu sériu a po piatich prehratých súbojoch vyhrali v Spišskej Novej Vsi po dokonalom obrate 4:2. Béčko Nových Zámkov sa nachádza na poslednom mieste v tabuľke, ale má zhodne bodov ako jeho najbližší súper z Trnavy. Na postupové ôsme miesto stráca len päť bodov. Preto zápas s Gladiátormi je pre obe mužstvá priam existenčný a veľa napovie o konečnom postavení v tabuľke.

Trnavčanom ku koncu základnej časti dochádza dych. Hráči zo slovenského Ríma ťahajú štvrozápasovú sériu prehier. Na ľade súpera sa netešili z víťazstva dlhých osem zápasov. Naposledy zvíťazili práve s ich najbližším súperom z Nových Zámkov, ktorého zdolali tesne 4:3. Trnavčania zvíťazili v troch vzájomných zápasoch a raz doma na Novozámčanov nestačili. Ťažko je v tomto dueli určiť favorita a preto sa necháme prekvapiť. Veľmi bude záležať aj od toho, v akej zostave domáci tím nastúpi.

 

Foto: Peter Brendza, www.novinyzemplina.sk


Ďalšie články