scrolltop scrollbottom

Novinky

Michalovce sa tešia z premiérového titulu, Skalica opäť strieborná
Redakcia | 11.03.2018 00:01:32

Michalovce ukoristili premiérový prvoligový titul vo svojej histórii! Zemplínčania vo finálovej sérii na domácom ľade nezaváhali a Skalicu zdolali aj v druhom stretnutí pred vlastnými fanúšikmi bez inkasovaného gólu! Po dvoch strieborných medailách z rokov 2013 a 2014 sa tak konečne michalovský hokej dočkal aj zlatého úspechu. Čerešničkou na torte je, samozrejme, oslava víťazstva v St. Nicolaus 1. hokejovej lige na vynovenom štadióne, kde sa Dukla presťahovala iba v polovici januára. Skalica druhý rok po sebe vo finále neuspela, po vlaňajšej porážke od Detvy, tentoraz nestačila na Michalovce. Obidva tímy však čaká baráž o najvyššiu súťaž.

HK Dukla Ingema Michalovce - víťaz St. Nicolaus 1. hokejovej ligy 2017/2018

FINÁLE St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy (4. zápas):

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Skalica 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)   konečný stav finálovej série: 3:1

Góly: 3. Banovský (Toma, Valečko), 14. Solomonchak (Cútt, Halás), 56. Halás (Cútt), 57. Fajčák (Linet). Strely: 49:20. Vylúčenia: 6:7 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach, Kalina – Holienka, Homola. Diváci: 2450.

Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Rusina, Meliško, Mesaroš, Cvengroš – Halás, Cútt, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Balko –  Fajčák, Linet, Brezniak – Hamráček, Toma, Banovský.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Straka, Kukliš – Kotzman, Vereš, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány –  Vaškovič, Jarolín, Kniazev – Hluch, Dufek, Hujsa.

Štvrtý finálový duel odštartovala michalovská Dukla ako z partesu. Takmer do posledného miesta zaplnené tribúny jej hráčov hnali dopredu. Erupcia radosti vypukla prvýkrát v tretej minúte, po tom, čo Tomáš Banovský dorazil puk za chrbát bezmocného Petríka. Hneď na to mohol zvýšiť michalovské vedenie Marek Mašlonka, proti ale bola Petríková lapačka. Následná presilovka Záhorákov vyrovnanie nepriniesla, gólovo sa nepresadil ani domáci Hamráček či hosťujúci Vaškovič, ktorý sa ocitol sám pred Trenčanom. To, ako sa využívajú presilovky ukázali hosťom Michalovčania v štrnástej minúte, kedy Solomončak upravil na 2:0. Takýto stav sa držal dosť dlhú dobu, aj napriek tomu, že šance si vypracovávali oba tímy. Brankári Trenčan s Petríkom ale podali výborné výkony. Skalický golman odolal pri deväťdesiat sekundovej presilovke o dvoch hráčov a takisto aj pri šanciach v závere prvej tretiny.

V druhej tretine sa hra stupňovala, no prišlo aj viacero vylúčení. Domáci mohli zvýšiť svoje vedenie pri dvoch presilovkách v rade, hostia zase rovnakú šancu nevyužili v závere druhej časti a takisto ani v prvej desaťminútovke tretej tretiny.

Definitívny zlom zápasu a celej finálovej série prišiel v 56. minúte, kedy Igor Halás využil presilovku a rozpútal ďalšiu erupciu radosti. Diváci si ešte nestihli ani sadnúť a Dukla viedla 4:0, keď sa presadil Ľuboš Fajčák. To už bol definitívny klinec do skalickej rakvy a Michalovčania tak po výhre 3:1 na zápasy slávia svoj druhý prvoligový triumf po 32 rokoch a prvý v novodobej histórii samostatného Slovenska.