scrolltop scrollbottom

Novinky

Michalovce triumfovali na Záhorí len za 2 body, Liptáci s prvou domácou prehrou
Redakcia | 01.04.2018 23:23:22

Baráž o Tipsport ligu pokračovala na veľkonočnú nedeľu ôsmym kolo. Vo repríze prvoligového finále hostila Skalica na vlastnom ľade Michalovce, ktoré ešte majú stále reálnu šancu preniknúť medzi slovenskú elitu. Michalovce od siedmej minúty prehrávali, no v druhej tretine stav otočili vo svoj prospech. Domáci ešte v tretej tretine vyrovnali, no štyri minúty pred koncom ponúkol Dukle lukratívnu ponuku na rozhodnutie Mikéska, ktorý putoval predčasne pod sprchy a Michalovce mali päťminútovú presiloku. V riadnom hracom čase ju nevyužili, až v predĺžení rozhodol Hančák. Východniari sa tak ešte stále udržali v hre o postup, keďže Liptáci prvýkrát v baráži prehrali na vlastnom ľade s Detvou.

Výsledky 8. kola play-out Tipsport ligy (baráž)

HK Skalica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 7. Kotzman (Janáč, Jarolín), 50. Okoličány (Schmidt, Kučera) – 25. Hamráček (Toma), 38. Mašlonka (Piatak, Balko), 61. Hančák (Piatak). Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Mikéska 5+DKZ za faul kolenom. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mullner, Štefik – Krajčík, Šefčík. Diváci: 556

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Straka, Jurák, Schmidt, Okoličány – Dmitriev, Kukliš, Kučera, Dufek, Kniazev.

Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Halás, Cútt, Solomonchak – Korenko, Meliško, Mašlonka, Piatak, Balko – Dolgoš, Rusina, Jokeľ, Linet, Brezniak – Mesaroš, Cvengroš, Banovský, Toma, Hamráček.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 17. Mat. Chovan (Gachulinec, Videlka), 22. Murček (Videlka, Ščurko), 58. Ščurko (Videlka). Vylúčení: 3:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Lauff – Bogdaň, Smrek. Diváci: 1174.

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Nitriansky, Tabaček, Moravčík, Nemec, Gründling – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Žiak, Piatka, Vybíral – B. Rapáč, Uhrík, Lištiak – Nechaj

Detva: Hacket – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, Gachulinec, Macejko, Šimon, Jendroľ, Fekiač – Sitnikov, Surovka, Gašpar – Belluš, Mat. Chovan, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Tibenský, M. Surový, Róth