scrolltop scrollbottom

Novinky

Michalovce v šlágri prvýkrát zdolali Prešov, Považská Bystrica nad postupovou čiarou
Redakcia | 23.12.2017 10:18:54

Prvá hokejová liga má za sebou posledné kolo pred Vianocami. V šlágri sa podarilo otočiť Michalovciam domáce stretnutie proti Prešovu až po samostatných nájazdoch, čím však svojho súpera v tabuľke bodovo dohnali. Obrat sa podaril aj Spišskej Novej Vsi a Topoľčanom, ktorí od druhej tretiny nedali šancu Dubnici, resp. Novým Zámkom. V súboji o ôsmu priečku v tabuľke Považská Bystrica zdolala Trnavu a predbehla svojho súpera o jeden bod.

Výsledky 32. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Spišská Nová Ves – MHK Dubnica nad Váhom 7:3 (2:3, 2:0, 3:0)

Góly: 2. Zwick (Bdžoch), 15. Findura (Lištiak, Koky), 32. Nagy (Uhrík, Mikula), 37. Korenko (Lištiak, Findura), 44. Mikula (Uhrík, Nagy), 48. Findura (Koky, Lištiak), 51. Bdžoch (Mikula, Nagy) - 3. Kluka (Hús, Trenčan), 8. Trenčan (Kluka), 18. Rehák (Jakubík, Bobček). Strely: 32:30. Vylúčenia: 5:7 na 2 min., navyše Kluka 10 min. OT za napadnutie rozhodcu a  Švec 5 + DKZ za úder hlavou. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Pribula, Wolf. Diváci: 272.

Spišská Nová Ves: Surák – Štrauch, Vantroba, Zekucia, Korenko, Bdžoch, Kyčák – Findura, Koky, Lištiak – Uhrík, Nagy, Mikula – Chmeľ, Olejník M., Zwick – Halász E.

Dubnica nad Váhom:  Kutej (37. Dovina)  – Rehák, Bobček, Trška, Habšuda, Burzala, Švecc, Vladimirov – Kluka, Briestenský, Berák – Hús, Jakubík, Kokavec – Kútny, Ibolya, Trenčan – Kopecký.

Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves

Od úvodného vhadzovania sa hral rýchly hokej. Domáci Zwick po prihrávke Bdžocha vystrelil švihom peknú strelu a brankár Kutej nestihol zasiahnuť. Hostia však veľmi rýchlo odpovedali v3.min gólom Kluka po prhrávke Trenčana a v 8.min. si vymenili gól aj prhrávku a Trenčan otočil skóre zápasu. Domáci vystupňovali tempo a v 15.min Findura vyrovnal.Aj na tento zásah domácich hostia odpovedali a do šatní odchádzali jednogólovým vedením. Toto však bolo z ich strany všetko. Hostia doplatili na nedisciplinovanosť, čo domáci dokázali pri ich oslabení využiť a do druhej prestávky viedli pre zmenu domáci. Záverečná tretina vyznela jednoznačne pre domáci kolektív, ktorí svoje snaženie zavŕšili tromi gólmi. V závere zápasu nezvládol situáciu hosťujúci Švec, za čo dostal TH za údery hlavou. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Prešov Penguins 2:1sn (0:1,0:0,1:0 - 0:0)

Góly: 51. Valečko (Poliaček, Hančák), rozh. nájazd Solomonchak – 4. Mikolášek (Kotzman, Pulščák). Strely: 51:26. Vylúčenia: 7:6 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba – Riš, Homola. Diváci: .

Michalovce: Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, Oravec, Rusina, Cvengroš, Dolgoš – Solomoncha, Cútt, Poliaček – Halás, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Fajčák – Hamráček, Toma, Mesaroš

Prešov: Riečický – Novický, Hopkovič, Pavúk, Palko, Kotzman, Gábor, Komloš, Mačkovič – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Babynets, Bylina, Baláž – Prokop, Pulščák, Mikolášek

Dopisovateľ: Peter Brendza, novinyzemplina.sk
Vo vranovskej STD aréne sa stretli dve vyspelé družstvá, ktoré pred do posledného miesta zaplneným hľadiskom predviedli výborný hokej. Lepšie začali hostia. Tí sa vo štvrtej minúte ujali vedenia, keď v Trenčanovej sieti skončil nahodený puk Mikolášeka. Od tohto momentu sa začal boj michalovských strelcov s brankárom Riečickým. Ten odolával jednej šanci za druhou. V desiatej minúte nedoklepli puk za jeho chrbát Fajčák s Brezniakom, v presilovej hre sa ho prekonať nepodarilo ani Halásovi s Mašlonkom, no a keď v tutovke v posledných sekundách prvej časti zlyhal opäť Igor Halás, hostia si po prvej tretine držali tesné vedenie.

Ani v druhej tretine sa obraz hry nemenil. Jej tón naplno udávali Michalovčania, ktorí však opäť nevedeli nájsť recept na skvelého Riečického. Ten postupne vychytal Halása, Brezniaka, opäť Halása, Tomu, Solomončaka, Poliačeka a aj Lineta. Aj preto bol po druhej tretine stále stav 0:1. Ten sa dlho nemenil ani v tretej časti. Rozhodnutie na hokejke mal v 47. minúte Marcel Baláž, ktorý však nedal nariadené trestné strieľanie. V 51. minúte konečne zahrmelo aj na prešovskej strane, po tom, čo v sieti skončil nahodený puk Tomáša Valečka od modrej čiary. Keďže ďalšie šance v tretej tretine, ale aj v predĺžení ostali nevyužité, o držiteľovi extra bodu, ako aj o tom, kto bude tráviť Vianoce na prvom mieste, museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V lotérii sa nakoniec usmialo šťastie na Michalovčanov, ktorým extra bod zabezpečil Vladislav Solomončak.

HC Topoľčany – HC Mikron Nové Zámky B 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)

Góly: 38. Šiška (Pätoprstý), 40. Uhnák (Král), 43. Šiška (Laššo, Podstavek), 45. Laššo (Šiška, Podstavek), 50. Uhnák (Pekarčík, Pätoprstý), 57. König (Laššo, Kohút) – 20. Klenko (Tužinský, Novák). Strely: 45:34. Vylúčenia: 4:2 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 2:0. Rozhodovali: Valach – Hanko, Holienka. Diváci: 1017.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Šiška, Kohút, Bystričan, Španko, Lindeman – Pätoprstý, Uhnák, Pekarčík – Podstavek, Laššo, Minárik – Konig, Hrabčák, Tábi – Kubek, Novák, Gašparovič

Nové Zámky B: Nagy – Šimek, Trávniček, Matejovie, Kudrna, Židulják – Novák, Klenko, Tužinský – Maroš, Kovács, Slávik – Kucsera, Voros, Jesenský

Súhrn zaslal klub HC Topoľčany

Prvu tretinu hrali hostia umne, dozadu a Zocharov nepustili takmer do žiadnej šance a naopak v závere tretiny strelili vedúci gol. Druhá tretina mala podobný scenár do 18. minúty, keď Šiška v oslabení vyrovnal a 6 sekúnd pred druhou sirénou poslal domácich do vedenia Uhnak, keď dorazil Kraľovú strelu. Do tretej tretiny vstúpili domáci o poznanie aktívnejšie a za pár minút bolo 5:1. Stretnutie sa uz iba dohrávalo, domáci kontrolovali hru a v závere upravil na konečných 6:1 Konig. Za najlepších hráčov boli vyhlasení z družstva hostí Šimek a z tímu domácich najnovšia posila Michal Šiška.

HC Osmos Bratislava – HK Skalica 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 29. Brodek (Danišovský, Obšut) - 44. Vereš (Škápik), 65. Pavešic. Strely: 26:36. Vylúčenia: 1:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy – Vyšný, Jurčiak . Diváci: 176.

HC Bratislava: Kožiak – Obšut, Ficel, Černý, Valjent, Guoth, Kuzmín, Roth – Klučiar, Halama, Danišovský – Brodek, Novák, Šalka – Mlynčár, Kratochvíla, Dvonč – Krajč, Bednarič, Alekseev

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Mikésa, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Dufek, Kotzman

Dopisovateľ: Matej Čalfa, HC Bratislava
Oba tímy začali opatrne a málo sa prerušovalo. V 4.minúte dostali domáci výhodu o jedného hráča, za podrazenie pykal Vereš. Domáci boli v útočnom pásme dostatočne agresívni, ale Petríka neprekonali. Po presilovke hostí zvýšili dôraz hráči HCB, ale otvárací gól nepadol ani na druhej strane. V 14. minúte si mohla Bratislava dať repete, pretože skalický Kučera sedel na trestnej lavici za podrazenie. Obrana Záhorákov bola skalopevná. Hostia ale pôsobili nedisciplinovane. Na škodu zverencov Imricha Antala to domáci nedokázali využiť a gól v úvodnom dejstve nepadol.

Do prostrednej časti vstúpili lepšie hostia, ktorí svojim pohybom robili domácim problémy. Avšak gól dali Bratislavčania ! V 28.minúte rutinérsky zakončil svoj brejk Brodek a bolo 1:0. To, že hostia inkasujú ako prví, bolo evidentne mimo plánov ich striedačky a chvíľu trvalo, kým sa z úderu HCB spamätali. Postupom času hru vyrovnali a Kožiak musel držať svojich. V záverečných sekundách sa snažili Záhoráci nastreliť puk na Kožiaka a vyrovnať. Nepodarilo sa to a po štyridsiatich minútach HCB viedla o jediný gól.

Do poslednej časti Skalica vstúpila impozantne, keď sa po troch minútach tešila z vyrovnania. Presadil sa Vereš. Domáci boli zaskočení, ale paradoxne im to neubralo na aktivite. Ideálnu šancu na zvrat mal Kratochvíla, ale netrafil bránku. V 47. minúte dostali domáci ďalšiu výhodu presilovej hry, ale ani štvrtá početná výhoda domácich nebola využitá. Niekoľko sekúnd pred záverečným klaksónom sa muži v pruhovanom rozhodli poslať domácich do štyroch. Za hru so zdvihnutou hokejkou pykal Černý a zápas dospel do predĺženia. V ňom sa na ľade iskrilo, osobný súboj sa striedal jeden za druhým a už sa zdalo, že diváci budú svedkami lotérie v podobe samostatných nájazdov. Dvadsať jeden sekúnd pred koncom predĺženia však Kožiak nechtiac, v snahe rozohrať, nahral puk na palicu Pavešica a ten bez problémov skóroval a zabezpečil hosťom dva body. Domáci však môžu byť napriek prehre spokojní, pretože sviatky môžu tráviť s vedomým, že ukončili negatívnu sériu prehier.

Imrich Antal, tréner Bratislavy: „ Nejdem si kaziť večer pred Vianocami, ale myslím si, že je veľmi neštandartné, aby sa niekoľko sekúnd pred koncom zápasu vylučovalo za takú banálnu vec. Následne sa potom nevylúčilo za dva jasné fauly, a to jednoznačne ovplyvnilo záver zápasu. Bol to výborný zápase, ale som trošku sklamaný, pretože si myslím, že dva body sme si zaslúžili viac, ako Skalica. Fanúšikom by som zaželal veľa zdravia, nech si každý užije vianočnú pohodu a ľudia nech sú šťastní. Mojim osobným prianím je, aby nás fanúšikovia prišli na naše tribúny podporiť vo väčšej miere, pretože títo mladí chlapci sa snažia odovzdať poctivý výkon.

Michal Ružička, tréner Skalice: „Pred zápasom sme chceli zobrať všetky tri body, v prvej tretine sme boli vlažní, odskakovali nám puky, a prebral nás gól, ktorý sme inkasovali. Potom sme zlepšili pohyb, tlačili sa viac do brány, ale súperovi zachytal brankár. Som rád, že v predĺžení sa šťastie priklonila na našu stranu a vyhrali sme. Chcem poďakovať načim fanúšikom, že nás prišli do Bratislavy podporiť a zároveň chcem všetkým hokejovým fanúšikom zaželať krásne, pohodové a šťastné Vianoce“.

HK 95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 6:4 (2:0, 2:3, 2:1)

Góly: 11. Cíger (Nahálka), 19. Koleda (Dvořák, Jurášek), 31. Mokrohajský (Jurášek, Koleda), 33. Klíma (Pšurný, Hrušík), 51. Klíma (Hrušík), 60. Hrušík (Klíma) – 23. Čunderlík (Szalay, Ftáčnik), 34. Kamenický (Mišura), 36. Róth (Schmitd, Ftáčnik), 57. Hrbáčik (Mišura, Hutár). Strely: 41:34 . Vylúčenia: 2:2 na 2 min., navyše Gibl 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach – Hanko, Wolf. Diváci: 112.

Považská Bystrica: Babik – Dvorák, Nahálka, Palovič, Niník, Solar, Bajaník, Bednár – Dolinajec, Ligas, Cíger – Klíma, Pšurný, Hrušík – Koleda, Jurášek, Mokrohajský – Rodionov, Zlocha, Miro

Trnava: Gibl – Burzík, Mihalko, Hutár, Poldruhák, Poláček, Burian, Kuna, Keleši – Szalay, Schmidt, Mrava – Róth, Čunderlík, Ftáčnik – Brzák, Klema, Lukačovič