scrolltop scrollbottom

Novinky

Nedobytnosť skalickej pevnosti zrušila Dubnica, na čele sú Michalovce
Redakcia | 07.12.2017 13:48:13

Až v 26. mikulášskom kole St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy prišiel o domácu neporaziteľnosť doterajší líder zo Skalice. Vo výbornom dramatickom stretnutí dokázal ako prvý dobyť skalický ľad nováčik z Dubnice nad Váhom. O tesnom víťazstve 5:4 rozhodol štyri a pol minúty pred koncom Michal Kokavec. Favoriti z východu potvrdili svoje úlohy, Michalovce predviedli suverénny výkon na Spiši, Prešov dokázal triumfovať po dlhej ceste v hlavnom meste Slovenska. Práve vďaka zaváhaniu Skalice sa Zemplínčania dostali na prvé miesto tabuľky o skóre pred Prešov, Skalica aktuálne zaostáva o dva body. Topoľčany na domácom ľade zdolali Trnavu, no a posledná Považská Bystrici si pripísala dôležitý triumf v boji o play-off na ľade Nových Zámkoch.

Výsledky 26. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy:

HK Skalica – MHK Dubnica nad Váhom 4:5 (1:2, 2:0, 1:3)

Góly: 17. Vereš (Hujsa, Vaškovič), 32. Kotzman (Kučera, Janáč), 40. Vaškovič (Hujsa, Sloboda), 47. Vereš (Sloboda) – 3. Habšuda, 18. Kanaet (Briestenský, Bobček), 44. Bobček (Rehák, Ďuriš), 53. Kluka, 56. Kokavec (Kluka, Ďurkech). Strely: 32:36. Vylúčenia: 3:4 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist – Drblík, L. Ševčík. Diváci: 625.

Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, Pavešic, Kukliš, A. Straka – Vaškovič, M. Hujsa, R. Vereš – Jurák, Jarolín, Kňazev – A. Kotzman, K. Kučera, Janáč – Hluch, Dufek, D. Okoličány.

Dubnica nad Váhom: Hiadlovský – De. Rehák, Bobček, Ďurkech, Habšuda, Burzala, E. Švec, D. Trenčan – Mi. Kokavec, O. Ďuriš, Jakúbek – F. Nemček, Hegyi, Kluka – Berák, J. Švec, Špankovič – Kútny, Kanaet, Briestenský.

V zápase začali lepšie hostia, ktorí boli v úvode nebezpečnejší. Aktivita sa im vyplatila a v 3. minúte nahodený puk Habšudom prekvapujúco skončil v sieti skalického gólmana. Domáci zostali zaskočení a trvalo im istú dobu, kým sa opäť dostali k útočnej aktivite. Hra v útočnom pásme im však dlho nevychádzala. Až v 17. minúte sa k slovu dostala prvá formácia. Hujsa nezištne našiel pred bránkou Vereša a ten nemal problém vyrovnať. Lenže domáci sa z rovnovážneho stavu tešili len minútu a Kanaet zaistil Dubnici vedenie po prvej časti.

Ak niekto čakal v druhej tretine domácu snahu o vyrovnanie, zostal zaskočený. V prvej polovici tejto tretiny mali viac z hry hostia, ale gólovo sa nepresadili. Domáci sa postupne dostávali čoraz viac do hry a v 32. minúte sa po podarenej akcii Kučeru a Janáča zapísal do streleckej listiny Alex Kotzman. V závere dostali Skaličania výhodu presilovej hry o dvoch hráčov a výraznú aktivitu zakončil presným zásahom kapitán Ľubo Vaškovič.

Lenže v záverečnej tretine dostali výhodu presilovej hry aj hostia a Bobček prestrelil od modrej a vyrovnal. Domáci sa ešte raz dostali do vedenia, keď sa po Slobodovej prihrávke druhýkrát v zápase presadil Vereš. Ale posledné slovo mali aktívny hostia. V 53. minúte Kluka doslova prestrelil Petríka a puk sa od žŕdky preklopil do siete. Záhoráci si nakoniec pripísali prvú stratu na domácom ľade, keď v 56. minúte Kokavec opäť od žŕdky dostal puk do bránky. Skaličania sa ešte pokúsili o hru bez brankára, vytvorili si niekoľko nádejných situácií, ale Dubničania už víťazstvo ubránili a po skalppoch Prešova a Michaloviec si pripísali víťazstvo aj nad ďalším mužstvom prvej trojky.

Michal Rúžička, tréner HK Skalica: „My sme dnešný duel nezačali dobre. Potom sme hru vyrovnali, dokonca sme sa dostali do vedenia. V záverečnej časti sme viedli o gól a našimi individuálnymi chybami sme si zápas prehrali. V hre bez brankára sa nám to už napraviť nepodarilo. Súper má kvalitné mužstvo, dnes mu to išlo. Dobre korčuľovali, dohrávali súboje, hrali jednoducho a vyplatilo sa im to.“

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce 1:6 (0:0, 0:3, 1:3)

Góly: 54. Vartovník (Giľák, Vantroba) – 22. Mašlonka (Halás, Kolba), 25. Hančák (Solomončak, Poliaček), 28. Balko (Kolba, Dolgoš), 41. Poliaček (Cútt, Solomončak), 44. Mašlonka (Halás, Piatak), 59. Cútt (Valečko, Hančák). Strely: 20:42. Vylúčenia: 3:4 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vojtek – Holienka, Hanko. Diváci: 292.

Spišská Nová Ves: Hollý – Bdžoch, Vantroba, Zekucia, P. Gurčík, Korenko, Kyčák – Mi. Findura, Marek Nagy, D. Mikula – J. Lesňák, L. Vartovník, Giľák – Koky, R. Štrauch, Zwick – Chmeľ, M. Olejník, L. Olejník.

Michalovce: A. Trenčan – Hančák, Valečko, Dolgoš, Kolba, F. Oravec, Rusina, B. Cvengroš – Poliaček, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, I. Halás – Fajčák, Linet, Brezniak – Balko, L. Toma, Hamráček.

Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves
Domáci držali krok s vojakmi len v prvej tretine. Obe mužstvá nevyužili núkajúce sa šance, dovolili vyniknúť gólmanom. Domáci plnili pokyny trénera, disciplinovane bránili a niekoľko dobrých príležitostí nedokázali premeniť. Hostia predsa len disponujú skúsenejšími hráčmi, čo sa začalo prejavovať už hneď v úvode druhej tretiny.

Už v 22. minúte otvorli skóre stretnutia Mašlonka. V 24. minúte začali hostia hrať presilovku, ktorú využil Hančák bombou od modrej čiary a nedal šancu vyniknúť Hollému v bránke domácich. V 28. minúte hostia rozohrali peknú akciu, na konci ktorej bol Balko a bolo 0:3. Po góle ochabla aktivita hostí, naopak, domáci sa chceli vrátiť do zápasu a začali mať miernu prevahu. Tréner hostí si vyžiadal oddychový čas a rázne usmernil svojich zverencov.

Do záverečnej tretiny nastúpili znovu hostia a po 17 sekundách Poliaček zvýšil na 4:0. V 44. minúte Mašlonka strelil svoj druhý gól a vlastne o stretnutí bolo rozhodnuté. Domáci márne dobýjali bránku hostí, efektivita domácich hráčov bola mizerná a čo prešlo pred bránku, to riešil s prehľadom brankár Trenčan. Šesť minút pred koncom prihrávkou spoza bránky ponúkol Giľak peknou prihrávkou šancu Vartovníkovi a ten zaznamenal jediný gól domácich na 1:6. V 59. minúte uzavrel skóre zápasu Cútt. Víťazstvo hostí je zaslúžené, i keď pre domácich ohľadom skóre kruté. Keď nechcú sa trápiť v ďalších zápasoch, musia svoju efektivitu určite zvýšiť.

HC Mikron Nové Zámky B – HK 95 Považská Bystrica 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Góly: 5. Tužinský (Varga, Látal), 12. Lantoši (Kudrna, Varga) – 26. Mendrej (Hrušík, Niník), 39. Koleda (Dvořák), 45. Klíma (Rodionov), 54. Ligas (Hrušík, Niník). Strely: 30:46. Vylúčenia: 5:4 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – D. Konc ml., Jurčiak. Diváci: 64.

Nové Zámky B: P. Romančík– Trávniček, Látal, J. Štefanka ml., Matejovie, D. Trška, Ad. Kudrna, Maroš – R. Varga, Tužinský, Lantoši – K. Jass, J. Klenko, Do. Rehák – Štumpf, Gubo, Múčka – Murašov, Kovács, S. Slávik.

Považská Bystrica: Mikoláš – Nahálka, Meliško, Mendrej, Jar. Niník, Palovič, Dvořák, L. Bednár – Okuliar, Rodionov, L. Klíma – L. Hrušík, P. Ligas, M. Dolinajec – Mokrohajský, Jurášek, Koleda – Miro, Schroner, Solar.

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 14. Novák (Tábi, König), 30. König (Ďurčo, Hrudík), 56. Podstavek (Uhnák, Minárik), 60. Podstavek (Ďurčo) – 36. Schmidt (Burzík, Mrava), 39. Hrbáčik (Kamenický). Strely: 35:36. Vylúčenia: 5:7 na 2 min., navyše Schmidt 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hatala – Durmis, J. Valo. Diváci: 980.

Topoľčany: Halo – M. Král, Ďurčo, I. Kohút, Bystričan, Š. Duran, Hrudík, Kubek, Španko – F. Pekarčík, Uhnák, Pätoprstý – Minárik, Laššo, Podstavek – D. König, B. Novák, L. Tábi – J. Hudec, Lindeman, Fi. Hudec

Trnava: Gibl – Mihalko, Burzík, Kuna, M. Hutár, Burian, B. Žilinský, Brzák, Keleši – Mrava, D. Schmidt, Szalay – Kamenický, M. Mišura, Hrbáčik – S. Ševčík, Čunderlík, Róth – Valent, Klema, Ftáčnik

Zápas sa začali hostia oveľa aktívnejšie, boli rýchlejší, presnejší, narúšali rozohrávku domácich. Domáci hru od 10 minúty zlepšili, hra sa vyrovnala z čoho vyústil po krásnej súhre Koniga, Tábiho a Nováka na konci akcie gól v 14. minúte. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú počas celého zápasu. Žochárom chýbal kľud na hokejkách, čo využívali Trnavčania a hrozili protiútokmi.

Konig síce zvýšil v 30. minúte na 2:0, ale hostia do konca tretiny po góloch Schmidta v 36.minúte a Hrbáčika v 39.minúte vyrovnali na 2:2 a zápas začínal odznova.

V tretej tretine sa opäť striedali útoky z jednej strany na druhú, no obaja golmani boli pozorný. Až v 56.minúte po nevinne vyzerajúcej akcii Podstavek vsietil gól na 3:2. Hostia sa snažili vyrovnať, vyvynuli veľký tlak, ktorý sa znásobil ešte pri vylúčení v 58. minúte, no gól sa im vsietiť nepodarilo. V samotnom závere, keď skočil vylúčený Podstavek z trestnej lavice upravil do prázdnej bránky na konečných 4:2.

Najlepší hráči zápasu: Martin Král (Topoľčany), Nino Szalay (Trnava)

HC Osmos Bratislava – HC Prešov Penguins 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 8. Klučiar (Halama), 57. Šalka (Novák, Brodek) – 10. Novotný (Pulščák, Mikolášek), 32. Palko (Bylina, Gavrik), 43. Novický (Prokop, Bylina), 44. Mikolášek (Pulščák, Palko). Strely: 31:43. Vylúčenia: 1:1 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druga – Beniač, Vyšný. Diváci: 524.

Bratislava: Němec – Obšut, Vidovič, Roth, Ficel, Guoth, Kuzmín, Čech, Valjent – Klučiar, Halama, Šalka – Brodek, Novák, Danišovský – Krajč, Kratochvíla, Dvonč – Bednarič, Mlynčár, Horský

Prešov: Riečický (Spodniak) – Novický, Hopkovič, Pavúk, Palko, Kotzman, Komloš, Maňák – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Babynets, Šimčák, Baláž – Prokop, Bylina, Gavrik – Novotný, Pulščák, Mikolášek

Dopisovateľ: Matej Čalfa, HC Bratislava
Už po štyroch minútach sa Šálka ocitol v samostatnom nájazde, ale nepremenil. HCB sa do súpera zahryzla a zopár šancami zamestnala Riečického. Úsilie korunovali domáci v siedmej minúte, keď sa presadil Klučiar.  Hostí to nezaskočilo a už o dve minúty sa z vyrovnania tešil Novotný, ktorý zužitkoval chybu domáceho obrancu, zvládol blafák a strelou do proti pohybu   ponad lapačku gólmana vyrovnal. V ďalšom priebehu diváci videli svižné stretnutie  z oboch strán, no skóre sa v prvej tretine nemenilo.

V úvode druhého dejstva sedel na trestnej lavici za podrazenie Obšut, ale gól nepadol. Na druhej strane o pár minút neuznali gól hosťom pre kopnutie nohou. S pribúdajúcim časom sa na ľade stupňovala aj nervozita. Rozhodcovia však mali všetko pod kontrolou. Druhý gól hostia pridali v 31.minúte,  keď sa Neměc nestačil presunúť a Palko dostal opäť hostí do vedenia.  Bratislava, hoci sa snažila,  nenašla recept na dobre organizovanú hru hostí a keď domáci v trojici pred Riečickým neuspeli po štyridsiatich minútach, viedli hostia o jeden gól.

Domáci absolútne nezvládli vstup do tretieho dejstva. V 43. minúte sa presadil Novický a  o necelých tridsať sekúnd hostia odskočili na tri góly, keď sa presadil Mikolášek. Na hru HCB  to nemalo dobrý vplyv, málo sa hýbali a Prešov dominoval vo všetkých herných činnostiach. Napriek tomu sa domácim naskytli šance. To by však nesmeli „uraziť šťastenu“. Divákom sa muselo stretnutie páčiť, pretože oba tímy chceli hrať hokej. Domáci však v závere nenašli sily na zvrat a tak v 56. minúte Šálka už len kozmeticky skorigoval výsledok. V mikulášskom Osmos Day si domáci pripísali ďalšiu prehru  tento raz o dva góly.

Najlepší hráči zápasu: Karel Neměc (Bratislava), Martin Mikolášek (Prešov)

Anton Tomko, tréner  HC Prešov Penguins: „Podľa mňa bola prvá tretina najvyrovnanejšia. Zle sme riešili niektoré herné situácie na ľade, chýbal nám pohyb, miestami to z našej strany bolo profesorské. V prvej prestávke sme si povedali, čo treba zmeniť, zlepšili sme pohyb, zatlačili sme súpera, vytvorili sme si šance, škoda, že v prostrednej časti sme vyhrali len o jeden gól, pretože tam z našej strany bolo dosť šancí a hrali sme dlho v útočnom pásme súpera. Tretia tretina bola z našej strany najlepšia, strelili sme dva góly rýchlo za sebou, odskočili súperovi na 4:1 a to bol rozhodujúci faktor v tomto zápase. Ak sa pozriem na celý zápas, zvíťazili sme zaslúžene“.

Imrich Antal, tréner HC Osmos Bratislava: „Hrali sme proti skúsenému mužstvu z čela tabuľky, kým sme hrali to, čo sme si povedali, súpera sme k ničomu nepustili. Nebyť chybičky obrancu, by prvá tretina skončila 1:0.  Dnes sme pustili do hry súpera našimi chybami, zlomový gól bol na 1:3, kde sme absolútne prepadli v defenzíve, nespravili sme to, čo robiť máme a zlomilo to zápas. Ak chlapci porušia hernú disciplínu, zatiaľ sa to vždy otočilo proti nám, v čom máme smolu“.