scrolltop scrollbottom

Preview

Nové Zámky chcú v B tíme vychovať hráčov pre extraligu
Lukáš Rusňák | 12.09.2017 19:03:24

Sériu článkov o prvoligových kluboch zakončíme nováčikom, ktorý sa do St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy prihlásil ako posledný. Nové Zámky budú po roku opäť pôsobiť aj v našej druhej najvyššej hokejovej súťaži, kde postavia svoj rezervný tím. Na ich hráčov nebudú kladené vysoké očakávania, ich reálna sila sa však ukáže až v priebehu súťaže. 

Predsezónna príprava 

V príprave na svoju prvý ročník fungovania zaznamenal B tím Nových Zámkov len jediné víťazstvo. Prvýkrát sa v zápase predstavil na ľade Levíc, s ktorými utrpel porážku 0:5. Následne nestačili ani na maďarský FTC Budapešť. Jediné víťazstvo zverencov trénera Ivana Černého prišlo v domácej odvete s Levicami. Hetrikom sa blysol Adam Tužinský, Nové Zámky strelili deväť gólov a zdolali nášho druholigistu výsledkom 9:2. Rovnakým skóre koncom augusta prehrali s účastníkom Erste ligy Dunaújvárosom. V generálne na štart 1. ligy si novozámocké „Béčko" skrížilo hokejky s Topoľčanmi. Napriek tomu, že v hokejistov z južného Slovenska poslal v druhej tretine do vedenia Kroni Musliu, z víťazstva 3:1 sa napokon tešili „Žochári".

Výsledky prípravných stretnutí HC Nové Zámky B
(5 zápasov - 1 výhra, 4 prehry)

12. 8. 2017 Levice – Nové Zámky B 5:0
15. 8. 2017 FTC Budapešť – Nové Zámky B 4:1
23. 8. 2017 Nové Zámky B – Levice 9:2
30. 8. 2017 Dunaújváros – Nové Zámky B 9:2
5. 9. 2017 Nové Zámky B – Topoľčany 1:3

Nové posily

Káder Nových Zámkov tvoria väčšinou mladí hráči, ktorí prišli do mužstva z mládežníckych výberov či už Nitry, Nových Zámkov, Topoľčian alebo ďalších tímov. V bránke sa predstavil aj Christián Pavlas zo Slovanu Bratislava, ktorý by mohol byť jednou z ústredných postáv mužstva. V defenzíve by mal patriť medzi lídrov Matvei Bozhko, ktorý si vlani zahral v bieloruskej najvyššej aj druhej najvyššej súťaži, taktiež Samuel Hain z Topoľčian či Peter Trávniček, ktorý naposledy obliekal dres Spišskej Novej Vsi.

V B tíme Novozámčanov sa počas prípravy predstavil napríklad aj bronzový medailista z MS do 20 rokov Róbert Lantoši. V ofenzíve by mal vypomáhať útočník z Trenčína Adam Tužinský či skúsenejší Ondrej Štefanka z Topoľčian. Veľkým prísľubom do budúcnosti by mal byť 19-ročný mladík Kroni Musilu, ktorý si už vlani pripísal prvé dva štarty v českej extralige.

Príchody: Konvisser (Atlant Mytishchi U18/Rusko), Pavlas (Slovan Bratislava), Bozhko (BFSO Dinamo/Bielorusko 2. liga), Hain, Matejov, O. Štefanka, Šuba (Topoľčany), M. Vörös (Topoľčany U20), R. Ryšavý (Topoľčany U18), Trávniček (Spišská Nová Ves), I. Kucsera, S. Šimko, S. Hariš, D. Štefánik (Nové Zámky U20), Židulják (Levice), F. Kuruc (Technika Praha/EUHL), Kochergin (Trnava U18), Mi. Pavlikovský (Liptovský Mikuláš U20), Bórik (Nitra U18), K. Kovács (KHM Budapest/EBJL), I. Slávik (Púchov), Lantoši (IF Sundsvall Hockey/Švédsko 3. liga), Tužinský (Trenčín), Kanera (Martin B), Vydúrek (Banská Bystrica U20), K. Lunter (Zvolen U20), K. Lupták (South Muskoka Shield/GMHL), K. Musilu (Benatky nad Jizerou/Česko 2. liga), Matejovie, Jesenský, Ad. Kudrna (Nitra U20)

Káder HC Nové Zámky B

Brankári: Konvisser, Pavlas
Obrancovia: Bozhko, Hain, Trávniček, Štefánik, Bórik, Židulják, F. Kuruc, R. Ryšavý, Kochergin, Mi. Pavlikovský, Matejovie
Útočníci: K. Kovács, I. Slávik, Jesenský, S. Hariš, Ad. Kudrna, S. Šimko, M. Vörös, Matejov, Lantoši, Tužinský, Kanera, Vydúrek, K. Lunter, O. Štefanka, Šuba, K. Lupták, K. Musliu

Zhodnotenie prípravy a ciele do sezóny

František Sucharda (prezident klubu HC Nové Zámky): „Príprava bola trochu kostrbatá, keďže celý projekt nášho účinkovania v 1. lige sa zomlel pomerne rýchlo. Našim cieľom je v prvom rade dať šancu mladým hráčom a vlastným odchovancom z mládežníckych kategórií vyhrať sa a získať skúsenosti v seniorskom hokeji, ktoré by neskôr mohli využiť aj v prvom mužstve. Je teda jasné, že prvoligový limit siedmich hráčov do 23 rokov s prehľadom splníme a výrazne ho aj prekročíme. Káder sa bude ešte meniť, keďže viacero hráčov z prvého tímu, ktorí sa nezmestia do zostavy, budú hrávať aj za „Béčko". Momentálne nemáme vôbec predstavu, na akých miestach v tabuľke sa budeme pohybovať. Prvých desať zápasov však hráme vonku, čo sa nám nezdá spravodlivé a bude pre nás dosť náročné vstúpiť takto do súťaže. "

Naša prognóza

Rezerva Nových Zámkov bude veľkou neznámou a je zatiaľ otázne, nakoľko zamieša prvoligovými kartami. V príprave si za ňu zahralo niekoľko zaujímavých hráčov, no išlo najmä o mladíkov s potenciálom prepracovať sa v budúcnosti do najvyššej súťaže. Už pred štartom ligy je jasné, že Novozámčanom budú chýbať najmä skúsenosti. Môžu ich však nahradiť mladíckou dravosťou.

Na hokejistov Novozámockého „Béčka" nebude vyvíjaný žiaden tlak, čo môže mladíkom pomôcť rozviazať ruky a naplno ukázať svoje schopnosti. Očakávame od nich agresívny a bojovný herný prejav. To, či sa vďaka nemu dokážu dostať výkonnostne na štandard 1. ligy sa ukáže až v priebehu sezónu. Pri troche šťastia by mohol zabojovať aj o play-off, no myslíme si, že sa budú pohybovať na dolných miestach tabuľky.

Tip na umiestnenie v tabuľke: 9. - 10. miesto

 

Foto: Magdaléna Nahálková


Ďalšie články