scrolltop scrollbottom

Preview

Nové Zámky do Dubnice neodcestujú, ťahák kola v Topoľčanoch
Róbert Kunst | 07.01.2018 11:20:21

St. Nicolaus 1. hokejová liga pokračuje aj v nedeľu 36. kolom. Všetky zápasy sa budú hrať o 17:00 hod. Zápas v Dubnici sa kvôli nedostatku hráčov v mužstve Nových Zámkov neodohrá. Šláger kola uvidíme v Topoľčanoch, ktoré potrebujú Prešov poraziť, aby ešte ostali v hre o najlepšiu trojku. Zaujímavý zápas sa odohrá v Spišskej Novej Vsi, ktorá hostí vo dobrej forme hrajúcich Považanov. Favorit je jasný na Záhorí, kde pricestuje Trnava a bolo by veľkým prekvapením, keby si domov odviezli nejaké Gladiátori. Do hlavného mesta zavíta líder z východu a Zemplínčania by sa domov mali vracať s troma bodmi.

Program 36. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

  VS    17:00  Náš tip: 2

Bratislavčania nepredĺžili víťaznú šnúru a po dvoch vyhratých zápasoch prehrali v Prešove o dva góly, aj keď v tretej tretine ešte vyhrávali o gól. Nemusí ich to až tak mrzieť, lebo aj ich susedia v tabuľke zakopli. Aktuálne sú hokejisti z hlavníého mesta stále na šiestom mieste a na piatu Dubnicu strácajú štyri body. Najbližšie doma privítajú lídra z Michaloviec a pre zverencov trénera Antala to bude veľmi ťažký oriešok. Dá sa očakávať, že Dukla si z Bratislavy odnesie všetky tri body, hoci domáci ju budú chcieť potrápiť.

Michalovská Dukla odčinila zaváhanie na Považí, keď doma rozstrieľala Spišiakov vysoko 6:0. Michalovce sa nachádzajú na čele tabuľky s jednobodovým náskokom pred Prešovom a dvojbodovým pred Skalicou. Treba povedať, že Vojaci majú najlepšie skóre v lige a v mužstve aj najproduktívnejšieho a najlepšieho strelca súťaže Františka Poliačeka. Družina trénera Chudého cestuje do hlavného mesta, odkiaľ si určite bude chcieť odviesť všetky body. Vzájomné zápasy sú v prospech Michaloviec, ktoré doposiaľ vyhrali všetky tri stretnutia a očakávame, že zvládnu aj ten najbližší.

 

  VS    17:00  Náš tip: 1  FAVORIT KOLA

Záhoráci natiahli víťazné ťaženie už na sedem zápasov, keď porazili Dubnicu po predlžení. Na Považí sa však na body nadreli, Skaličania vyhrávali po prvej tretine už 3:0, ale domácim sa to podarilo otočiť na 3:4. Napriek tomu hráči z kráľovského mesta poslali zápas do predĺženia a v ňom rozhodol Horváth. Ak sa chcú zverenci trénera Ružičku udržať v tesnom závese za Duklou a Tučniakmi, tak by mali svojho najbližšieho súpera z Trnavy zmiesť z ľadu a pripísať si tri body do tabuľky.

Gladiátori neprežívajú najlepšie obdobie. Pohybujú sa na hranici postupu do play-off. Prehra v poslednom domácom zápase s Topoľčanmi ich odsunula na deviate miesto, ktoré už play-off nezaručuje a na ôsmu Považskú Bystricu strácajú tri body. Najbližšie sa Trnavčania predstavia na Záhorí. Vzájomné zápasy sú pre Trnavu veľmi negatívne, dovedna prehrali všetky tri stretnutia. Vzhľadom na kvalitu a formu oboch tímov neočakávame, že hráči zo slovenského Ríma pretrhnú túto negatívnu štatistiku.

 

  VS    17:00  Náš tip: 2X

Spišiaci hrajú poslednú dobu ako na hojdačke. Zverenci trénera Škraka striedajú výhry s prehrami. Po víťazstve v derby s Prešovom 4:2 prehrali v Michalovciach 0:6. Stále sa nachádzajú na siedmej priečke a na šiestu Bratislavu strácajú šesť bodov. Spišská Nová Ves najbližšie vyzve Považskú Bystricu a ak chce ešte zabojovať o vyššie priečky, tak by si tri body mala vybojovať, aj keď to pri forme Považanov určite nebude vôbec ľahké. Očakávame veľmi vyrovnaný duel.

Považská Bystrica má formu. Ak by hrala tak ako posledné kolá, tak by bola v pokojnom strede tabuľky. Považania sú ale iba na ôsmom mieste, ktoré síce zaručuje postup do play-off, ale pred Trnavou majú len trojbodový náskok. Panteri si z posledných piatich zápasov odniesli slušných deväť bodov. Naposledy zvládli zápas o play-off s Novými Zámkami B, keď vyhrali presvedčivo 4:0. Považania sa najbližšie predstavia v Spišskej Novej Vsi. Vzájomné zápasy oboch mužstiev hrajú do karát im, keďže vyhrali dve stretnutia a raz prehrali práve u Spišiakov, ale len jednogólovým rozdielom. Obom mužstvám ide o veľa, aj preto očakávame veľmi napínavý súboj. 

 

  VS    17:00  Náš tip: X  ŠLÁGER KOLA

Žochári sú štvrtí v tabuľke. Na tretiu Skalicu strácajú desať bodov. Ťahajú dvojzápasovú víťaznú šnúru, keď porazili Dubnicu aj Trnavu. Topoľčany pravidelne vyhrávajú s mužstvami pod sebou, ale s mužstvami z čela majú problém. Najbližšie doma privítajú Prešov, ktorý doma už raz porazili, ale v Prešove dvakrát prehrali. Stále je pre Žochárov reálna šanca posunúť sa na tretie miesto, ale v takom prípade by mali začať víťaziť aj so súpermi z čela.

Tučniaci sa nachádzajú na druhom mieste v tabuľke a na prvé Michalovce strácajú jeden bod. Z tretieho miesta na Prešovčanov dýcha Skalica, ktorá stráca len jeden bod. Prešov naposledy porazil doma Bratislavčanov, ale v zápase nejak neprekvapil. Ak nechcú Tučniaci stratiť veľmi dobré postavenie v tabuľke, tak proti Žochárom budú musieť predviesť oveľa lepší výkon ako doma proti Bratislave. Otázne je aj to, či sa už k tímu budú môcť pripojiť legionári Gavryk a Babynets.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dubnica hokejove logo  VS  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo KONTUMÁCIA

Pre nedostatkok hráčov na strane mužstva Nové Zámky B sa zápas neodohrá. "V súčasnej dobe máme zranených a chorých väčší počet hráčov a preto nemáme dostatočný počet hráčov, ktorých by sme nominovali na zápas. Z tohto dôvodu súhlasíme s kontumáciou uvedeného zápasu," uviedol športový manažér klubu Ladislav Brankovič.

 

Foto: Natália Michálková