scrolltop scrollbottom

Novinky

November ovládli Michalovce, divácky rekord v Prešove
Filip Sabo | 05.12.2017 14:47:43

November je za nami a s ním aj množstvo vzrušujúcich súbojov. Nahustený program nám priniesol množstvo strhujúcich zápasov a o zaujímavé momenty nebola núdza. V článku si zrekapitulujeme, ako sa darilo jednotlivým tímom, kto zahviezdil, či naopak zaváhal. Podrobnejšie si posvietime na individuálne štatistiky a divácku návštevnosť, v ktorej bol prekonaný doposiaľ tohtosezónny rekord!

 

HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce: 9 zápasov - 7 V - 1 VP - 0 PP - 1 P23 bodov

Michalovce predvádzali v novembri famózne výkony a zamiešali karty v boji o prvú pozíciu. V úvode mesiaca deklasovali rezervu Nových Zámkov a streleckú formu potvrdili aj na Považí. V domácom stretnutí so Spišskou Novou Vsou diváci videli opäť množstvo gólov a nakoniec z gólovej prestrelky vyšli víťazne zverenci trénera Chudého. Nezastaviteľný bol hlavne ruský útočník Vladislav Solomončak, ktorý si v troch dueloch pripísal deväť kanadských bodov. Púť do hlavného mesta sa niesla v dobrej nálade, ale dvojgólové manko v polovici zápasu hostí poriadne schladilo. Nakoniec však dokázali vyrovnať stav stretnutia a v predĺžení rozhodol o zisku druhého bodu Balko. Dôležitý plný bodový zápis prišiel proti Skalici, keď dvomi gólmi Radovana Cútta natiahla Dukla svoju víťaznú sériu, na ktorú nadviazala aj na ľade nováčika z Dubnice. Gólovú nádielku si odniesla Trnava, ktorej hokejisti Michaloviec pribalili na dlhú cestu domov rovných desať kusov. Nasledoval hokejový sviatok a východoslovenské derby, na ktoré sa prišlo pozrieť viac ako 2 500 divákov. Prešov pripravil Michalovciam prvú a zároveň jedinú prehru v mesiaci. V poslednom zápase prišla povinná jazda v Nových Zámkoch, kde Adam Trenčan nepustil za svoj chrbát ani jeden strelecký pokus súpera a pripísal si do štatistík svoje štvrté čisté konto v sezóne. Na východe môžu byť v uplynulom období spokojní. Aj vďaka niekoľkým výraznejším výsledkom im patrí status najlepšie skórujúci tím v súťaži.

Najproduktívnejší hráč: VLADISLAV SOLOMONČAK - 4 góly a 11 asistencií

 

HK Skalica

HK Skalica: 10 zápasov - 7 V 0 VP - 1 PP - 2 P22 bodov

Skalica má za sebou vydarený mesiac, vďaka čomu vystrelila v tabuľke až na samý vrchol. Vo sviatočnom prvom novembrovom kole na Záhorie cestovali Topoľčany, ale domáci si tesné víťazstvo ustrážili. Pri dvojzápase na ľade nováčikov si Skaličania schuti zastrieľali. Najprv proti rezerve Nových Zámkov, keď sa blysol hetrikom Kristián Kučera a ďalšie dva góly pridal Ľubomír Vaškovič. A potom v Dubnici prišlo naopak krásne tímové predstavenie, keď sa presadilo až sedem rôznych strelcov. Duel na vlastnom štadióne s Trnavou bol previerkou pred dôležitým zápasom o popredné priečky. Samuel Košút zatiahol v bránke roletu a po troch góloch v sieti súpera mohol byť tréner Ružička spokojný. Nasledoval teda šláger kola proti Prešovu a pred viac ako tisícovou návštevou natiahli Záhoráci svoju víťaznú šnúru. Výhrou o tri góly si upevnili vedúce postavenie v tabuľke a potešili zaplnený štadión. Impozantná séria, ktorá vydržala takmer do polovice novembra však skončila vo Vranove nad Topľou. Skalica ani na piaty pokus nedokázala poraziť Michalovce na ich ľade a v súboji brankárov prišla tesná prehra. Na revanš pripravili svojim fanúšikom krásne hokejové divadlo proti Považskej Bystrici, ktorej nasúkali až sedem gólov. Pár dní na to cestoval skalický tím na Spiš ako jednozančný favorit, ale nevydarená druhá tretina rozhodla o tom, že si domov neodviezol ani bod. Do tretice si Skaličania zmerali sily aj s posledným nováčikom a opäť vyšli zo súboja víťazne. Kolísavá forma sa potvrdila v poslednom novembrovom stretnutí na ľade Topoľčian, kde ani vedenie o dva góly neznamenalo plný bodový zisk. Ľubomír Vaškovič potvrdil svoju formu a aj v tomto mesiaci patril na ľade k lídrom tímu. Ak budú Záhoráci pokračovať v podobných výkonoch, máme sa na čo tešiť.

Najproduktívnejší hráč: ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ - 5 gólov a 10 asistencií

 

HC OSMOS Bratislava

HC OSMOS Bratislava: 11 zápasov - 5 V - 1 VP - 2 PP - 3 P19 bodov

Celok z Bratislavy má za sebou veľmi náročné obdobie, v ktorom odohral veľkú porciu zápasov a neviedol si vôbec zle. V dôležitom súboji nováčikov síce ťahal za kratší koniec, ale kvôli kontumácii domácich si na svoje konto nakoniec pripísal tri body. Derby proti Trnave ponúklo napínavý hokej až do samého záveru, no Bratislavčania si víťazstvo ustrážili a zaslúžene vyhrali. V rozmedzí troch dní čakali hráčov trénera Rudolfa Verčíka dva náročné duely proti silným tímom z východu. Prešovu, ako aj Michalovciam podľahli až v predĺžení a mohlo ich mrzieť, že súperom neuchmatli viac bodov. Nahustený program pokračoval a proti Považskej Bystrici režíroval výhru vo forme hrajúci Brodek. Dlhá cesta na Spiš bola určite vyčerpávajúca, ale na hráčoch to akoby nebolo vidieť. V polovici stretnutia vyhrávali už o dva góly, záver im však nevyšiel, keď vyrovnávajúci gól inkasovali pár minút pred poslednou sirénou a dokonca pri vlastnej presilovej hre. Víťaznú trefu si však do predĺženia odložil Danišovský a bolo rozhodnuté. Šialené rozlosovanie pokračovalo a do Bratislavy pricestovala rezerva Nových Zámkov. V bránke hostí sa predstavili dvaja mladíci a Bratislavčania to naplno využili. Súperovi uštedrili naozaj zahanbujúcu prehru, keď im nasúkali až devätnásť gólov, čo sa len tak často nevidí. Až na dvoch hráčov bodovali všetci domáci hokejisti. Najviac sa darilo opäť Patrickovi Brodekovi, ktorý zaznamenal až šesť kanadských bodov. Bratislavskému Osmosu určite padla vhod kratšia pauza a do stretnutia s Topoľčanmi nastupovali aspoň trochu zregenerovaní. Na ich výkone to bolo vidieť a tri body zostali v hlavnom meste. Potom už však akoby Bratislavčanom došla para a padli na Záhorí, následne aj s výberom reprezentantov do 20 rokov. Mesiac uzavreli stretnutím s Dubnicou a tá si vzala body späť, keď dokázala otočiť zápas. Po ťažkom období bude prvoradé dobiť energiu a sústrediť sa ďalšie duely.

Najproduktívnejší hráč: PATRICK BRODEK - 7 gólov a 10 asistencií

 

Prešov PENGUINS

Prešov PENGUINS: 10 zápasov - 5 V - 1 VP 1 PP - 3 P18 bodov

"Tučniaci" mali rozpačitý vstup do mesiaca, keď si v prvých štyroch zápasoch ani raz nepripísali plný bodový zisk. Na Spiši dvakrát viedli, ale domáci vždy dokázali odpovedať. V predĺžení dokonca naklonili misky váh na svoju stranu a Prešovčania odchádzali ako porazení. Zápas s Bratislavou mal doslova rovnaký scenár, ale s jediným rozdielom. Prešovu sa podarilo streliť v extra čase gól a pripísať si na svoje konto aj druhý bod. Nepresvedčivé výkony pokračovali a v Topoľčanoch to bola jednoznačná záležitosť. Hostia aj bez zraneného Bylinu podľahli "Žochárom" až nečakane hladko. Pozornosť vzbudzoval nasledujúci zápas na Záhorí, ktorý rozhodoval o dianí na špici tabuľky. Žiaľ, ani toto stretnutie zverencom trénera Antona Tomka nevyšlo a Skaličanom podľahli rozdielom triedy. "Tučniakov" trápila najmä slabá koncovka a efektiva. Všetko zlé sa však skončilo v súboji s Dubnicou, ktorý rozhodol dvomi gólmi Jozef Tomčák. Prešov sa konečne dočkal víťazstva, čo určite dodalo mužstvu sebavedomie. Na rade boli tri stretnutia s papierovo slabšími súpermi a východniari potvrdili svoju kvalitu. V Trnave sa na tri body síce natrápili, ale dokázali zápas zvrátiť aj za nepriaznivého stavu a ukázali silu tímu. "Panterov" doslova zmietli z ľadu a nasúkali im osem gólov. Hetrikom sa blysol Mikolášek a čisté konto si dokázal udržať Jerguš Spodniak. Rovnako v Prešove pochodila aj rezerva Nových Zámkov a diváci sa tešili, že sa všetko vrátilo do starých koľají. Dôvod na radosť bol o to väčší, že v šlágri kola dokázali ich miláčikovia tesne zdolať Michalovce a zaknihovali tak piate víťazstvo v rade. Posledný novembrový hrací deň cestovali Prešovčania na Považie a favorit bol jasný. Nič však nie je predom dané, čo sa do bodky naplnilo. V bláznivom zápase, v ktorom všetkých sedem gólov padlo v presilových hrách podľahli Považskej Bystrici a nebyť tohto zaváhania, mohol byť Prešov na prvom mieste. Hokej je však nevyspytateľný a aj v tom je jeho krása.

Najproduktívnejší hráč: JOZEF TOMČÁK - 9 gólov a 6 asistencíí

 

HC Topoľčany

HC Topoľčany: 9 zápasov - 4 V - 3 VP - 0 PP - 2 P18 bodov

V Topoľčanoch môžu zhodnotiť nedávne obdobie ako úspešné. Tesná prehra hneď v prvom zápase síce mrzela, ale všetko si vynahradili v Dubnici. Po prvej tretine domáci vyhrávali o tri góly a zdalo sa, že "Žochári" utrpia zahanbujúcu porážku. Mužstvo Ľubomíra Hurtaja však po prestávke pôsobilo ako vymenené a stav po druhej siréne bol nerozhodný. Dráma dospela až k samostatným nájazdom a Dávid König rozhodol o výhre Topoľčian. Tento moment určite posilnil sebavedomie hráčov a na ľade "Gladiátorov" nedopustili žiadne prekvapenie. O jeden nečakaný výsledok sa však postarali v nasledujúcom stretnutí, keď pred vlastnými fanúšikmi nasúkali silnému Prešovu šesť gólov. Pod víťazstvo sa tromi asistenciami podpísal Martin Uhnák. Šťastena je však vrtkavá a asi málokto čakal stratu bodu na Považí. Hokejisti Topoľčian však dvakrát v zápase prehrávali a môžu byť radi, že si domov odniesli dva body za výhru po predĺžení. O dva dni na to hostili doma Spišskú Novú Ves a bola to dráma až do konca. Stretnutie však malo veľmi sladký záver pre domácich, keď v poslednej sekunde rozhodol o zisku troch bodov svojím druhým gólom Martin Uhnák. Séria výhier našla svoj koniec v hlavnom meste Slovenska. Nováčik bol efektívnejší a navyše sa hosťom nepodarilo viackrát prekonať výborne chytajúceho brankára Jána Kožiaka. Rezerva Nových Zámkov nekládla odpor a po tenisovom kanári sa mohli hráči Topoľčian sústrediť na zápas proti Skalici. Po dvoch góloch v rozmedzí 47 sekúnd na začiatku druhej tretiny to nevyzeralo najlepšie, ale nestarnúci Podstavek dokázal znížiť v oslabení a o pár minút na to bol stav vyrovnaný. Stretnutie sa skončilo nerozhodne a v predĺžení sa domácim podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu. Autorom gólu nebol nikto iný ako Albín Podstavek. Aj vďaka tomuto víťazstvu sa Topoľčany osamostatnili na štvrtom mieste.

Najproduktívnejší hráč: MARTIN UHNÁK - 3 góly a 8 asistencií

 

MHK Dubnica nad Váhom

MHK Dubnica nad Váhom: 10 zápasov - 4 V - 1 VP - 1 PP - 4 P15 bodov

Po slabšom októbri sa Dubničanom nedarilo ani v úvode nového mesiaca. Kontumácia víťazného zápasu proti Bratislave, ktorá bola spôsobená tým, že Michal Kokavec nastúpil do stretnutia neoprávnene, určite zamrzela. V zápase s Topoľčanmi už bolo všetko v poriadku a aj vďaka gólu Kokavca viedli domáci po prvej prestávke rozdielom triedy. Potom sa však do streleckej listiny zapisovali iba hostia a Dubnica padla po samostatných nájazdoch. Sériu stretnutí na vlastnom ľade zakončil tím pod vedením Romana Stantiena nelichotivou prehrou so Záhorákmi. V Nových Zámkoch dospel duel až do predĺženia, kde sa stal spasiteľom Oliver Ďuriš. Zaslúžené víťazstvo prišlo až v zápase s Trnavou, pod ktoré sa podpísal dvomi gólmi Martin Jakúbek. Ten spoločne s Oliverom Ďurišom patril k najproduktívnejším hráčom počas novembra. Družinu okolo kapitána Habšudu čakal náročný dvojzápas so silnými súpermi. Prešovu aj Michalovciam dokázala konkurovať, žiaľ, v oboch prípadoch vyšla bodovo naprázdno. Až záver mesiaca potešil Dubničanov, keď sa poriadne rozstrieľali a odniesla si to najprv Považská Bystrica a o 48 hodín aj Spišská Nová Ves. V súboji s Bratislavou prehrávali už po pár minútach o dva góly, ale v ostatnom priebehu stretnutia sa im šiestimi presnými zásahmi podarilo vývoj otočiť. Tentoraz už boli všetky úradné veci v poriadku a cesta domov bola určite veselá. Aj vďaka tomuto víťazstvu patrí Dubnici piate miesto, o ktoré sa bude zrejme bojovať až do konca súťaže.

Najproduktívnejší hráč: MARTIN JAKÚBEK - 7 gólov a 5 asistencií

 

HK Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves - 3 V - 2 VP - 1 PP - 4 P, 14 bodov

HK Spišská Nová Ves Spišská Nová Ves pokračuje v nevyrovnaných výsledkoch a kolísavej forme. V Trnave viedla po dvoch tretinách o dva góly, no zápas museli rozhodnúť až samostanté nájazdy. Hokejistom zo Spiša sa nakoniec podarilo zvíťaziť a pripísať si bod navyše. Podobný scenár malo aj stretnutie s Prešovom, keď domáci prekvapili a trošku aj zaskočili favorita. O dva dôležité góly sa postaral skúsený Michal Findura. S Michalovcami však už ťahali hráči Spišskej Novej Vsi za kratší koniec a v stretnutí bohatom na góly neuspeli. Duel proti "Panterom" mali výborne rozohraný, keď po druhom klaksóne vyhrávali rozdielom triedy, ale v samom závere sa báli o výsledok. Hosťom sa však nepodarilo vyrovnať a zverenci Jozefa Škraka si pripísali do tabuľky dôležité tri body. Nasledovala séria troch zápasov bez víťazstva. Prekvapivá bola najmä prehra v Nových Zámkoch. Proti Bratislave sa Spišiakom podaril získať aspoň bod, na ktorý siahali aj v Topoľčanoch, ale rozhodujúci gól sekundu pred koncom riadnej hracej doby bol ako ľadová sprcha. Hráči sa museli vzchopiť, pretože o pár dní na to hostili doma silnú Skalicu. Odhodlanie napraviť chybu z prechádzajúceho stretnutia bolo asi veľmi veľké, keďže Záhoráci odišli domov bez bodu. Výbornú formu potvrdil Marek Nagy, ktorému sa darilo pravidelne bodovať. Ako sme už u tohto tímu zvyknutí, po výbornom výkone nasledovala hladká prehra v Dubnici, aby hneď na to prišlo víťazstvo s Trnavou. Spišská Nová Ves musí zapracovať na výkyvoch v hre, ktoré sa pravidelne opakujú, čo nie je veľmi dobré.

Najproduktívnejší hráč: MAREK NAGY - 5 gólov a 4 asistencie

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo

HC MIKRON Nové Zámky "B" 2 V - 0 VP - 1 PP - 6 P7 bodov

Veľmi zlý mesiac odohrala rezerva Nových Zámkov. Získala síce rovnaký počet bodov ako v tom predchádzajúcom, ale niektoré výsledky si za klobúk rozhodne nedá. Debakel v Michalovciach a hladká prehra doma so Skalicou nepriniesli nič pozitívne. Druhý z piatich zápasov v rade na vlastnom štadióne a navyše s papierovo vyrovnaným súperom sa prekvapivo skončil vysokým víťazstvom Mikronu, keď svojmu súperovi nasúkali až šesť gólov a Matúš Nagy si pripísal prvé čisté konto, keď zastavil všetkých 45 streleckých pokusov. Tento výsledok určite pozdvihol sebavedomie a nováčika z Dubnice dokázala družina Ladislava Brankoviča obrať aspoň o jeden bod. Stretnutie so Spišskou Novou Vsou bolo vyrovnané až do konca, ale domáci v samom závere dvomi gólmi dokázali rozhodnúť o svojom víťazstve a bodovali tretíkrát v rade. To bol však posledný svetlý moment, z ktorého sa v Nových Zámkoch mohli tešiť. Tesná prehra s Trnavou bola ešte v norme, ale zdrvujúci výsledok v Bratislave, keď sa domáci strelci zastavili až na čísle devätnásť, presiahol všetky hranice. Mladé brankárske duo dostalo určite veľkú lekciu, rovnako tak všetci hráči Mikronu. To však nebolo všetko. V Prešove tiež neobišli naprázdno a domov sa porúčali so siedmimi gólmi. Nasledovali dva domáce zápasy v závere mesiaca, kde si mohli ako tak napraviť reputáciu, ale ako Topoľčanom, tak i Michalovciam nedokázali streliť ani jeden gól. Rezerva Nových Zámkov to nemá v tejto sezóne jednoduché, no aj tak nám uzatvára postupovú osmičku.

Najproduktívnejší hráč: DOMINIK REHÁK - 1 gól a 7 asistencií

 

HK Gladiators Trnava: 12 zápasov - 2 V - 0 VP - 1 PP - 9 P7 bodov

Najnáročnejší program mala v novembri Trnava. Až dvanásť zápasov stálo určite veľa fyzických síl, ktoré v niektorých momentoch chýbali. So Spišskou Novou Vsou sa zdalo byť rozhodnuté, ale Trnavčania dokázali aj zásluhou dvoch gólov Dávida Schmidta dotiahnuť zápas až k samostatným nájazdom, kde však boli úspešnejší hostia zo Spiša. V derby podľahli po vyrovnanom stretnutí Bratislave a rovnako nepochodili ani s Topoľčanmi. Trápenie pokračovalo a na Záhorí vyšli hráči pod vedením Rudolfa Macka strelecky naprázdno. "Gladiátori" dohrali jeden zápas a už nastupovali do ďalšieho. V Dubnici síce viedli, ale nakoniec sa súperovi podarilo vývoj stretnutia otočiť a Trnava si pripísala len ďalšiu prehru. Veľmi dôležitý duel sa odohral na Považí, ktorý mali Trnavčania skvelo rozohraný. "Panteri" v tretej tretine stupňovali tlak, čo prinieslo zvrat a hosťom sa nepodarilo uchmatnúť ani bod. Dávid Schmidt sa blysol hetrikom, ktorý by však určite radšej vymenil za plný bodový zápis svojho tímu. Prvá radosť prišla hneď na druhý deň v Nových Zámkoch, keď sa najproduktívnejší Trnavčan Juraj Kamenický tromi bodmi podpísal pod tesnú výhru. Potom však prišla kríza, ktorá sa začala v stretnutí s Prešovom. "Gladiátori" viedli o dva góly, ale favoritovi sa aj napriek tomu podarilo dotiahnuť zápas do víťazného konca. Po dni voľna ich na vlastnom ľade rozobral výber reprezrentantov do 20 rokov a hneď na to si odviezli nádielku desiatich gólov z Michaloviec. Veľmi ťažké obdobie pokračovalo a nasledoval ďalší dôležitý duel s Považskou. Tentoraz už Trnava dokázala svojho súpera zdolať a priblížila sa tak postupovej osmičke. V poslednom stretnutí podľahla Spišskej Novej Vsi, ale na play-off stráca len tri body. Hokejový kolotoč však pokračuje a času na regeneráciu je málo.

Najproduktívnejší hráč: JURAJ KAMENICKÝ - 6 gólov a 6 asistencií

 

HK ‘95 Považská BystricaHK ‘95 Považská Bystrica: 11 zápasov - 2 V - 0 VP - 1 PP - 8 P7 bodov

Rovnaký počet bodov ako súperi pred ňou získala aj Považská Bystrica. Proti Michalovciam to bola jednoznačná záležitosť a trošku prekvapujúco aj v Nových Zámkoch. O čosi lepší výkon predviedli "Panteri" v zápasoch proti Spišskej Novej Vsi a Bratislave, ale na bodový zisk to stále nestačilo a tréner Miroslav Nemček tak nemohol byť spokojný. Stretnutia s Trnavou budú v tejto sezóne zlomové a jedno z nich sa Považanom podarilo konečne vyhrať. Prehrávali síce o tri góly, ale zlepšeným výkonom strhli víťazstvo na svoju stranu. Dodané sebavedomie sa odzrkadlilo aj v stretnutí proti Topoľčanom, keď "Žochárom" ukradli aspoň bod. V dueloch proti Prešovu, Skalici a Dubnici sa však prejavila kvalita na strane súperov a od každého dostali poriadny výprask. Považská Bystrica musela svoje sily sústrediť do ďalšieho zápasu s "Gladiátormi". Tentoraz však na ich ľade ťahala za kratší koniec a bodovo sa na nich nedotiahla. Najväčšie prekvapenie azda celého mesiaca prišlo v poslednom kole. Na svojom štadióne dokázali "Panteri" poraziť favorizovaný Prešov. Všetkých sedem gólov v zápase padlo v presilových hrách. Práve v súboji s "Tučniakmi" korunoval svoju výbornú produktivitu Jakub Cíger, keď zaznamenal štyri kanadské body, ktoré mali v tomto prípade doslova cenu zlata. Považania sa síce nachádzajú na poslednom mieste tabuľky, ale strata nie je priepastná. Hokej je nevyspytateľný a netreba sa predčasne vzdávať.

Najproduktívnejší hráč: JAKUB CÍGER - 3 góly a 7 asistencií

 

Kanadské bodovanie:

V novembri sa medzi najproduktívnejšími hráčmi ocitli mená, na ktoré nie sme z ostatného obdobia celkom zvyknutí. Výborný mesiac má za sebou ruský útočník Vladislav Solomončak a ťahúňom nováčika z Bratislavy bol predovšetkým Patrick Brodek. K najlepším strelcom patril napríklad aj Martin Jakúbek z Dubnice nad Váhom. Medzi brankármi opäť vyčnievala už známa trojica kvalitných gólmanov.

Najproduktívnejší hráči

Patrick Brodek Bratislava 17 bodov  
Vladislav Solomončák Michalovce 15 bodov
Jozef Tomčák  Prešov         15 bodov 

Najlepší strelci

Jozef Tomčák Prešov   9 gólov  
František Poliaček Michalovce 7 gólov
Martin Jakúbek Dubnica 7 gólov 

Najlepší nahrávači 

Vladislav Solomončák Michalovce        11 asistencií
Patrick Brodek Bratislava 10 asistencií
Ľubomír Vaškovič Skalica 10 asistencií

Najlepší brankári

Jural Halo    Topoľčany 93,84%  1,90 gólov na zápas
Adam Trenčan Michalovce 92,21% 1,99 gólov na zápas
Samuel Košút Skalica 92,48% 2,18 gólov na zápas

 

Návštevnosť na štadiónoch:

V novembri bola najvyššia priemerná návštevnosť zaznamenaná opäť v Prešove, ktorému konkurujú Topoľčany. Záujem o hokej pretrváva aj v Skalici a Dubnici. Sedem domácich zápasov odohrala Bratislava, no napriek tomu si cestu na štadión nenašlo priemerne viac ako 262 divákov. Podobne sú na tom aj Nové Zámky, kde je pravideľne najnižšia návštevnosť. V tomto mesiaci padol divácky rekord, a to na východniarskom derby medzi Prešovom a Michalovcami. Na šláger 23. kola bolo zvedavých 2 524 divákov.

Mužstvo Počet zápasov Celková návštevnosť Priemerná návštevnosť
Prešov 5 4940 988
Topoľčany 3 2683 894
Skalica 5 4094 819
Dubnica 6 4062 677
Bratislava 7 1832 262
Spišská Nová Ves 5 1257 251
Michalovce 4 926 232
Trnava 5 815 163
Považská Bystrica 5 650 130
Nové Zámky 7 737 105

 

Foto: www.novinyzemplina.sk


Ďalšie články