scrolltop scrollbottom

Novinky

Nový tréner Dubnice vymenil KHL za prvoligový angažmán
Peter Košťál | 11.06.2017 20:19:00

Dubnica nad Váhom sa už pripravuje na svoj návrat do slovenskej druhej najvyššej hokejovej súťaže, v ktorej sa predstavila naposledy pred desiatimi rokmi. Keďže jej doterajší tréner Ján Pardavý sa upísal extraligovej Dukle Trenčín, vedenie dubnického klubu získalo na tento post zaujímavé meno priamo z KHL, svojho odchovanca Romana Stantiena. Ten by mal mužstvo z Považia viesť nasledujúce dve sezóny. Dubnický klub o tom informoval na svojom facebooku.

Roman Stantien má za sebou zaujímavú hráčsku kariéru. Jej väčšinu strávil v českom Vsetíne, s ktorým sa až šesťkrát stal majstrom českej extraligy, pričom šytrikrát dokázal titul obhájiť. V rokoch 2002 - 2004 dokonca nosil na drese aj kapitánske „céčko". Na konte má tiež jeden titul majstra Slovenska z roku 2005. Našu krajinu reprezentoval na jedných majstrovstvách sveta a tiež olympiáde v Nagane.

Päťdesiatdvaročný rodák z českého Kyjeva zavesil v roku 2009 korčule na klinec, no o rok na to si už vyskúšal pozíciu asistenta hlavného kouča v extraligovej Nitre. Odtiaľ po necelých dvoch rokoch odišiel do Slovanu Bratislava, s ktorým získal taktiež ako asistent slovenský titul. Jeho trénerská kariéra pokračovala v našom hlavnom meste aj po presune do nadnárodnej KHL, a vydržal tam s jednou prestávkou až doteraz. Výnimkou bol iba ročník 2014/2015, keď zasadol na lavičku Dukly Trenčín. S Vojakmi sa prebojoval do štvrťfinále, v ktorom Trenčania podľahli Banskej Bystrici 1:4 na zápasy.

 

Foto: hcslovan.sk


Ďalšie články