scrolltop scrollbottom

Novinky

Panteri takmer dobyli Skalicu, tá vyrovnala 10 sekúnd pred koncom a rozhodla v predĺžení
Redakcia | 15.02.2018 07:37:52

Druhé štvrťfinálové zápasy play-off St. Nicolaus 1. hokejovej ligy opäť zvládli favoriti. Hoci tentoraz sa potrápil najmä víťaz základnej časti zo Skalice. Záhoráci od 34. minúty prehrávali a vyrovnávajúci presný zásah prišiel až tesne pred koncom riadneho hracieho času - desať sekúnd pred sirénou v presilovke o dvoch hráčov dorazil puk za Dzubinov chrbát Peter Horváth. Vyrovnaný duel vo výbornej atmosfére sa hral znova v Topoľčanoch, v stredu ho však domáci zvládli bez predĺženie a nájazdov a po dvoch zápasoch vedú v sérii 2:0. Michalovce síce prehrávali 0:1, nakoniec Spišiakov zdolali vysoko 9:2. Prešov na domácom ľade aj v stredu pokoril nováčika z hlavného mesta. Štvrťfinále sa teraz sťahuje k súperom, pokračovať bude v sobotu, prípadne aj v nedeľu.

Výsledky 2. kola ŠTVRŤFINÁLE St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy:

HK Skalica – HK 95 Považská Bystrica 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)   stav série: 2:0

Góly: 60. Horváth (Jarolín, Hujsa), 61. Škápik (Vaškovič, Hujsa) – 34. Ligas (Koleda). Strely: 32:27. Vylúčenia: 7:10 na 2 min., navyše Solar 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy, Druga – Beniač, Konc. Diváci: 911.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Pavešic, Kukliš, Straka – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Jurák, Jarolín, Janáč – Hluch, Kučera, Kňazev – Kotzman, Schmidt, Okoličány.

Považská Bystrica: Dzubina – Solar, Leško, Nahálka, Poláček, Saboš, Palovič, Miro, Filo – Ligas, Zlocha, L. Klíma – Szalay, Mišura, Koleda – Stanislav, Schroner, Rodionov – Danielčák, Turan, Bednár.

Oproti prvému stretnutiu bolo tempo podstatne nižšie. Hostia pozorne strážili obrannú modrú a Skaličania márne hľadali recept, ako sa na dlhšiu dobu dostať do útočného pásma. Naopak doplácali na svoju nedisciplinovanosť a v prvej tretine strávili dlhú dobu v oslabení. O tom, ako sa hralo opatrne svedčí aj fakt, že za prvú tretinu zasahovali brankári iba 13-krát.

V druhej časti pokračoval opatrný priebeh a hostia sa čoraz viac začali osmelovať. V 33. minúte išli na oboch stranách na trestnú Vereš a za hostí Turan. Miesto toho, aby domáci dokázali využiť svoje technické prednosti, prepadli v útoku a z protiútoku sa v 34. minúte ujala Považská Bystrica vedenia.

Tak to bol hektický záver poslednej tretiny, kedy sa domácim podarilo desať sekúnd pred koncom vyrovnať, vďaka dorážke Petra Horvátha, ktorý pretlačil puk za Dzubinu v hodine dvanástej a zariadil predĺženie.

V prvej minúte predĺženia napokon Ľubomír Škápik potiahol puk bližšie smerom k bráne a vypálil nechytateľnú ranu k ľavej žŕdke. Dzubina nemal absolútne žiadnu šancu. Tento zákrok napokon rozhodol o druhej výhre domácej Skalice v zápase play - off s Považskou Bystricou  2:1.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Spišská Nová Ves 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)   stav série: 2:0

Góly: 8. Halás, 11. Balko (Mašlonka, Piatak), 21. Mašlonka (Jokeľ, Piatak), 23. Jokeľ (Kolba, Piatak), 34. Linet (Brezniak), 35. Solomonchak (Halás, Valečko), 41. Hančák (Bánovský, Solomonchak), 45. Linet (Brezniak, Fajčák), 59. Meliško (Piatak) – 5. Bdžoch (Svitana, Zwick), 47. Štrauch (Nagy). Strely: 43:16. Vylúčenia: 7:5 na 2 min., navyše Jokeľ 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Vojtek, Valach – Holienka, Hanko. Diváci: 1267.

Michalovce: Juríček – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Balko – Halás, Solomonchak, Banovský – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Linet, Fajčák – Mesaroš, Toma, Hamráček.

Spišská Nová VesSurák (od 23. Pajpach) – Vantroba, Forrai, Knižka, Bdžoch, Krempaský, Turan, Leško, Kyčák – Findura, Koky, Lesňák – Zwick, Nagy, Štrauch – Vašaš, Svitana, Miškovec – Raáb, Macko, Halász.

Ani päť oslabení v úvodnej časti nezlomili michalovskú Duklu za cestou k druhému štvrťfinálovému víťazstvu. Spišiaci síce v piatej minúte zásluhou Bdžocha využili prvú presilovku, no v tej druhej im ušiel Igor Halás a strelou popod Suráka vyrovnal na 1:1. V jedenástej minúte už Michalovčania viedli, po tom, čo sa po dôraze pred bránkou presadil Lubor Balko. Spišiaci v tejto časti mohli odpovedať ešte v dvoch presilovkách, Adam Trenčan v michalovskej bráne ale svojich spoluhráčov podržal.

Zlom druhého štvrťfinálového duelu nastal podobne ako v utorok v druhej tretine. V nej mali Michalovčania raketový štart a po necelých troch minútach bolo po ich dvoch góloch prakticky rozhodnuté. Najskôr sa presadil Marek Mašlonka a po ňom pridal gól aj jeho spoluhráč z útoku Oliver Jokeľ – 4:1. Od tohto momentu sa duel už iba dohrával. Hosťom totiž nepomohol ani následný oddychový čas. V druhej časti totiž ešte inkasovali z hokejok Jakuba Lineta a Vladislava Solomončaka, a za stavu 6:1 po dvoch tretinách bolo o víťazovi rozhodnuté.

V záverečnej časti domáci pridali na dôraze a odmenou im boli góly Daniela Hančáka a Jakuba Lineta ešte v prvej päťminútovke tretej tretiny. Spišiakom sa síce gólom Straucha podarilo odpovedať na osem gólov Dukly v rade, záverečné slovo ale patrilo Michalovčanom, konkrétne Jakubovi Meliškovi, ktorý upravil na konečných 9:2. Dukla Ingema tak v sérii vedie 2:0 a na Spiši bude premieňať postupové mečbaly.

HC Prešov Penguins – HC Osmos Bratislava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)  stav série: 2:0

Góly: 5. Šimčák (Chalupa, Mačkovič), 32. Baláž (Gábor, Šimčák), 54. Valent (Pulščák, Kotzman) – 37. Šalka (Klučiar, Kratochvíla). Strely: 46:27. Vylúčenia: 7:6 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák, Korba – Homola, Wolf. Diváci: 1236.

Prešov: Riečický – Palko, P. Kotzman, Novický, Komloš, Gábor, Mačkovič, Maňák – Prokop, Šimčák, Baláž – Chalupa, Tomčák, Gavrik – Babynets, Bylina, Mikolášek – Pulščák, Valent, Ferenc – Krajňák.

HC Bratislava: Mega – Obšut, Vidovič, Valjent, Ficel, Guoth, Kuzmín, Matejovie, Mihalko – Šalka, Kratochvíla, Klučiar – Brodek, Novák, Ondris – Mucha, Bednarič, Krajč – Mlynčár, Roth.

Dopisovateľ: Róbert Kunst, HC Prešov Penguins

Začiatok zápasu bol opatrnejší z oboch strán. Hostia sa hneď v prvej päťminútovke dostali do oslabenia, ktoré neustáli lebo Chalupa krásne našiel Šimčáka, ktorý otvoril skóre – 1:0. Bratislavčania sa po oslabení dostali aj k presilovke, v ktorej pritlačili domácich, ale gól nestrelili. Po vyrovnanom úseku hry si hostia znova vybojovali presilovku, ktorú nezahrali ideálne a stav sa nemenil.

Začiatok druhej časti bol v znamení dohrávanej presilovky Bratislavy, ktorú Prešov bez problémov ubránil. Hostia mali dobrý úsek hry, ktorý ale pokazili lebo sa nechali zbytočne vylúčiť. Prešov početnú prevahu nevyužil, ale domáci skórovali následne, keď sa Baláž najlepšie zorientoval pred bránou a zvýšil skóre – 2:0. Osmosáci si vybojovali presilovku, ktorú využili, keď krásnu akciu zakončil Šalka – 2:1. V krátkom slede sa Bratislavčania dostali k ďalšej presilovke, ktorá ale už nebola taká úspešná.

Úvod tretej tretiny bol veľmi opatrný. Obe mužstvá hlavne nechceli urobiť chybu. Šarišania sa v 43. minúte nechali vylúčiť a tak hostia mali ideálnu príležitosť na vyrovnanie. Presilovka hostí dlho netrvala lebo faulovali a tak pomer síl na ľade sa vyrovnal. Osmosáci boli veľmi nedisciplinovaní a znova sa nechali vylúčiť, čo domáci na smútok divákov nevyužili. V 54. minúte vypukol na štadióne neskutočný ošiaľ, keď sa Valent v nájazde na Megu nemýlil a zvýšil na 3:1. Prešovčania záver zápasu skúsene zvládli a tak sa môžu radovať z druhého víťazstva.

HC Topoľčany – MHK Dubnica nad Váhom 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)  stav série: 2:0

Góly: 14. Tábi (Minárik), 22. Laššo (Ďurčo, Nemček), 50. Minárik (Tábi) – 53. Ďuriš, 55. Kokavec (Kostev, Hegyi).  Strely: 29:43. Vylúčenia: 8:9 na 2 min, navyše Kanaet 5 + DKZ za napadnutie zozadu, Bobček osobný trest DKZ za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist, Adamec – Valo, Šefčík. Diváci: 1813.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Kohút, M. Šiška, Malý, Bystričan, K. Grman, J. Gašparovič, Španko – F. Nemček, Laššo, Podstavek – Pätoprstý, Uhnák, Tábi – Minárik, B. Novák, Pekarčík – F. Hudec, Klenko, J. Hudec

Dubnica nad Váhom: Trelc – Rehák, Bobček, Kostev, Habšuda, Burzala, E. Švec, Lee, J. Jakubík – R. Krajči, O. Ďuriš, Kokavec – Berák, Kútny, Kanaet – Kluka, Hegyi, Trenčan – Briestenský, J. Mihalík, M. Jakúbek.

Vo štvrťfinále play-off opäť potešila divácka kulisa, keď na štadión prišlo cez 1800 fanúšikov. Hosťom patrili úvodné minúty, ale výborný brankár Halo, ktorý nahradil po prvom zápase Kompasa, bol pozorný. Otvoriť skóre mohol Klenko v 7. minúte, ale samostatný nájazd mu nevyšiel. Domáci šli do vedenia po rýchlom brejku v 14. minúte, kedy Minárik našiel presnou prihrávkou Tábiho a ten otvoril skóre – 1:0. V 15. minúte sa vylučovalo na oboch stranách, keď Kokavec zozadu napadol Klenka, ktorý mu údery pochopiteľne opätoval. O pár sekúnd hosťujúci Kanaet zozadu doslova prelomil v  páse domáceho kanoniera Podstavka, ktorý navyše narazil do mantinelu a vyniesť ho museli až hráči na nosidlách. Podstavek okamžite putoval do nemocnice na vyšetrenie. Hosťujúci hráč si vyslúžil päťminútový trest plus dokonca zápasu. Domáci mali výhodu dlhej presilovky, ktorú sa im ale napriek dobrým pokusom premeniť do gólu nepodarilo.

V úvode druhej tretiny fauloval Kokavec a ďalšiu početnú výhodu využil Laššo, ktorý triafal do prázdnej bránky, keďže strela Ďurča sa odrazila od zadného mantinelu a pomýlila i brankára hostí – 2:0. Hostia po góle ožili, ale nedokázali využiť ani dve presilovky v krátkom slede. Potom si dve presilovky zahrali aj hráči Topoľčian, ale gól nepadol. S pribúdajúcimi minútami v hosťoch doslova začala variť krv a tí začali poľovať po domácich hráčoch. V 37. minúte Kokavec narazil na mantinel zozadu Nováka, no uvidel iba dvojminútový trest. A to ešte po skončení druhej tretiny vyštartoval po rozhodcoch Bobček, ktorý bol za nešportové správanie vylúčený do konca zápasu.

V záverečnej tretine mali hostia v úvode prevahu, výbornými zákrokmi sa prezentoval Halo. Domáci odpovedali po faule Mihalika a využitej presilovke Minárikom – 3:0. Hostia sa aj v ďalších minútach nevzdávali a po chybe domácej obrany znížil Ďuriš – 3:1. Ubehli len dve minúty a Kokavcom nahodený tečovaný puk skĺzol až do bránky – 3:2. Hostia vycítili šancu, v záverečných tridsiatich sekundách odvolali i brankára, ale Topoľčany víťazstvo udržali, keď v záverečných sekundách vyhorel hosťujúci Kútny, ktorý po kroščeku na Pekarčíka mu na zemi pridal ešte niekoľko úderov hokejkou...

Dubnica v Topoľčanoch sklamala zákernou hrou, ktorú predvádzali hráči, ktorí by mali byť vzorom mladým hokejistom. Bohužiaľ, na tento cirkus skočila aj rozhodcovská dvojica, ktorá si nevedela urobiť na ľade poriadok a zákerne tresty ohodnotila len dvomi minútami. Aj preto krátko po zápase radosť z vedenia 2:0 na zápasy vystriedali obavy, čo vôbec Topoľčancov bude čakať cez víkend na dubnickom ľade...

Ľubomír Hurtaj, tréner HC Topoľčany: "Diváci videli vyrovnaný a veľmi ťažký zápas. Som veľmi rád, že sme zvíťazili a vedieme v sérii 2:0. I napriek tomu bude séria aj naďalej veľmi ťažká. Mrzí ma, že za stavu 3:0 sa to zvrtlo, ale som rád, že sme zápas vyhrali tímovou prácou a nesmiernou obetavosťou a bojovnosťou. Diváci nám pomohli, len škoda, že sme si to v závere trocha skomplikovali. Chalani siahli na dno svojich síl, išli na doraz a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Musím sa ale vyjadriť aj k incidentom v zápase. Neviem, či Kanaeta poslali tréneri zámerne alebo mu len jednoducho preplo v hlave, ale toto bohužiaľ je už o zdraví... Takýto hráč jednoducho nemá čo robiť na ľade a nie to ešte športovať. Na druhej strane nechcem zbytočne rozvíriť vášne, je to play-off, tých som odohral tisícky a viem, že často bývajú tieto súboje vyhrotené. Avšak je na pováženie, že hráči, ktorí majú odohraných stoviek minút v Extralige idú do prvej ligy predvádzať takéto veci... Mali by sa nad sebou zamyslieť, lebo toto je skôr na ukončenie kariéry..."

Ani jeden z dvojice hosťujúcich trénerov na pozápasovú tlačovku neprišiel.