scrolltop scrollbottom

Preview

Potvrdia favoriti v 13. kole svoje postavenie v tabuľke?
Róbert Kunst | 24.10.2017 13:55:03

V stredu nás čaká už trináste kolo našej druhej najvyššej hokejovej súťaže, v ktorom uvidíme päť zaujímavých duelov. Záhorákov vyzvú Spišiaci, ktorí sa doma konečne pokúsia poraziť Skalicu. V Topoľčanoch sa bude hrať pravdepodobne najvyrovnanejší zápas. Hráči HC Bratislavy budú chcieť nadviazať na posledné výkony, avšak Žochári budú favoritom. Dukla cestuje do Trnavy, kde musí získať povinné tri body. V posledných štyroch vzájomných zápasoch sa jej to podarilo. Derby uvidíme na Považí. Dubnica nad Váhom sa pokúsi nakopnúť k lepším výkonom, zatiaš čo Považská Bystrica zabojuje o prvé víťazstvo vonku. Prvý Prešov má namierené do Nových Zámkov. Natiahne Prešov víťaznú sériu už na 11 zápasov, alebo jeho šnúru víťazstiev zlomia práve Nové Zámky B?

Program 13. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

  VS      17:00   Náš tip: 2

Spišská Nová Ves momentálne prežíva ťažké obdobie, keď prehrala posledné štyri zápasy a strelila iba chudobné štyri góly, pričom inkasovala až 16. Spišiakom sa vytratil pušný prach z úvodu sezóny a bude náročné ho nájsť práve proti Skalici. Ich posledný zápas vyznel v prospech hráčov z kráľovského mesta v pomere 7:2. Nič iné zverencov trénera Škraka neostáva, len zabojovať o nejaký bodík, aby neklesli v tabuľke až na ôsme miesto.

Skalica sa aktuálne nachádza na druhej priečke tabuľky a stráca jediný bod na lídra z Prešova, keď naposledy porazila slovenskú reprezentáciu do 20 rokov 4:2. Záhoráci mohli byť už aj na čele ligy, no prehrali v Prešove. Odvtedy však ťahajú trojzápasovú víťaznú šnúru a dá sa očakávať, že ju predĺžia aj na Spiši. Skaličania prehrali naposledy v Spišskej Novej Vsi ešte keď obidva tímy účinkovali v extralige. 

 

  VS      17:00   Náš tip: 1X   ŠLÁGER KOLA

Topoľčany prežívajú neúrodné obdobie. Chýba im Albín Podstavek a možno preto Žochári strieľajú málo gólov. V posledných piatich zápasoch dali len sedem. Dvakrát sa stretli s Michalovcami, ktorým nestrelili ani gól a prehrali aj v Prešove futbalovo 0:1. Body sa im podarilo zobrať tabuľkovo nižšie postaveným mužstvám Považskej Bystrici a Spišskej Novej Vsi. Tentokrát čaká na Žochárov domáci duel proti Bratislave, s ktorou v tejto sezóne už hrali a v hlavnom meste vyhrali presvedčivo 6:2. Na chrbát im dýchajú Dubničania, a keď si tak chcú hokejisti Topoľčian udržať štvrté miesto, tak musia uspieť.

HC Bratislava je aktuálne na šiestom mieste a ťahá sériu troch víťazstiev. Hráči z hlavného mesta vyhrali v Považskej Bystrici a doma si poradili so Spišskou Novou Vsou a Novými Zámkami B. Najbližšie cestujú do Topoľčian, kde ich nečaká ľahký súper, ale Topoľčany sú hrateľné. Bratislavčania sa určite pokúsia bodovať, aby si v tabuľke polepšili a pokračovali vo víťaznom ťažení. Ak nadviažu na formu z posledných zápasov, tak úspech by sa mal dostaviť. Napriek tomu budú favoritom domáci.

 

   VS       17:00   Náš tip: 2   FAVORIT KOLA

Trnava je aktuálne predposledná v tabuľke a na konte má len deväť bodov. Naposledy sa predstavila v Prešove, odkiaľ si odniesla deväťgólovú nádielku, ale v zápase s lídrom dokonca vyhrávala 3:1. Trnavčania pricestovali do metropoly Šariša len s troma kompletnými päťkami, a to im asi bolo osudové, keď v tretej tretine inkasovali až šesť gólov. Doma ich teraz čakajú silné Michalovce, proti ktorým to budú mať Gladiátori veľmi náročné, ale ak by predviedli podobný výkon ako v Prešove v prvých dvoch tretinách, tak nejaký bodík by si mohli pripísať.

Michalovce po zmene trénera prehrali len proti Skalici, avšak podarilo sa im poraziť Bratislavu, dvakrát Topoľčany a aj Dubnicu nad Váhom. Hokejisti Dukly tretí v tabuľke, a keď si chcú udržať kontakt s čelom, tak musia v Trnave potvrdiť úlohu favorita a odviesť si tri body. Posledný vzájomný zápas Dukle vyšiel, keď doma vyhrala vysoko 7:1. V zostave Michaloviec prišlo aj k zmene, keď do tímu pribudol Jokeľ a Mašlonka. Dá sa očakávať podobný zápas ako naposledy vo Vranove nad Topľou so znova úspešným koncom pre Vojakov.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dubnica hokejove logo  VS      18:00   Náš tip: 1

Dubnica nad Váhom po perfektnom štarte sezóny spadla z prvého miesta až na piate. Z posledných piatich zápasov si odniesla len štyri body. Naposledy nestačila na Michalovce, ktorým podľahla 2:3 po predĺžení. Dubničania takisto prehrali svoje posledné tri domáce zápasy. Teraz majú ideálnu príležitosť nakopnúť sa proti Považskej Bystrici a dostať sa naspäť na víťaznú koľaj. Pri istej zhode okolností by Dubnica mohla aj poskočiť v tabuľke na štvrté miesto, čo zverencov trénera Stantiena určite bude motivovať a tri body by mali ostať na domácom ľade.   

Považská Bystrica je posledná v tabuľke so šiestimi bodmi. Považania ťahajú šnúru troch prehier v rade. Naposledy podľahli Skalici hladko 1:4. V tomto ročníku sa im ešte nepodarilo zobrať zo súperovho klziska ani bodík. Príležitosť napraviť to budú mať Panteri v Dubnici, ktorej naposledy podľahli len veľmi tesne 3:4. V zápase dokonca viedli 3:1, ale náskok stratili. Teraz ale hrajú znova na súperovom klzisku, čo Považanom veľmi nevonia.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo  VS     18:30   Náš tip: 2

Nové Zámky B čaká súper z kategórie najsilnejších v lige. Aktuálny líder pricestuje do Nových Zámkov určite po tri body. Novozámčania po dvoch víťazných zápasoch dvakrát prehrali. Naposledy siahali na body v Bratislave, no prehrali tesne 4:5. Určite sa budú chcieť pobiť o body aj s lídrom súťaže a motiváciou pre nich môže byť aj posun v tabuľke, ale na to budú potrebovať jedine 150% výkon v obrane aj útoku a možno aj kúsok hokejového šťastia.

Prešov momentálne kraľuje našej druhej najvyššej hokejovej súťaži a ťahá desaťzápasovú víťaznú šnúru. Naposledy Tučniaci doma porazili Trnavu vysoko 9:4. Výsledok vyzerá presvedčivo, ale na ľade to také jednoznačné nebolo. Netreba zabúdať, že Šarišania majú vo svojom tíme aj najproduktívnejšieho hráča ligy so striebornou prilbou Gleba Bylinu. Musia ale počítať aj s tým, že na chrbát im dýcha Skalica, ktorá na nich stráca len jeden bod. Keď sa Prešov nechce porúčať z prvej priečky, tak by mal jednoznačne v Nových Zámkov potvrdiť rolu favorita a odviesť si tri body domov na východ.