scrolltop scrollbottom

Novinky

Považie ovládli po veľkej dráme Dubničania, východniari nadeľovali debakle
Redakcia | 20.12.2017 22:02:26

Kolo favoritov bolo v piatok na programe v St. Nicolaus 1. Hokejovej lige. Východniare ho zvládli bez najmenších problémov, Prešov uštedril debakel Novým Zámkom B a Michalovce si schuti zastrieľali v Trnave. Topoľčany pred tisícovou návštevou porazili HC Bratislavu a nezaváhala ani Skalica, ktorá Spišiakov zdolala tesne 2:1. Derby o Považie malo podľa našich očakávaní napínavý priebeh. Poslední Panteri poriadne hrýzli a vybojovali si do tabuľky ďalší bod. Predĺženie ale opäť zvládol lepšie ich súper a z víťazstva sa tešili Dubničania.

Výsledky 31. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Gladiators Trnava – HK Dukla Ingema Michalovce 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)

Góly:  37. Schmidt (Poláček, Čunderlík) – 3. Valečko, 4. Cútt (Hančák, Solomončak), 7. Poliaček (Cútt), 18. Poliaček (Solomončak, Cútt), 24. Toma (Valečko, Poliaček), 29. Poliaček (Cútt, Hančák), 52. Mesaroš (t.s.). Strely: 22:42. Vylúčenia: 5:7 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Valachovič – Beniač, Vyšný. Diváci: 115.

Trnava: Juríček (21. Brucháč) – Poláček, Burzík, Poldruhák, M. Hutár, Burian, O. Košecký, Keleši, D. Kuna – Mrava, D. Schmidt, Szalay – Kamenický, M. Mišura, Hrbáčik – S. Ševčík, Čunderlík, Brzák – M. Lukačovič, Klema, Ftáčnik.

Michalovce: A. Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, B. Cvengroš, Rusina, F. Oravec, Dolgoš – Solomončak, Cútt, Poliaček – Halás, Piatak, Mašlonka – Hamráček, Linet, Fajčák – L. Toma, Mesaroš.

Súhrn zaslal klub HK Gladiators Trnava
Trnavčania chceli začať hrať aktívne hneď od začiatku, ale Michalovce ich v tom predbehli, a to na plnej čiare. Domáci boli bez nasadenia, korčuľovania a pôsobili ustráchane. Štyri inkasované góly v prvej tretine hovoria za všetko. V druhej a tretej tretine sa hra z domácej strany zlepšila, ale na obrat to v tomto zápase nestačilo. Dobre korčuľujúci Michalovčania si svoje víťazstvo  s prehľadom postrážili a tak si odvážajú zaslúžene tri body.

HK Skalica – HK Spišská Nová Ves 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 1. Vereš (Hujsa, Škápik), 17. Vaškovič (Vereš) – 58. Koky (Mikula, Korenko). Strely: 29:22. Vylúčenia: 3:2 na 2 min., navyše L. Olejník 5+DKZ za seknutie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – Frimmel, J. Šefčík. Diváci: 725.

Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, Pavešic, Kukliš, A. Straka – Vaškovič, M. Hujsa, R. Vereš – Hluch, Jarolín, Kňazev – A. Kotzman, K. Kučera, Janáč – Jurák, Dufek, D. Okoličány.

Spišská Nová Ves: F. Surák – Forrai, Vantroba, Česánek, Korenko, Bdžoch, Kyčák – Mi. Findura, Koky, Matúš Paločko – Uhrík, Marek Nagy, D. Mikula – Chmeľ, Lištiak, Zwick – L. Olejník, M. Olejník.

Súhrn zaslal klub HK Skalica
Domáci začali raketovo, keď sa už po 27 sekundách presadil Vereš. Domáci mali aj naďalej prevahu, ale bez gólového efektu. Do dvojgólového vedenia ich dostal presným zásahom kapitán Ľubo Vaškovič po prihrávke autora úvodného presného zásahu. V druhej časti mali domáci prevahu, ale gól nestrelili, keď nedokázali využiť ani päťminútovú početnú výhodu. Zahadzovanie šancí zo strany domácich pokračovalo aj v tretej časti. To sa im mohlo vypomstiť, lebo hostia v závere z presilovej hry znížili Kokym na 1:2. Vyrovnať sa im už ale nepodarilo ani pri hre bez brankára a tak domáci získali do tabuľky tri body.

HC Topoľčany – HC Osmos Bratislava 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly:  12. Gašparovič (Hrabčák), 18. Bystričan (Pätoprstý, Uhnák), 38. Nitriansky (Podstavek, Šiška), 51. Pätoprstý (Uhnák) – 36. Novák (Roth). Strely: 47:36. Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Šalka 5+DKZ za vrazenie na mantinel. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach – Holienka, Hanko. Diváci: 1004.

Topoľčany: E. Kompas – M. Král, Ďurčo, Nitriansky, Bystričan, I. Kohút, M. Šiška, Hrabčák, Španko – F. Pekarčík, Uhnák, Pätoprstý – Minárik, Laššo, Podstavek – D. König, B. Novák, L. Tábi – J. Gašparovič, Lindeman, Kubek.

HC Bratislava: Němec – Ficel, Obšut, Valjent, Roth, Kuzmín, Guoth – Danišovský, M. Halama, Klučiar – Mi. Šalka, F. Novák, Brodek – R. Dvonč, Kratochvíla, Mlynčár – Alexejev, Bednarič, S. Krajč.

Dopisovateľ: Jaroslav Šupa, topolcanyinfo.sk
V Topoľčanoch sa hral rýchly hokej s minimom šancí. Prvú veľkú príležitosť mali hostia, ale skvelý Kompas nebezpečnú strelu vyrazil a zázračne si poradil i s následnou dorážkou. Na druhej strane zabojoval Hrabčák, ktorý zachytil zlú rozohrávku hostí a jeho prihrávku zužitkoval na vedúci gól Gašparovič – 1:0. Hneď po góle sa sám na brankára hostí rútil Ďurčo, ten tesne míňa. V 12. minúte hrali domáci prvú presilovku, ale počas nej unikol F. Novák, ktorého nedovolene zastavil Bystričan. Hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie, domáci brankár ale puk za svoj chrbát nepustil. Druhá presilovka domácich už bola úspešnejšia, keď strelu Bystričana tečoval Pätoprstý – 2:0.

V druhej tretine mali viac z hry hostia, ktorí trafili aj hornú žrď a domácich opäť dvakrát podržal skvelý Kompas. Ten kapituloval až v 36. minúte, kedy spoza bránky F. Novák našiel medzeru medzi žŕdkou a korčuľou domáceho brankára. Hostia po góle mali v priebehu minúty až dvoch vylúčených hráčov a presilovku päť na tri už po deviatich sekundách využil Nitriansky – 3:1.

V poslednej tretine domáci kontrolovali hru, navyše po akcii Uhnáka triafa Pätoprstý v podstate do prázdnej bránky – 4:1. A to ešte vedenie domácich mohol navýšiť Pekarčík, ktorý nepremenil trestné strieľanie v 54. minúte. V závere Ďurčo triafa žrď, no skóre sa už nemenilo. Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení Erik Kompas a Patrik Danišovský.

MHK Dubnica nad Váhom – HK 95 Považská Bystrica 4:3pp (0:2, 2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 26. Kútny (Habšuda, Ďurkech), 33. Hegyi (Berák, Švec), 49. Kluka (Hegyi, Rehák), 61. Kluka – 3. Bajaník (Hrušík, Klíma), 20. Hrušík, 46. Dolinajec (Ligas, Cíger). Strely: 40:30. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist – Mráz, Durmis. Diváci: 478.

Dubnica nad VáhomKutej – Bobček, Rehák, Habšuda, Ďurkech, Švec E., Burzala – Berák, Hegyi, Kluka – Kokavec, Jakubík, Hús – D. Trenčan, Ibolya, Kútny.

Považská Bystrica: Babik – Dvořák, Nahálka, Dubeň, Jar. Niník, Palovič, Bajaník, Saboš – Dolinajec, Ligas, J. Cíger – Koleda, Jurášek, Mokrohájsky – Hrušík, L. Klíma, Solar – Miro, Turan, Bednár.

Dopisovateľ: Ivan Janiga, MHK Dubnica nad Váhom
Už v 3. minúte sa ujali hostia vedenia po tom, ako využili presilovú hru. Hneď na to dostala aj Dubnica možnosť skórovať v početnej výhode. V nej dostali hostí pod obrovský tlak a po strele Bobčeka ich zachránila branková konštrukcia. Tesne pred prestávkou sa preštrikoval Hrušík a následne spoza brány nahodil puk, ktorý so šťastím poputoval do brány.

Do druhého dejstva vstúpila Dubnica omnoho aktívnejšie a oplatilo sa jej to. Kokavca ešte Bábik vychytal, ale na Kútneho už bol krátky. Domáci sa hnali za vyrovnaním a predovšetkým so šancami Reháka a Briestenského mal hosťujúci brankár čo robiť. V 33. minúte sa ocitol pred bránou osamotený Hegyi a vyrovnal stav na 2:2.

Obe mužstvá vstúpili do záverečnej dvadsaťminútovky s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu, a tak sme videli hokej s množstvom šancí. Napokon sa ujala až šanca Dolinajeca, ktorou poslal hostí opäť do vedenia. Ani tento stav netrval dlho. V 49. minúte zafungovala spolupráca Hegyiho s Klukom a bolo 3:3. Mimoriadne vyrovnaný zápas sa tak dostal až do predĺženia. V ňom víťazstvo na svoju stranu strhla Dubnica gólom Kluku.

Najlepší hráči: Michal Kluka (Dubnica nad Váhom), Milan Dolinajec (Považská Bystrica)

HC Mikron Nové Zámky B – HC Prešov Penguins 4:10 (0:3, 1:4, 3:3)

Góly: 31. Vörös, 55. Varga, 58. Varga (Matejovie), 60. Trávniček (Klenko) – 9. Baláž (Babynec, Novický), 13. Hopkovič (Tomčák, Chalupa), 19. Baláž (Babynec, Bylina), 23. Palko (Bylina, Babynec), 27. Tomčák, 28. Palko (Bylina, Baláž), 34. Krajňák (Tomčák, Novický), 44. Chalupa (Krajňák), 52. Krajňák (Palko), 53. Novotný. Strely: 18:55. Vylúčenia: 4:4 na 2 min., navyše Kotzman 10 min. OT za pästný súboj. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Mĺkvy – J. Valo, D. Konc ml. Diváci: 72.

Nové Zámky BP. Romančík (27. M. Nagy) – Matejovie, Trávniček, D. Štefánik, Ad. Kudrna, K. Jesenský, Židulják – Kovács, Tužinský, R. Varga – S. Slávik, J. Klenko – Vörös, Kucsera.

Prešov: Spodniak – Hopkovič, Novický, Palko, Pavúk, Mačkovič, Gábor – Krajňák, Tomčák, Chalupa – Baláž, Bylina, Babynec – Mikolášek, Prokop, M. Novotný – Pulščák, P. Kotzman.