scrolltop scrollbottom

Novinky

Považská Bystrica otočila zápas s Trnavou a zaznamenala tretie víťazstvo
Redakcia | 14.11.2017 23:30:26

V utorok dohrala Považská Bystrica 14. kolo proti "Gladiátorom" z Trnavy. Hostia po prvej aj druhej tretine viedli, na čom mal veľkú zásluhu trojgólový Dávid Schmidt. Mali tak nakročené k víťazstvu, no "Panteri" vďaka dobrej tretej tretine otočili duel a pripísali si na konto iba tretie tohtosezónne víťazstvo. Na deviatych Trnavčanov tak stráca už len dva body.

Dohrávka 14. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK 95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

Góly: 24. Rodionov (Zlocha, Hrušík), 27. Klíma (Niník, Koleda), 30. Mokrohajský (Schroner, Brveník), 46. Kvocera (Cíger), 52. Zlocha (Klíma, Bednár) – 9. Hrabčík (Kamenický), 13. Schmidt (Čunderlík, Mrava), 25. Schmidt (Mrava), 35. Schmidt (Szalay, Kočecký). Strely: 39:32. Vylúčenia: 7:4 na 2 min., navyše Mišuta 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku, Bajaník 10 min. OT za provokovanie súpera, Schroner 10 min. OT za nešportové správanie a Schmidt OT DKZ za nešportové správanie. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hatala – Durmis, Ševčík. Diváci: 90

Považská Bystrica: Mikoláš – Leško, Niník, Bednár E., Nahálka, Bajaník, Kvocera, Solar, Brveník – L. Klíma, Zlocha st., Cíger – Koleda, Schroner, Hrušík – Mokrohajský, Jurášek, Blaško – Bednár, Rodionov, Miro.

Trnava: Juríček – Burzík, Mihalko, Kuna, Hutár, Košecký, Burian, Brzák – Szalay, Schmidt, Mrava – Hrbáčik, Mišura, Kamenický – Ftáčnik, Čunderlík, Ševčík – Lukačovič, Klema, Mikeš.

Súhrn zaslal klub HK 95 Považská Bystrica
Zápas v Považskej Bystrici začali lepšie hráči Trnavy, ktorí v prvej tretine dobre korčulovali, napádali a dokázali streliť 2 góly z dorážky a z tečovanej strely od obrancu. Domáci chlapci sa do druhej tretiny prebrali, začali hrať koncentrovane, verili si viacej na puku, z čoho pramenili 3 góly v bránke súpera. V zápase na Považí sa hral otvorený hokej, oba celky chceli uchmatnúť tri body, ale domáci Bystričania dokázali svojou snahou a prevahou v poslednej dvadsaťminútovke otočiť zápas vo svoj prospech a vďaka Zlochovemu víťaznému gólu, po krásnej kombinácií so spoluhráčmi E. Bednárom a L. Klímom strelili víťazný gól a zápas dotiahli do víťazného konca.