scrolltop scrollbottom

Preview

Prešov cestuje na šláger do Topoľčian, krajské derby na Záhorí
Peter Košťál | 10.11.2017 09:38:29

V piatok nás v St. Nicolaus 1. Hokejovej lige čaká už 18. kolo. Šláger kola je pripravený pre fanúšikov v Topoľčanoch, kam docestujú šarišskí „Tučniaci“. Domáci na štvrtom mieste síce nemôžu preskočiť tretí Prešov, môžu sa ale priblížiť k prvej trojke ligy. Zaujímavé stretnutie sa môže odohrať medzi domácou Bratislavou a Michalovcami. Ako favoriti svojich zápasov vystúpia až tri tímy, keď na Spiš docestujú hráči Považskej Bystrice, Nové Zámky privítajú Dubnicu nad Váhom a jasný výsledok sa očakáva aj v krajskom derby medzi  Skalicou a Trnavou.

Program 18. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy: 

  vs         17:00   Náš tip: 1     FAVORIT KOLA

Skalica hrá zatiaľ výbornú sezónu a doposiaľ prehrala len tri zápasy. Pôsobivá je najmä jej séria duelov na domácom ľade. Bez straty bodu vyhrala nad všetkými súpermi a zo všetkých tímov jej doma chýba už len skalp Trnavy. Rozdiel medzi týmito dvomi mužstvami je tridsaťdvabodový, čo naznačuje, že pre skalických „Kráľov“ by malo ísť v piatok o jasnú záležitosť. Ak nevyrobia fatálne chyby, mohli by si s prehľadom kontrolovať dianie na ľade a doma si ponechať už tradične plný bodový zisk. Všetko ostatné by bolo prekvapením.

Trnava ešte stále nevystúpila zo svojho tieňa a patrí jej aktuálne až predposledná priečka tabuľky. Síce dokázala potrápiť na svojom štadióne dva východniarske tímy, Spišskú Novú Ves a Michalovce, ktoré dokonca ozbíjala o jeden bod za predĺženia, za ostatné dva zápasy jej na konte opäť svieti nulový bodový zisk. Najprv „Gladiátori“ nestačili na Bratislavu 1:3 a následne ani na Topoľčany 3:5. V piatok ich čaká nesmierne náročný duel na Záhorí a ak chcú pomýšľať aspoň na bod, zrejme budú musieť podať nadpriemerný výkon a odviesť skvelú prácu v zadných radoch.

 

   vs          17:00   Náš tip: 1

Spišská Nová Ves zostáva verná svojmu „štýlu“ už druhý ročník a aj túto sezónu podáva výkony ako na hojdačke. Výhry striedajú prehry a Spišiaci sa nedokážu výraznejšie udržať na víťaznej vlne. Svedčí o tom aj posledných päť zápasov. Doma najprv dokázali poraziť Skalicu 6:3, aby následne dostali poriadny debakel 3:11 od Dubnice. Mužstvo zo Spiša sa však pozviechalo a ďalšie dva zápasy, v Trnave a doma proti Prešovu, vyhralo po samostatných nájazdoch, resp. po predĺžení. Ostatný duel s Michalovcami však Spišská Nová Ves znovu prehrala, keď nezvládla najmä prostrednú tretinu, v ktorej v priebehu piatich minút inkasovala až štyrikrát. Na podobné výpady si Spišiaci musia dať pozor, no proti Považanom by mohol stačiť aj priemerný výkon.

Považská Bystrica v tejto sezóne zatiaľ vyhrala len dvakrát. Prvý raz nedala šancu Novým Zámkom a zvíťazila presvedčivo 7:2 a následne hneď v ďalšom zápase prekvapivo hladko zdolala práve Spišiakov 4:0. To ale bolo ešte v prvej polovici októbra a odvtedy Považania ťahajú nelichotivú šnúru šiestich prehier. Obrovskú krízu potvrdilo najmä stredajšie zápolenie v Nových Zámkoch, kde „Panteri“ dostali riadnu nakladačku a domov odchádzali s povestným tenisovým „kanárom“. Na postupovú ôsmu priečku momentálne strácajú desať bodov, takže ak chcú pomýšľať na play-off, treba to čím skôr začať ukazovať aj na ľade. V metropole Spiša to ale nebude nič ľahké a nebude žiadnym prekvapením, ak sa hráči vrátia na Považie s prázdnymi rukami.

 

    vs        18:00   Náš tip: 1X     ŠLÁGER KOLA

Topoľčany hrajú pomerne v dobrej forme. Po nezdare 1:2 na Záhorí zvládli náročný a dôležitý súboj o tabuľkové postavenie proti Dubnici nad Váhom, aj keď o víťaznom štvrtom góle sa muselo rozhodnúť až v nájazdovej lotérii. K výhre na Považí pridali druhú aj v stredu v Trnave, ktorú porazili 5:3. V piatok „Žochárov“ čaká ďalší ťažký zápas, pričom doma proti Prešovu pôjde hlavne o udržanie kontaktu s prvou trojkou tabuľky. V prvom vzájomnom stretnutí týchto dvoch celkov sa zrodil futbalový výsledok 1:0 pre domácich „Tučniakov“. Topoľčanci tak majú súperovi čo vracať a do súboja pôjdu s veľkým odhodlaním.

Prešov už síce nie je na priebežnej vedúcej pozícii v lige, no na prvú Skalicu stráca len tri body a má zápas k dobru. Možnosť prinavrátiť si prvé miesto teda určite nebude chcieť stratiť a v nasledujúcom stretnutí tak potrebuje vyhrať. V Topoľčanoch to ale ľahký zápas nebude a Šarišania budú potrebovať lepší výkon ako v ostatných štyroch stretnutiach. Proti Novým Zámkom, Michalovciam, Spišskej Novej Vsi a naposledy Bratislave totiž zakaždým stratili minimálne bod. Tretie najväčšie mesto na Slovensku sa potrebuje vrátiť k svojej presvedčivej hre a byť efektívnejšie v útoku. Ak sa mu to podarí, môže si z Topoľčian pokojne odniesť aj víťazstvo.

 

   vs          18:30   Náš tip: 2X  

Bratislavčania podávajú trošku rozpačité výkony a po svetlejších okamihoch prídu vždy aj tie horšie. Aj z posledných piatich stretnutí získali len päť bodov a v tabuľke sa tak vyššie príliš neposúvajú. Doma sa im ale pomerne darí a z ôsmich zápasov prehrali zatiaľ len tri. Najväčším problémom mužstva z hlavného mesta Slovenska nie je pohyb ani neskúsenosť, ale efektivita. Bratislava je v premieňaní šancí po Trnave druhá najhoršia v lige, keď v úspešnosti striel dosahuje len 7,61 %. Podobne sa trápi aj v presilovkách, keďže premieňa až približne každú siedmu početnú výhodu. Proti Michalovciam bude veľmi dôležité zlepšiť sa práve v tejto oblasti, lebo inak môže pomýšľať na úspech len ťažko.

Dlhá cesta na západ čaká hráčov Michaloviec. Tie momentálne ťahajú sériu troch víťazstiev v rade, no ich súperi boli zakaždým z druhej polovice tabuľky. Výnimkou nebude ani Bratislava. Dukla je veľmi silná v ofenzíve a doteraz nastrieľala najviac gólov zo všetkých mužstiev prvej ligy. Aj prvý vzájomný zápas Bratislavčanov na Zemplíne skončil rozdielom triedy, 4:1 pre domácich. Zápas v hlavnom meste však môže byť iný a Michalovčania by si mali dať pozor na zadné vrátka a kontrolovať dianie na ľade. Body totiž veľmi potrebujú, keďže prípadnou stratou by začali zaostávať za prvou Skalicou, ktorá má navyše jeden duel k dobru.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo  vs    Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dubnica hokejove logo      18:30   Náš tip: 2

Novozámocké „béčko“ spravilo v stredu dôležitý krok k postupu do play-off. Nad priamym konkurentom o postupové boje, Považskou Bystricou, zvíťazilo úplne jednoznačne a suverénne 6:0 a na konte tak má už šestnásť bodov. Uvidíme, čo tento pozitívny výsledok a skvelý výkon spraví s mužstvom v piatok a či Novozámčania dokážu naň nadviazať aj v dueli proti Dubnici. Zaujímavé je, že tohto súpera už dokázali poraziť, keď Dubničanov na ich ľade zaskočili 3:2. O podobný husársky kúsok by sa chceli pokúsiť aj tentoraz, čo sa po stredajšom víťazstve nejaví až také nepravdepodobné.

Dubnica nad Váhom po troch výhrach nad tímami z druhej polky tabuľky opäť prehrala obidva ostatné zápasy proti vyššie postaveným mužstvám. Najprv doma stratila duel 3:4 po samostatných nájazdoch s Topoľčanmi a následne padla aj na Záhorí vysoko 3:7. Aby si udržala kontakt s prvou štvorkou, potrebuje v piatok v Nových Zámkoch bodovať. Dokonca, ak by získala plný bodový zisk a zároveň by „Žochári“ vyšli proti Prešovu naprázdno, môže ich preskočiť na štvrtú priečku v tabuľke. Na juhu Slovenska by si Dubničania mohli stretnutie postrážiť a novozámockých mladíkov poraziť.

 

 Foto: Natália Michálková/prvaliga.sk