scrolltop scrollbottom

Novinky

Prešov posilní dvojica reprezentantov, jeden si zahrá aj na Nemeckom pohári
Redakcia | 26.10.2017 16:14:16

Aktuálny líder tabuľky získal do svojich radov hneď dvoch reprezentantov. Enkválu ukrajinských reprezentantov rozšíril Sergej Babinets, ktorý pribudol do kádra Šarišanov z extraligovej Detvy. Okrem neho môžu Prešovčania v zápasoch s Michalovcami a doma s Považskou Bystricou počítať so službami aktuálneho slovenského reprezentanta Martina Gernáta. Ten dokonca figuruje aj v nominácii Craiga Ramsayho na najbližší Nemecký pohár. Informácie potvrdil pre portál prvaliga.sk generálny manažér Prešova František Pulščák. Po Miklíkovi bude Gernát už druhým hráčom, ktorý sa vlani predstavil na majstrovstvách sveta a teraz si zahrá v našej druhej najvyššej hokejovej súťaži.

Segrej Babinets je 30-ročný ukrajinský reprezentant. Na majstrovstvách sveta sa predstavil v posledných dvoch sezónach, prvýkrát sa tešil z postupu do druhej najvyššej 1A divízie, odkiaľ však o rok na to Ukrajina aj s Babinetsom zostúpila. Rodák z Kyjeva je 7-násobným majstrom Ukrajiny, kde v sezóne 2015/16 nazbieral ohromujúcich 119 kanadských bodov v 40 zápasoch. Okrem ukrajinskej ligy vyskúšal aj ruskú tretiu najvyššiu súťaž či bieloruskú ligu. Tento ročník začal v Detve, kde odohral len päť zápasov s jednou asistenciou. 

Martin Gernát si momentálne hľadá angažmán na severe Európy, no rozohrá sa v rodnom Prešove. Hokejista draftovaný Edmontonom má bohaté skúsenosti zo zámoria, v juniorskej WHL patril k najlepším nováčikom súťaže a neskôr sa zaradil medzi stabilných obrancov v AHL. Vlani sa však rozhodol pre odchod do Európy, bol jedným z lídrov Sparty Praha a predstavil sa premiérovo aj na majstrovstvách sveta. V reprezentácii sa uviedol vo výbornom svetle a za národný tím strelil dva góly.

Foto: TASR