scrolltop scrollbottom

Novinky

Prešov uvidí v Zápase hviezd Obšuta, Hujsu či Podstavka
Redakcia | 11.01.2018 20:53:23

Už túto sobotu sa v Prešove pod jednou strechou predstaví to najlepšie, čo našá druhá najvyššia hokejová súťaž ponúka. Tretí ročník Zápasu hviezd St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy pozná svoje kompletné hráčske obsadenie. Kapitáni Ladislav Hopkovič a Martin Hujsa si v kapitánskej voľbe rozdelili tímy 1. ligy, s ktorými nastúpia v exhibícii. Bojovať budú pre jednu z dvoch škôl, ktorej budú môcť za podpory detí vyhrať sponzorské ceny od partnerov 1. ligy. Okrem exhibičného zápasu sú na programe tiež tradičné, ale aj nezvyčajné súťaže zručností a ešte bohatší program diváckych súťaží. Prvoligový hokejový sviatok si budete môcť vychutnať aj prostredníctvom online prenosu internetovej televízie huste.tv.

Na prešovskom ľade sa v jeden večer predstaví historicky šiesty najlepší strelec extraligy Martin Hujsa, päťnásobný majster Slovenska Michal Kokavec a ďalší štyria hokejisti s titulom v našej najvyššej hokejovej súťaži Marcel Baláž, Dominik Riečický, Marek Kolba a Martin Hujsa. Do metropoly Šariša zavítajú aj bývalí mládežnícki, ale aj seniorskí reprezentanti a nebudú chýbať ani mladé talenty, ktorých má 1. liga neúrekom. 

Kapitáni a ďalších desať nominácií na Zápas hviezd 2018 vzišlo z diváckeho hlasovania na stránke www.prvaliga.sk, do ktorého zaslali fanúšikovia dohromady 3744 formácií. V kapitánskej voľbe si obaja zvolení kapitáni vybrali prvoligové tímy, s ktorými nastúpia v Zápase hviezd a po dohode s trénermi a funkcionármi prvoligových klubov doplnili svoju súpisku. 

ZDIEĽAJ VIDEO A VYHRAJ PODPÍSANÝ DRES ZÁPASU HVIEZD!

Domáci HOPKY team na čele s kapitánom Ladislavom Hopkovičom povedie víťaz ankety o najlepšieho trénera z rokov 2009 a 2014 Anton Tomko spolu s Jozefom Škrakom. Hosťujúci HUJER team kapitána Martina Hujsu bude mať na trénerskej lavičke dvojicu mladých koučov Ľubomíra Hurtaja z Topoľčian a skalického lodivoda Michala Ružičku.

Hokejová exhibícia so začiatkom o 16.00 hod. sa bude hrať v inovatívnom formáte 4 na 4 s pozmeneným časom tretín 3 x 15 minút. Celú akciu obohatí svojimi vstupmi moderátor Európy 2 Dennis Bartalský. V programe Zápasu hviezd dostanú veľký priestor aj súťaže zručností, ktorých víťazi budú bojovať o extra góly pre svoj tím. Pripravený je aj bohatý program súťaží pre fanúšikov, ktorí si budú môcť niektoré z hráčskych súťaží zurčností vyskúšať priamo na ľade po skončení zápasu. Exhibíciu oživí úvodnou hymnou Ľudový súbor Rozmarija a počas celej exhibície budú divákov baviť aj roztlieskavačky Flowers Prešov.

Vstupenky v cene 3€ budú v predaji v deň zápasu na Zimnom štadióne v Prešove a od utorka do piatka v obchodnom centre MAX Prešov od 16:00 do 20:00. Novinári, ktorí majú záujem akreditovať sa na Zápas hviezd 1. hokejovej ligy 2017, môžu tak urobiť do štvrtka (11. 1. 2017) na e-mailovej adrese redakcia@prvaliga.sk

Najlepší hráči Zápasu hviezd 2018 získajú dvojnocový pobyt pre dve osoby v najväčšom hotelovo-športovom komplexe vo Vysokých Tatrách v Hoteli 

 

  

 

Zostavy Zápasu hviezd St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy 2018

HOPKY team: 

Kapitánska voľba: HC Prešov Penguins, HK Dukla Ingema Michalovce, HK Spišská Nová Ves, MHK Dubnica nad Váhom, HC Nové Zámky B

Brankári: Adam Trenčan (HK Dukla Ingema Michalovce), Dominik Riečický (HC Prešov Penguins)

Obrancovia: Tomáš Valečko (HK Dukla Ingema Michalovce), Damián Novický (HC Prešov Penguins), Peter Trávniček (HC Nové Zámky B), Ondrej Burzala (MHK Dubnica nad Váhom), Marek Kolba (HK Dukla Ingema Michalovce), Miroslav Vantroba (HK Spišská Nová Ves), Ladislav Hopkovič (HC Prešov Penguins) - nehrajúci kapitán

Útočníci: Marcel Baláž (HC Prešov Penguins), Michal Kokavec (MHK Dubnica nad Váhom), Lukáš Vartovník (HK Spišská Nová Ves), Radovan Cútt (HK Dukla Ingema Michalovce), Vladislav Solomončak (HK Dukla Ingema Michalovce), Samuel Chalupa (HC Prešov Penguins), Oliver Ďuriš (MHK Dubnica nad Váhom), Michal Findura (HK Spišská Nová Ves), Michal Kluka (MHK Dubnica nad Váhom), Jozef Tomčák (HC Prešov Penguins)

Tréneri: Anton Tomko (HC Prešov Penguins), Jozef Škrak (HK Spišská Nová Ves)

HUJER team: 

Kapitánska voľba: HK Skalica, HC Osmos Bratislava, HC Topoľčany, HK Gladiators Trnava, HK 95 Považská Bystrica

Brankári: Roman Petrík (HK Skalica), Juraj Halo (HC Topoľčany)

Obrancovia: Oliver Košecký (HK Gladiators Trnava), Erik Nitriansky (HC Topoľčany), Ľubomír Škápik (HK Skalica), Lukáš Dubeň (HK 95 Považská Bystrica), Michal Valjent (HC Osmos Bratislava), Ján Nahálka (HK 95 Považská Bystrica)

Útočníci: kapitán Martin Hujsa (HK Skalica), Albín Podstavek (HC Topoľčany), Dušan Klučiar (HC Osmos Bratislava), Filip Mrava (HK Gladiators Trnava), Martin Uhnák (HC Topoľčany), Ľubomír Vaškovič (HK Skalica), Juraj Kamenický (HK Gladiators Trnava), René Jarolín (HK Skalica), Ján Zlocha (HK 95 Považská Bystrica), Patrik Janáč (HK Skalica)

Tréneri: Ľubomír Hurtaj (HC Topoľčany), Michal Ružička (HK Skalica)

 *pri zranení niektorého z hráčov v stredajšom kole budú oslovení náhradníci