scrolltop scrollbottom

Preview

Prinesie mikulášske kolo nového lídra tabuľky?
Peter Košťál | 06.12.2017 00:34:39

St. Nicolaus 1. Hokejová liga pokračuje ako zvyčajne ďalším stredajším kolom. Na sv. Mikuláša diváci uvidia päť zápasov, pričom najväčším šlágrom by mohol byť súboj na zatiaľ nedobytom Záhorí, kam docestuje piata Dubnica, ktorá potrebuje získať body, aby sa znovu priblížila štvrtým Topoľčanom. Tie si pre zmenu zahrajú doma proti outsiderovi z Trnavy. V hlavnom meste zas uvidia fanúšikovia okrem legiend slovenského hokeja, ako Miroslav Šatan, Zdeno Cíger či Richard Kapuš taktiež aj prešovských „Tučniakov“. V Nových Zámkoch sa predstaví posledná Považská Bystrica. Na programe je taktiež východniarske derby, v ktorom si zmerajú silu Spišiaci so Zemplínčanmi.

Program 26. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy:

  vs   Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dubnica hokejove logo      17:00   Náš tip: 1   ŠLÁGER KOLA

Skalica v ostatnom období nepodáva úplne presvedčivé výkony a jej výsledky pôsobia trochu rozpačito. Od polovice novembra doslova strieda výhry s prehrami, keď najprv doma jasne porazila Prešov, aby potom prehrala na Zemplíne. Nasledovalo vysoké víťazstvo o šesť gólov nad Považanmi, ktoré vystriedala porážka na Spiši. Renomé si Skaličania opäť napravili doma proti Bratislave, ale skloniť pred súperom sa museli v nasledujúcom stretnutí v Topoľčanoch. Posledný súboj vyhrali znovu jednoznačne, keď rozstrieľali novozámocké „béčko“ 13:3. Nezvládli teda tri ostatné vonkajšie zápasy, no v stredu ich čaká duel na Záhorí. „Králi“ by teda mohli potvrdiť svoju domácu dominanciu a poraziť aj Považanov.

Dubnica nad Váhom v piatok nezvládla veľmi dôležitý súboj v Topoľčanoch, keď prehrala 1:3 a nevyužila tak príležitosť priblížiť sa štvrtému miestu. Všeobecne jej vôbec nejdú zápasy s vyššie postavenými tímami, práve ktoré sú dôležité na to, aby sa dostala medzi prvú štvorku. So Skalicou majú Dubničania zatiaľ nepriaznivú bilanciu 0:2 na zápasy s celkovým skóre 4:10. Na Záhorí to budú mať aj tentokrát veľmi náročné a k víťazstvu by potrebovali skutočne kompaktný výkon s dobre chytajúcim brankárom. Zverencov trénera Stantiena nečaká ľahká úloha, no ak sa nechcú začať prepadávať v tabuľke nižšie, treba bodovať aj v takýchto zápasoch.   

 

   vs        17:00   Náš tip: 2

Spišskej Novej Vsi sa ešte od začiatku novej sezóny nepodarilo zvíťaziť viac ako dvakrát za sebou. Naposledy dostala výprask 0:4 v Prešove a podobné derby ju čaká aj v stredu, ibaže hrať bude doma. Najväčšiu slabinu majú Spišiaci v obrane, ktorá už inkasovala dovedna stodvanásťkrát. Proti útočným Michalovciam teda bude najdôležitejšie, aby sa snažili čo najviac zaplátať diery v defenzívne a nepúšťali súpera do zbytočných brejkov. V metropole Spiša už Dukla túto sezónu raz padla, keď ju domáci porazili 6:5 po predĺžení. Gólové hody však nastali aj v druhom vzájomnom zápase, ktorý už ale ovládli Zemplínčania pomerom 7:5.

Michalovce si už dlho brúsia zuby na prvé miesto, na ktoré momentálne strácajú iba jediný bod. Aby na vedúcu Skalicu neustále vytvárali tlak, je dôležité, aby neprestali bodovať. V prípade ich víťazstva nad Spišiakmi by Duklu posunulo vďaka lepšiemu skóre na priebežný ligový trón akékoľvek zaváhanie Záhorákov. Zemplínčania disponujú najmä fantastickou ofenzívou, o čom svedčí aj stodvadsaťtri strelených gólov, čo je najviac spomedzi všetkých mužstiev. V prípade, že na Spiši nevyrobia hrubé chyby a podajú svoj štandardný výkon, mohlo by to Michalovciam stačiť na výhru. Súpera zároveň nesmú podceniť, veď v Spišskej Novej Vsi okrem nich padla Skalica i Prešov.

 

   vs          18:00   Náš tip: 1   FAVORIT KOLA

Topoľčany prežili skvelý november, v ktorom len dvakrát prehrali a vo výborných výkonoch pokračovali tiež v piatok, kedy doma porazili Dubnicu 3:1. Nasledujúce stretnutie bude už tretie domáce v rade a v stredu „Žochári“ privítajú predposlednú Trnavu. Domáci tak sú jasným favoritom duelu a zisk troch bodov budú zrejme považovať za povinnosť. Topoľčanci momentálne strácajú na tretí Prešov osem bodov a túto stratu sa posnažia čo najviac zmazať. Proti Trnave by na to mohol stačiť priemerný výkon podporený dobre chytajúcim brankárom. Zároveň ak zverenci trénera Hurtaja premenia svoje šance, o plný bodový zisk by nemuseli prísť.

Trnava ešte stále hľadá svoju tvár. Doposiaľ vyhrala len päťkrát z celej sezóny a neustále sa trápi na spodku tabuľky. Síce dokázala vyhrať dôležitý súboj s poslednými Považanmi, vďaka ktorému si udržala deviatu priečku, no ostatné dve stretnutia so Spišskou Novou Vsou a Bratislavou opäť prehrala. Výkonom proti hlavnému mestu, keď prehrali tesne 2:3, však „Gladiátori“ ukázali, že by mohli v blízkej dobe znovu začať trápiť svojich súperov. V Topoľčanoch to ale budú mať veľmi ťažké, nakoľko domáci taktiež potrebujú tri body ako soľ. Ak Trnavčania chcú pomýšľať na úspech, treba najmä zlepšiť defenzívnu činnosť a gólovú efektivitu.

 

   vs        18:30   Náš tip: 2X

Zaujímavý zápas nás čaká v Bratislave. Do hlavného mesta Slovenska totiž zavítajú hostia z ďalekého Prešova bojujúci o prvé miesto v tabuľke. Naopak, Bratislavčania zatiaľ plávajú v pokojných vodách spolu s Dubnicou, keď pred siedmymi Spišiakmi majú jedenásťbodový náskok a na štvrté Topoľčany strácajú deväť bodov. Každopádne ale potrebujú stále bodovať, aby držali krok s Dubničanmi a zároveň dosiahli aspoň piate miesto. S najbližším súperom majú zatiaľ negatívnu zápasovú bilanciu 0:2, keď prehrali aj prvý domáci duel 1:4. Zápas na Šariši však už bol o niečom inom a o víťazstve Prešovčania rozhodli až v predĺžení. Bratislava teda má reálnu šancu aj v stredu a do karát jej môže hrať i dlhá cesta súpera cez Slovensko či vyššia účasť fanúšikov.

Prešovčania podávajú dlhodobo stabilné výkony a neustále sú v hre o prvú priečku tabuľky. Od polovice novembra ťahali päťzápasovú víťaznú šnúru, vďaka čomu sa aj dostali do čela prvoligového pelotónu. Šokujúca prehra v Považskej Bystrici 2:5 ich však tohto miesta zbavila a nenapravila to ani posledná, jasná výhra 4:0 nad Spišiakmi. „Tučniaci“ potrebujú momentálne z každého zápasu vydolovať čo najviac bodov, aby dokázali využiť akékoľvek zaváhanie súperov. V Bratislave to ale budú mať ťažké, pričom by neprekvapila ani strata nejakého bodu. Prešov by sa ale mohol oprieť o svoje útočné i obranné schopnosti a aj s prispením skúseností si duel ustrážiť. Všetko ale zostáva otvorené.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo  vs          18:30   Náš tip: 2

Nové Zámky sa v poslednom období dostali do nepríjemného bahna prehier, z ktorého sa momentálne nevedia príliš vyhrabať. Ostatných šesť zápasov ukončili s alarmujúcim skóre 9:59, pričom posledné dva duely skončili oba s dvojcifernými výsledkami. Novozámčania sú teda zjavne vo veľmi hlbokej kríze, z ktorej by sa ale mohli dostať už v stredu. Proti nim totiž nastúpi úplne posledný tím súťaže a tak majú ideálnu príležitosť opäť okúsiť, ako chutí výhra. K tomu ale stále potrebujú pozliepať svoju rozbitú obranu a začať lepšie premieňať svoje šance, čo môže byť veľmi náročná úloha.

Považská Bystrica sa ešte stále neodlepila od dna tabuľky a inak tomu nebude ani po strede, keďže na predposlednú Trnavu stráca štyri body. Má však zápas k dobru a preto by bolo fajn, ak by získala tri body a priblížila sa postupovým priečkam do play-off. V konfrontácii s priamym súperom o vyraďovacie boje bude výhra obzvlášť dôležitá. Považania len minulý týždeň zaskočili prešovských „Tučniakov“ 5:2 a s nádejou na dobrý výsledok cestovali aj na Zemplín. Tam im však domáci nedali šancu a roztrhali ich 11:3. S Novými Zámkami majú „Panteri“ vyrovnanú zápasovú bilanciu 1:1, pričom zatiaľ platilo, že z výhry sa tešil domáci celok. Ak však Považania zopakujú výkon z minulej stredy, môžu pokojne pomýšľať nad ďalším víťazstvom.

 

 

Foto: 


Ďalšie články