scrolltop scrollbottom

Strieborná prilba

Prvýkrát v histórii! Rozhodnite o tom, kto bude nosiť striebornú prilbu
Redakcia | 01.11.2015 11:47:10

Po prvýkrát v histórii môžu hokejoví priaznivci hlasovať za najlepšieho hráča 1. hokejovej ligy! V našej druhej najvyššej súťaži odštartoval premiérový ročník diváckej ankety Bemaco STRIEBORNÁ PRILBA 1. hokejovej ligy, ktorú vám prináša náš portál www.prvaliga.sk v spolupráci s prvoligovými klubmi. Fanúšikovia v nej vyberú každý mesiac najlepšieho hráča, ktorý bude nosiť v nasledujúcom mesiaci striebornú prilbu. Prvé hlasovanie začalo už vo štvrtok 1. októbra a potrvá desať dní. 

 

 

Zapojte sa do hlasovania a vyhrajte dres!

Priaznivci budú mať pri hlasovaní na výber vždy z piatich kandidátov, svoj hlas odovzdajú iba jednému z nich. Nominácia piatich hokejistov vzniká z návrhov prvoligových klubov, ktoré vyberú najlepšieho hráča zo svojho tímu. Štvoricu hokejistov vyberú novinári a redaktori portálu prvaliga.sk. Piateho hráča doplní do hlasovania vďaka divokej karte bývalý reprezentant Slovenska Ľubomír Vaic.

Každý mesiac navyše vyžrebujeme spomedzi hlasujúcich jedného človeka, ktorý získa dres prvoligového klubu podľa výberu z ponuky firmy 3b, alebo dres slovenskej hokejovej reprezentácie. 

Za mesiac september boli nominovaní: Jakub Linet (Bardejov), Marek Uram (Liptovský Mikuláš), Igor Halás (Prešov), Filip Nemček (Topoľčany) a divokú kartu dostal Juraj Faith (Michalovce).

Do diváckej ankety Bemaco STRIEBORNÁ PRILBA 1. hokejovej ligy sa v mesiaci september, bohužiaľ, nezapojí tím Nových Zámkov, ktorý by mal v konečnej nominácii určite zastúpenie. HC Mikron Nové Zámky však ako jediný prvoligový klub zatiaľ nesúhlasil so všetkými podmienkami ankety.

Prečo strieborná, nie zlatá?

Keďže ide o druhú najvyššiu slovenskú súťaž, tak pre druhý stupienok je charakteristický práve strieborný lesk. A strieborná prilba má aj svoje hlbšie opodstatnenie. Prvá hokejová liga je totiž prirodzene menej významná ako Tipsport liga. Ich fungovanie je však pre slovenský hokej rovnako dôležité. Aj preto sme sa rozhodli pre striebornú prilbu, a nie zlatú.

Chceme aj takouto formou pomôcť nášmu hokeju a podporiť najmä 1. hokejovú ligu, na ktorú sa často zabúda. Hrá v nej množstvo vynikajúcich hráčov a mladých talentovaných hokejistov, pre ktorých by to mali byť vstupné dvere do seniorského hokeja a najvyššej súťaže. Aj pre nich by nová divácka anketa mala znamenať väčšiu motiváciu ukázať sa a prezentovať svoje hokejové umenie.  

Pravidlá diváckej ankety


Ďalšie články