scrolltop scrollbottom

Novinky

Skalica zlanárila Hujsu a získala aj ďalšie zaujímavé posily
Redakcia | 16.06.2017 18:51:21

Finalista našej druhej najvyššej hokejovej súťaže a účastník baráže o Tipsport ligu zo Skalice oznámil v piatok cez svoj profil na Facebooku prvé zmeny v kádri. Na trénerskej lavičke nahradí Petra Oremusa jeho doterajší asistent Michal Rúžička. Najväčšími posilami Záhorákov budú odchovanci s bohatými extraligovými skúsenosťami Martin Hujsa a René Jarolín. Okrem nich získala Skalica do svojho kádra aj tretieho najlepšieho strelca 1. ligy, talentovaného Romana Juráka a českého mládežníckeho reprezentanta Aleša Dufeka. V mužstve sa im podarilo udržať najväčšie opory z úspešného strieborného ťaženia Ľubomíra Škápika, Rastislava Vereša, Ľubomíra Vaškoviča či brankára Romana Petríka.

Martin Hujsa sa vráti domov po dlhých pätnástich rokoch. Tridsaťsedemročný krídelník začínal s hokejom v rodnej Skalici, odkiaľ ho neskôr získal bratislavský Slovan. V hlavnom meste strávil dlhých osem sezón a stal sa nielen ikonou bratislavského klubu, ale aj slovenskej extraligy. V Slovane sa tešil z troch titulov majstra Slovenska. V našej najvyššej súťaži odohral 727 stretnutí so ziskom 620 kanadských bodov. V historických rebríčkoch mu patrí za 262 gólov v základnej časti piate miesto. Po sezóne 2010/11 zamieril do Česka, kde pobudol jeden rok a následne si v Pavlodare vybojoval tri tituly majstra Kazachstanu. Vlani začínal ročník vo Francúzsku, potom sa upísal opäť Pavlodaru, no zakončil ju v Nových Zámkoch.

Tridsaťpäťročný René Jarolín pôsobil v našej extralige dohromady desať sezón, no na titul nikdy nesiahol. Okrem rodnej Skalice obliekal aj dresy Popradu, Zvolena, Žiliny a Slovanu Bratislava. V najvyššej slovenskej súťaži má tento útočník na konte 526 štartov a 351 kanadských bodov. V roku 2011, rovnako ako Hujsa, opustil Slovensko. Zamieril si to na britské ostrovy, kde patril k najproduktívnejším hráčom tamojšej najvyššej a neskôr druhej najvyššej ligy. V sezóne 2013/14 sa na rok vrátil na Slovensko, keď posilnil prvoligovú Senicu a niekoľko štartov si pripísal aj za Žilinu. 

Roman Jurák má za sebou skvelé obdobie, v Trnave nazbieral v 42 stretnutiach úctyhodných 61 bodov a s 31 gólmi bol tretím najlepším strelcom 1. ligy. Prvýkrát v kariére dostal šancu aj v extralige, kde hájil farby Zvolena. Podobne vydarenú sezónu zaznamenal aj v ročníku 2014/15, keď získal v Senici 63 kanadských bodov a stal sa druhým najproduktívnejším hráčom našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. 

Aleš Dufek je iba 19-ročný český útočník, ktorý sa naposled predstavil v drese českého prvoligistu z Litoměříc. Svojimi výkonmi predtým zaujal aj mládežníckých reprezentačných koučov a príležitosť dostal v českom výbere do 18 aj 19 rokov. Na majstrovstvách sveta si však nezahral. 

Zloženie mužstva HK Skalica pre sezónu 2017/18:

Brankári: Roman Petrík, Samuel Košút, Miroslav Lipovský
Obrana: Ľubomír Škápik, Peter Horváth, Jakub Kukliš, David Hílek, Pavol Pavešic, Róbert Mikéska, Karel Drahorád, Richard Vanek, Ján Bureš
Útok: Rastislav Vereš, Ľubomír Vaškovič, Martin Hujsa, Kristián Kučera, Tomáš Hluch, Patrik Janáč, Roman Jurák, René Jarolín, Aleš Dufek, Ronald Dvonč, Peter Ivičič, Alex Kotzman, Daniil Dmitriev
Tréner: Michal Rúžička, asistenti trénera: Michal Holaza a Miroslav Lipovský 

 

 

Foto: TASR


Ďalšie články