scrolltop scrollbottom

Preview

Susedské derby Považanov, odtrhne sa Bystrica z dna tabuľky?
Peter Košťál | 20.12.2017 10:17:55

V stredu nás čaká predposledné kolo pred vianočnými sviatkami a St. Nicolaus 1. Hokejová liga napíše už svoju 31. kapitolu. Pripaveých je opäť päť zápasov, pričom vo väčšine z nich sa predstavia papieroví favoriti proti outsiderom z druhej polovice tabuľky. Skalica vyzve v domácom prostredí hráčov z metropoly Spiša, naopak, na výjazdy pôjdu hráči Prešova a Michaloviec. „Tučniaci" sa predstavia na ľade Nových Zámkov a „Vojaci" v Trnave. Okrem toho Bratislava pocestuje do Topoľčian a v považskom derby sa predstavia hráči z Bystrice na dubnickom ľade. 

Program 31. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

  vs         17:00   Náš tip: 1

Skalici to ešte stále nie je ono. Na vonkajších ihriskách sa jej vôbec nedarí, v Prešove sa nezmohla ani na gól a podľahla domácim jasne 0:4 a natrápila sa aj v poslednom súboji na ľade Považskej Bystrice, keď ratovala víťazstvo až v samostatných nájazdoch. Dôležitý faktor bola hra v početnom oslabení, keď Považania všetky štyri góly vsietili počas presilových hier. Skaličania však zvládli domáci šláger proti Michalovciam, ktoré porazili jednoznačne 5:1 a udržali sa tak „na dostrel“ vedúcemu duu. V stredu ich čaká opäť domáce stretnutie a tak sa proti Spišiakom očakáva ďalšia výhra. Dôležité bude, aby nepodľahli zbytočnému prílišnému tlaku vyhrať, keďže v opačnom prípade by sa mohli od druhej Dukly vzdialiť aj na šesť bodov.

Spišská Nová Ves z ostatných štyroch stretnutí vydolovala osem bodov, čím si utvrdila siedmu priečku v tabuľke a mierne sa priblížila k šiestej Bratislave na rozdiel šiestich bodov. Po výhrach nad novozámockým „béčkom“ a práve mužstvom z hlavného mesta si Spišiaci trúfali aj na Topoľčany, no napokon museli skloniť hlavy pred domácimi „Žochármi“, keď nezvládli nájazdovú lotériu. Najbližší duel bude taktiež veľmi náročný a proti Skalici sa budú musieť hráči zo Spiša vytiahnuť. Zápasová bilancia medzi týmito dvomi celkami je však vzácne vyrovnaná 2:2 a tak bude zaujímavé sledovať, kto pôjde v tejto štatistike do čela po 31. kole.

 

   vs          17:00   Náš tip: 2

Trnavčania sa po naozaj mizerných výsledkoch konečne aspoň trochu prebrali a zaknihovali dve víťazstva. Najprv si prekvapivo hladko 7:2 poradili s Dubnicou nad Váhom a následne porazili aj priameho konkurenta o poslednú postupovú priečku, keď vyhrali 4:1 nad Novými Zámkami. V ostatnom zápase do tretice si už však Trnava výhru nepripísala a podľahla Prešovu 2:4. Proti Michalovciam ju nič ľahšie ako v Prešove nečaká, výhodou môže byť ale domáce prostredie. Na porazenie tak silného súpera by však „Gladiátori“ potrebovali skutočne oddaný a bojovný výkon s dobre organizovanou defenzívou.

Keď sa už Michalovce konečne dostali na dočasný prvoligový trón, pod dvoch stretnutiach ho stratili. Nezvládli totiž veľký šláger na ďalekom Záhorí a domácim podľahli 1:5. Chuť si však napravili hneď v ďalšom zápase a doma porazili rovnakým skóre Dubničanov. Momentálne sa Dukla nachádza na druhom mieste len o bod za Prešovom a tak jej nezostáva nič iné, len zbierať body a čakať na šarišské zaváhanie. V Trnave by to pre hráčom zo Zemplína mohla byť prechádzka ružovou záhradou, veď tohtosezónne skóre s tímom z Trnavy majú 20:5. Neradno však podceňovať nikoho, koniec koncov v tomto ročníku už Michalovce jeden bod v Slovenskom Ríme stratili.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dubnica hokejove logo    vs        18:00   Náš tip: 1X   ŠLÁGER KOLA

Dubničanom sa začalo dariť, no posledné tri stretnutia im vôbec nevyšli. Najprv nečakane dostali debakel 2:7 v Trnave a následne neuspeli ani v súbojoch proti Prešovu a Michalovciam, hoci so Šarišanmi hrali vyrovnanú partiu až do konca a rozhodnúť o víťazovi muselo až predĺženie. V stredu Dubnicu čaká potenciálne ľahší duel proti svojmu považskému susedovi, ktorý sa stále nachádza na chvoste ligy. Proti Považskej Bystrici túto sezónu zatiaľ dubnickí hráči vždy uspeli a na zápasy tak vedú jasne 3:0. Ak sa vrátia do dobrej formy a podajú kvalitný výkon, môžu si pripísať aj štvrté víťazstvo.

Považská Bystrica za ostatných päť zápasov nebodovala iba raz, keď doma pustila všetky tri body Bratislave. Zvíťazila ale nad Novozámčanmi a Spišiakmi a veľmi cenné dva body sú aj za predĺženia proti Topoľčanom a Skalici. „Panteri“ na predposledné Nové Zámky strácajú už len tri body a v prípade rovnosti bodov by mali lepšie skóre. V susedskom derby proti Dubničanom by teda radi získali plný bodový zisk. Dôležité však bude nedostať lacné góly a udržať si efektivitu z ostatných stretnutí. Silnú zbraň majú Považania v presilových hrách, veď Skalici všetky štyri góly nasúkali počas početných výhod.

 

   vs        18:00   Náš tip: 1

Topoľčanci sa stále držia v prvej štvorke, no na tretiu Skalicu im chýba deväť bodov. K priblíženiu sa k trojici najlepších tímov im vôbec nepomohli dva neúspechy na východe Slovenska proti vedúcemu duu, no Topoľčany môžu veľmi mrzieť aj straty bodu v domácom dueli proti Považskej Bystrici a v stretnutí na Spiši. Proti Bratislave by si už ale „Žochári“ mohli pripísať plný bodový zisk. Z doterajších troch vzájomných zápasov vyhrali dva a jedinú porážku si pripísali približne pred mesiacom v hlavnom meste. Ak Topoľčanci zahrajú svoj hokej na vysokej úrovni, ktorú vedia ponúknuť, výhra by im nemusela ujsť.

Bratislava neprežíva najlepšie obdobie a z posledných piatich zápasov vyhrala len jediný v Považskej Bystrici. Inak si pripísala štyri porážky, proti Prešovu, Michalovciam, Spišskej Novej Vsi a naposledy aj proti predposlednému tímu tabuľky, Novým Zámkom. V stredu ich nečaká nič ľahké a ak chcú pomýšľať na body, musia sa poriadne pripraviť a podať výborný výkon. Mužstvo z hlavného mesta má momentálne záporné skóre, čo poukazuje hlavne na to, že tím má príliš deravú obranu. Bratislavčania totiž nastrieľali o tri góly viac ako ich najbližší súper, no inkasovali o viac ako tridsať bránok. Ak teda nezalátajú diery v defenzíve, zrejme budú musieť na víťazstvo čakať dlhšie.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo vs       18:30   Náš tip: 2   FAVORIT KOLA

Novozámocké „béčko“ konečne dokázalo preraziť mesačnú mizériu prehier a v nedeľu porazilo Bratislavu nečakane hladko 4:1. Jedna lastovička však leto nerobí a v prípade Nových Zámkov sa neočakáva, že by si pripísali aj druhé víťazstvo v domácom dueli s Prešovom. Stretnutie má jasného favorita a hostitelia budú môcť len prekvapiť. Novozámčania by však potrebovali okrem výborného svojho výkonu zrejme kúsok šťastia a nepodarený zápas od „Tučniakov“. Ešte v októbri však na svojom domácom ľade Prešovčanov o jeden bod ozbíjali a radi by to zopakovali aj tentoraz.

Prešov aktuálne figuruje na samom čele prvoligového pelotónu a nerád by oň pred Vianocami prišiel. Pred druhými Michalovcami má len jednobodový náskok a každé zaváhanie tak môže znamenať stratu prvého miesta. Prešovčania však neprehrali už šesť zápasov v rade a svoju výbornú sériu by určite radi predĺžili. Proti Novým Zámkom by to mohla byť v ich podaní jasná záležitosť a ak podajú svoj štandardný kvalitný výkon, tri body by im nemuseli ujsť. Nevýhodou ale môže byť dlhé cestovanie Slovenskom, čo by sa mohlo prejaviť v nohách prešovských hráčov.

 

 

Foto: Noam photo