scrolltop scrollbottom

Novinky

Súťaž s upraveným modelom začne 13. septembra, Michalovčanov prichýlia vo Vranove
Redakcia | 29.08.2017 20:21:45

Naša druhá najvyššia hokejová súťaž odštartuje svoj 24. ročník v stredu 13. septembra. V základnej časti odohrá každý tím dohromady 45 stretnutí. Vrcholom sezóny bude už tradične play-off a opäť atraktívna baráž, v ktorej sa stretnú obaja finalisti 1. ligy s poslednými dvoma mužstvami Tipsport ligy. Vranov nad Topľou, ktorý prejavil záujem o štart v súťaži, sa nakoniec nestane jej jedenástym účastníkom. Vranovčania napriek tomu zažijú prvoligový hokej vďaka Michalovciam, ktoré budú pre rekonštrukciu štadióna dočasne hrávať svoje domáce zápasy práve v novej vranovskej STD Aréne.

„Zástupcovia Vranova nad Topľou si štart v 1. lige rozmysleli. Nová sezóna tak bude bez Vranova,” vysvetlil situáciu ohľadom absencie HC Bulls medzi účastníkmi 1. ligy jej prezident Róbert Ľupták. Stále otázne je ďalšie pôsobenie reprezentácie do 20 rokov v rámci zápasov 1. ligy: „Momentálne čakáme, ako sa situácia ohľadom HK Orange 20 vyvinie,” dodal Ľupták.

Systém baráže o Tipsport ligu sa nezmení a baráž o 1. Hokejovú ligu sa v pre nízky počet účastníkov opäť neodohrá. Účasť v druhej najvyššej hokejovej súťaži si automaticky zabezpečia obaja finalisti 2. ligy. Máme záujem, aby sa 1. liga naďalej rozširovala,” ozrejmil Róbert Ľupták.

Systém prvej hokejovej ligy

Základná časť sa odohrá na 5 sérii po 9 kôl, každý tím tak odohrá dohromady 45 stretnutí. Kluby, ktoré sa v BUDIŠ 1. Hokejovej lige2016/2017 umiestnili na konečnom 1. až 5. mieste (Skalica, Prešov, Michalovce, Topoľčany) budú mať vo vzájomných zápasoch s klubmi umiestneným v BUDIŠ 1. HL 2016/2017 na konečnom 6. a nižšom mieste a nováčikmi tejto sezóny (Spišská Nová Ves, Trnava, Považská Bystrica, resp. Dubnica, Bratislava a Nové Zámky B) v piatej sérii zápasov základnej časti výhodu domáceho prostredia.

Do play-off, ktoré sa začne 13. februára 2018, postupujú celky umiestnené po základnej časti na 1. až 8. mieste, pričom systém nasadenia je tradične 1. proti 8., 2. - 7., 3. - 6. a 4. - 5. Celé play-off sa bude hrať na tri víťazné stretnutia, vrátane finále.

Meno nového víťaza našej druhej najvyššej hokejovej súťaže spoznáme najskôr 9. marca 2018.

Baráž o Tipsport Ligu sa bude hrať rovnako ako vlani. Tabuľku baráže bude tvoriť 9. a 10. tím z najvyššej súťaže a obaja finalisti prvej ligy. Spolu odohrajú 12 kôl (2-krát doma, 2-krát vonku) a do Tipsport Ligy postúpia prvé dva tímy barážovej tabuľky.

V sezóne 2017/2018 sa baráž o postup do 1. hokejovej ligy z dôvodu nízkeho počtu účastníkov súťaže konať nebude. Víťaz 2. ligy postupuje priamo a porazený finalista takisto získava právo účasti v 1. lige v sezóne 2018/2019.

Hracie dni sú nasledovné: streda (21x), piatok (21x) a nedeľa (3x).

Bodovanie ostáva nezmenené: výhra v riadnom hracom čase je za 3 body, výhra po predlžení znamená 2 body, prehra po predĺžení prinesie mužstvám 1 bod. V základnej časti v prípade remízy nasleduje päťminútové predĺženie, ak sa nerozhodne ani v tom, nasledujú samostatné nájazdy s troma hráčmi na každej strane. V prípade piateho finálového duelu sa bude hrať predĺženie až do rozhodnutia zlatým gólom.

Prestupový termín je do 31. januára 2018. Maximálny počet nasadených zahraničných hráčov do zápasu v jednom tíme sa obmedzí z piatich na troch. Každý tím bude povinný nasadzovať do zápasov minimálne siedmich hráčov do 23 rokov.

 

Vyžrebovanie 1. kola, 13. september 2017:

HK Spišská Nová Ves - HC Nové Zámky B
HC Osmos Bratislava - HK´95 Považská Bystrica
HK Skalica - HC Prešov Penguins
HC Topoľčany - HK Dukla Michalovce
MHK Dubnica nad Váhom - HK Gladiators Trnava