scrolltop scrollbottom

Novinky

Tisíci zápas Obšuta nemal víťaznú príchuť, v Topoľčanoch takmer 2000 divákov
Redakcia | 01.02.2018 07:47:09

Stredajšie 42. kolo našej druhej najvyššej hokejovej súťaže bolo špeciálne najmä pre bývalého reprezentanta Slovenska Jaroslava Obšuta, ktorý odohral v drese HC Osmos Bratislava svoj tisíci zápas v kariére. Oslavy v podobe víťazstva mu však prekazili hokejisti Dubnice nad Váhom. Takmer 2000 divákov na derby v Topoľčanoch videlo slušný hokej, no z troch bodov sa tešili hostia zo Skalice. Tí majú našliapnuté k víťazstvu v základnej časti. Ohroziť ich môžu už len Michalovce a Prešov, ktorí v stredu potvrdili úlohy favoritom a zvíťazili. Šanca Tučniakov na prvenstvo po základnej časti s 8-bodovou stratou je však už len teoretická. Trnava si výhrou po predĺžení na Spiši udržala možnosť dostať sa do play-off.

Výsledky 42. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Spišská Nová Ves – HK Gladiators Trnava 3:4pp (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 29. Giľák (Kyčák), 44. Zwick (Findura, Nagy), 46. Findura (Zwick, Nagy) – 24. Szalay (Schmidt, Mrava), 32. Burian (Kamenický), 48. Hrbáčik (Kamenický, Mišura), 61. Mrava (Schmidt)Strely: 40:33. Vylúčenia: 2:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vojtek – Hanko, Wolf. Diváci: 238.

Spišská Nová Ves: Pajpach – Kyčák, Bždoch, Knižka, Štrauch, Forrai, Hochmann – Zwick, M. Nagy, Findura – Giľák, Halász, Lesňák – Olejník, Chmeľ, Kristian – Derkin.

Trnava: Brucháč – Brzák, Schmidt, Kormúth, Čunderlík, Kuna, Burian – Ftáčnik, Szalay, Mrava – Hrbáčik, Mišura, Kamenický – M. Róth, Andrisík, Belskij – Mikeš, Baránek, Lukačovič.

Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves
Domáci hráči znovu potvrdili, že na strelenie gólu potrebujú príliš veľa pokusov. Je treba povedať, že počas celého stretnutia mali prevahu, ale s malou efektivitou. Prvá tretina bola zameraná na čakanie chyby súpera, no a čo prešlo cez brániacu líniu, to hosťujúci brankár Brucháč s prehľadom likvidoval.

Po bezgólovej prvej tretine hostia v 24. minúte otvorili skóre stretnutia gólom Szalaya. Domáci pridali na obrátkach a po veľmi peknej akcii nezadržateľne vyrovnal Giľák. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi a v 32. minúte Kamenický znovu strhol vedenie na stranu hostí.

Domáci nastúpili do tretej tretiny odhodlaní nedarovať body hosťom, neustále ohrozovali bránku Brucháča a už v 44. minúte po vzornej spolupráci celého útoku gólom Zwicka vyrovnali. O 61 sekúnd si to chlapci vymenili a gól strelil Findura po prihrávke Zwicka. Hostia sa nevzdávali a o 80 sekúnd Hrbáčik vyrovnal. Domáci sa snažili, hostia rozumne bránili, a tak sa zápas dostal do predĺženia. V ňom mali navrch hostia a Mrava zabezpečil hosťom aj druhý bod po 47 sekundách. Domáci znovu doplatili na nízku efektivitu a tá sa musí do vyraďovacích bojov rapídne zvýšiť, pokiaľ majú ambície sa dopracovať čo najďalej.

HK 95 Považská Bystrica – HC Prešov Penguins 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 32. Dolinajec – 13. Utkin (Bylina, Mikolášek), 25. Krajňák (Gábor, Baláž), 29. Novický (Krajňák, Utkin), 57. Valent (Tomčák)Strely: 24:35. Vylúčenia: 4:3 na 2 min., navyše Schroner DKZ za napadnutie zozadu a nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Švajka – Durmis, Ševčík. Diváci: 136.

Považská Bystrica: Babik – Dvořák, Nahálka, Mendrej, Leško, Saboš, Dubeň – Turan, Ligas, Dolinajec – Schroner, Zlocha, Rodionov – Danielčák, Jurášek, Koleda – Michalek, Filo, Bednár.

Prešov: Riečický – Palko, Pavúk, Mačkovič, Novický, Gábor, Kotzman – Baláž, Šimčák, Prokop – Krajňák, Tomčák, Valent – Mikolášek, Bylina, Utkin – Pulščák, Ferenc.

HC Topoľčany – HK Skalica 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 18. Nemček (Pekarčík, Klenko), 45. Tábi (Král) – 25. Kotzman (Dufek), 33. Dufek (Okoličány, Kotzman), 57. Jurák (Jarolín, Sloboda), 59. Hujsa (Vaškovič)Strely: 29:42. Vylúčenia: 2:2 na 2 min., navyše Kohút DKZ za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach, Mráz – Tvrdoň. Diváci: 1916.

Topoľčany: Kompas – Ďurčo, Král, Šiška, Kohút, Grman, Bystričan, Španko, Gergel, Pätoprstý, Nemček, Minárik – Pekarčík, Kubek Laššo – Tábi, Novák, König – Hudec J., Klenko, Hudes F.

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Sraka, Janík, Pavešic, Kukliš, Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolínm Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Dufek, Kotzman.

Dopisovateľ: Peter Košťál, prvaliga.sk
Štvrté Topoľčany privítali na vlastnom ľade aktuálne vedúcu Skalicu a hral sa tak veľmi dôležitý zápas, keďže domáci nechceli zväčšiť manko na tretí Prešov a hostia naopak túžili nestratiť štvorbodový náskok pred druhými Michalovcami. Prvá tretina bola dosť rozhádzaná, pričom výraznejšiu prevahu dlho nezískalo ani jedno mužstvo. Na strane hostí mali veľké šance Hujsa a Vereš, za domácich sa mohol presadiť Novák. Vždy sa ale skvelo vyznamenali brankári, ktorí držali svoje celky nad vodou. Ku koncu tretiny však „Žochári“ zatlačili na Skalicu a vypýtali si presilovú hru. V nej otvoril skóre Nemček a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 1:0.

Hneď po pol minúte druhej tretiny mohol zvýšiť na 2:0 Minárik, no proti bol skalický brankár Petrík. O chvíľu hrali v početnej prevahe hostia, ktorých presilovka nabudila a najmä od jej posledných sekúnd začali vyvíjať na Topoľčancov vyšší tlak. Ten pretavil do gólu po prihrávke spoza brány Kotzman. Po vyrovnávajúcom góle sa hra mierne upokojila, no v 33. minúte sa usadil v topoľčianskom pásme štvrtý skalický útok a Dufek poslal Záhorákov do vedenia. Na konci prostredného dejstva si ešte Topoľčany zahrali presilovú hru, no nič vážne v nej nevymysleli.

Začiatok tretej tretiny bol opäť mierne rozhádzaný a hra sa často kúskovala. Domáci však boli aktívnejší a snažili sa o vyrovnanie. „Žochári“ sa napokon vyrovnania aj dočkali, keď zaskočeného Petríka prekonal strelou švihom Tábi. Hneď na to spálil veľkú šancu Hujsa, ktorého lapačkou vychytal brankár Kompas. Následných desať minút bolo pomerne hluchých, aj keď Topoľčanci sa veľmi snažili preklopiť skóre opäť na svoju stranu. Tri a pol minúty pred koncom zápasu ale šli Topoľčany do oslabenia a Skalica túto možnosť ideálne využila, keď Jurák strelil víťazný gól zápasu. Domáci sa už nespamätali, navyše po veľkej chybe v rozohrávke sa sám pred brankárom presadil Hujsa a stanovil konečné skóre 4:2.

HC Mikron Nové Zámky B – HK Dukla Ingema Michalovce 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Góly: 2. Balko (Linet, Brezniak), 24. Jokeľ (Piatak, Mašlonka), 28. Korenko, 40. Mašlonka (Piatak, Meliško), 46. Jokeľ (Piatak), 58. Banovský (Toma, Kolba)Strely: 18:51. Vylúčenia: 2:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec – Drblík, Konc D. ml. Diváci: 30.

Nové Zámky B: Romančík – Matejovie, Šimek, Kudrna, Trávniček, Ryšavý, Židulják, Hariš – Ondrušek, Rehák, Murashov –  Novák, Matejov, Tužinský – Maroš, Vörös, Kucsera.

Michalovce: Dzúr – Meliško, Valečko, Korenko, Kolba, Balko, Rusina – Banovský, Cútt, Solomonchak – Jokeľ, Piatak, Mašlonka – Halás, Linet, Brezniak – Hamráček, Toma, Mesaroš.

HC Osmos Bratislava – MHK Dubnica nad Váhom 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Góly: 7. Klučiar (Kratochvíla, Podhradský), 25. Danišovský (Novák, Brodek) – 3. Berák (Kostev, Kanaet), 28. Briestenský (Hegyi), 38. Hegyi (Bobček), 43. Briestenský (Hegyi, Bobček), 58. Berák (Kanaet, Kútny), 60. Hegyi (Habšuda, Jakubík)Strely: . Vylúčenia: 6:8 na 2 min., navyše Kokavec a Brodek 10 min. OT za pästný súboj. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič – Beniač, Vyšný. Diváci: 224.

HC Bratislava: Kožiak – Obšut, Podhradský, Černý, Vidovič, Valjent, Ficel, Guoth, Kuzmín – Klučiar, Kratochvíla, Sloboda – Brodek, Novák, Danišovský – Mucha, Šalka, Ondris – Bednarič, Mlynčár, Krajč.

Dubnica nad Váhom: Dovina – Bobček, Rehák, Kostev, Habšuda, Burzala, Švec, Trška – Krajči, Ďuriš, Kokavec – Berák, Kanaet, Kútny – Briestenský, Hegyi, Trenčan – Jakubík.

Dopisovateľ: Matej Čalfa, HC Bratislava
V posledný januárový deň sa na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurilu uskutočnil nie len posledný zápas domáceho tímu základnej časti na domácom ľade, ale zápas bol špecifický aj jubileom Jaroslava Obšuta, ktorý odohral tisíci zápas vo svojej bohatej kariére. Veľmi chcel vyhrať, no tentokrát bola hokejová šťastena proti tomu.

Domáci tento duel začali svižne, korčuliarsky stačili súperovi, no do vedenia išli v druhej minúte hostia, keď Berák otvoril skóre. O tri minúty išiel na trestnú lavicu hosťujúci Habšuda a Klučiar mu nedovolil odsedieť si plnú výšku trestu, keď v tejto presilovke vyrovnal stav stretnutia. Hralo sa stále vo svižnom tempe a na scénu pomaly ale isto prichádzali päste. Hlavným aktérom bol predovšetkým hosťujúci Kokavec, ktorý inkasoval najskôr dvojminútový trest za hrubosť, ale rozhodca mu súčasne udelil aj vyšší 10 minútový trest za pästný súboj. Hoci bola hra často prerušovaná pre súboje na hranici pravidiel, prichádzali šance na oboch stranách. Ani jedno z mužstiev sa ale do prvej sirény presadiť už nedokázalo, a tak prvé dejstvo skončilo remízou 1:1.

V druhej tretine začali lepšie opäť domáci, ktorí pôsobili agresívnejšie, rýchlejšie na puku a s tým sa hostia chvíľu nevedeli stotožniť. Domácich dostal do vedenia Danišovský. Ako sa neskôr ukázalo, bola to gólová derniéra domácich v tomto zápase. Iniciatívu totiž prevzali Vodilovi zverenci, presadili sa v prostrednej časti ešte dva krát. Podarilo sa to Briestenskému a Hegyimu. Je to paradox, pretože ani jedno z mužstiev nemalo veľkú prevahu. Po dvoch tretinách teda hostia viedli 2:3.

Napriek prehre domácich zápas patril Jaroslavovi Obšutovi, pre ktorého podľa jeho vlastných slov to bol veľmi emotívny zápas. Pevne veríme, že svojimi bohatými skúsenosťami dopomôže k triumfom v play-off. Ešte raz gratulujeme a prajeme veľa zdravia do ďalších zápasov!

Imrich Antal (tréner HC Bratislava): „Výsledok je krutý, ale musíme povedať, zaslúžený. Také šance, aké sme mali za stavu 1:2 sme im ponúkli šance, ktoré by nepremenil len drevák. Je to na margo našich hráčov, ktorí opäť prestali plniť, čo sme si povedali. Otočilo sa to proti nám. My sme svoje šance nepremenili, hostia naopak áno a v tom bol hlavný rozdiel. Zlomilo sa to po inkasovaní druhého gólu, ktorý bol pre nás nešťastný. Darí sa nám to, o čo nám išlo, naši chlapci si začínajú viacej veriť a to sme radi“.

Ján Vodila (tréner MHK Dubnica): „Do zápasu sme išli s cieľom hrať dobrý hokej, vyrovnať sa domácim a zabodovať. To sa nám podarilo, myslím si, že sme hrali dobrý hokej s dobrou kombináciou a zakončením. Tešíme sa z víťazstva“.