scrolltop scrollbottom

Novinky

Topoľčany ani na piaty raz nezdolali Michalovce, tie si udržali líderskú pozíciu
Redakcia | 12.01.2018 09:35:09

Posledné ostávajúce kolo pred Zápasom hviezd prinieslo v stredu súboje prvej štvorky. Topoľčany nedokázali ani na piatykrát zdolať Michalovce, nad ktorými síce viedli 1:0, no v tretej tretine rozhodli Zemplínčania o svojom triumfe a tiež o udržaní si prvého miesta v tabuľke. Skalica hostila Prešov a opäť potvrdila, že na domácom ľade je silná, takmer nedobytná. Prešov tak ťažký dvojzápas na ľade Topoľčian a Skalice nezvládol. Spišiaci na domácom ľade aj s Lukášom Novákom vyhrávali už 2:0, Nové Zámky B však predviedli dokonalý obrat a na Spiši vyhrali 4:2. Dubnica zdolala Trnavu najtesnejším rozdielom 3:2, Bratislava sa tešila z víťazstva nad Považskou Bystricou 2:1.

Výsledky 37. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Skalica – HC Prešov Penguins 6:4 (3:3, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Jarolín (Janáč, Kotzman), 11. Hujsa (Škápik, Vaškovič), 17. Jarolín (Janáč), 36. Vereš (Hujsa), 40. Škápik (Hujsa, Vereš), 60. Hujsa (Kotzman, Vaškovič) – 6. Mikolášek (Prokop, Utkin), 7. Šimčák, 20. Mikolášek (Novický), 60. Pulščák (t.s.). Strely: 41:28. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy – Frimmel, J. Šefčík. Diváci: 1164.

Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, Pavešic, Kukliš, A. Straka – Vaškovič, R. Vereš, M. Hujsa – A. Kotzman, Jarolín, Janáč – Hluch, K. Kučera, Kňazev – D. Dmitrijev, Dufek, D. Okoličány.

Prešov: Škorvánek – Mačkovič, Novický, Gábor, Pavúk, Poldruhák, Vyskoč, Maňák, Palko – Krajňák, Tomčák, Chalupa – Baláž, Prokop, Utkin – P. Kotzman, Pulščák, Ferenc.

Dopisovateľ: Vlado Miček, HK Skalica
Od prvého buly videli diváci výborný hokej a na ich radosť sa už po 98 sekundách radovali po presnom zásahu Jarolína. Lenže hosťom stačili necelé dve minúty a Mikolášek so Šimčákom obrátili vývoj stretnutia. Rýchly a kombinačný hokej pokračoval aj naďalej a domáci sa v polovici 11. minúty dočkali zaslúženého vyrovnania, keď sa v presilovej hre dokázal presadiť pred bránkou bojovný Hujsa. V 17. minúte sa po druhýkrát presadil Jarolín, ale hostia ešte do prvej prestávky dokázali vyrovnať. Polminútu pred prvou sirénou sa presadil po druhýkrát Mikolášek.

V druhej časti sa gólostroj zasekol a aj keď mali domáci množstvo príležitostí, na gól sa čakalo až do 36. minúty. Odraz puku využil Hujsa, ktorý naservíroval puk Verešovi a ten trafil odkrytý priestor Škorvánkovej bránky. Tak ako sa podarilo v prvej časti streliť Prešovu gól do šatne, tentokrát rovnakou mincou oplácali Záhoráci, keď peknú kombinačnú akciu zakončil strelou do horného rohu Škápik.

V záverečnej tretine domáci dokázali potlačiť snahu hostí o vyrovnanie a naopak v poslednej minúte poistili víťazstvo do prázdnej bránky, keď sa ani Vaškovič ani Kotzman neulakomili a ponúkli gól do opustenej bránky Hujsovi. Hostia ešte dokázali 11 sekúnd pred koncom z trestného strieľania upraviť na 4:6 Puľščákom, ale dôležité body zostali doma.

HK Spišská Nová Ves – HC Mikron Nové Zámky B 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Góly: 22. Mikula (Uhrík), 37. Paločko (Vantroba, Vašaš) – 38. Murašov (Sabo), 49. Murašov (Šramaty, Maroš), 53. Rehák (Gubo, Kudrna), 54. Rehák (Šimek, Novák). Strely: 45:38. Vylúčenia: 2:6 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Korba – Wolf, Riš. Diváci: 267.

Spišská Nová Ves: Pajpach – Zekucia, Vantroba, Bdžoch, Kyčák, M. Krempaský, R. Štrauch – Mi. Findura, Koky, L. Novák – Lištiak, Uhrík, D. Mikula – Vašaš, Matej Paločko, Zwick – M. Olejník, Chmeľ.

Nové Zámky B: M. Nagy – D. Šimek, Trávniček, Matejovie, A. Sabo, Šturdík, Ad. Kudrna – D. Novák, Do. Rehák, Tužinský – Murašov, Kovács, Maroš – Gubo, E. Šramaty, Múčka – K. Jesenský.

Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves
Sotva priemerný zápas sa odohral na Spiši. Domáci sa snažili, hostia výborne bránili. Svoju obranu vysunuli až na útočnú modrú, čo robilo domácim problémy založiť útok. Boli to predsa len domáci, ktorí mali optickú prevahu, ale úbohé zakončovanie. K tomu všetkému dopomohol aj hosťujúci brankár Nagy, ktorý so stoickým kľudom riešil ošemetné situácie. Mal aj šťastné zákroky, tie však zdobia dobrého gólmana. Prvá tretina priniesla hokej, v ktorom sa obaja súperi oťukávali. Až v druhej tretine sa otvorilo skóre zápasu. Boli to domáci, gól zaznamenal Mikula v 22. minúte. Potom sa dlho bojovalo, ako hralo. Keď v 37. minúte strelil po vydarenej akcii druhý gól Paločko, zdalo sa, že to vyburcuje domácich k ešte lepšiemu výkonu. Opak bol pravdou, o necelú minútu znížil Murashov. Nezáživná hra pokračovala aj v tretej tretine, ale hostia boli efektívnejší a v 49. minúte Murashov svojím druhým gólom vyrovnal stav zápasu. Domáci zvýšili tempo, ale nebolo im súdené skórovať. V 53. a 54. minúte Rehák dvomi gólmi zavŕšil trojbodové víťazstvo hostí a treba povedať, že zaslúžené.

MHK Dubnica nad Váhom – HK Gladiators Trnava 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Góly: 44. Kanaet (Ďurkech), 46. Kluka (Rehák, Kokavec), 54. Kluka (Bobček) – 18. Mrava (Schmidt, Szalay), 36. Schmidt (Mrava, Burzík). Strely: 42:37. Vylúčenia: 2:4 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič – Makúch, Drblík. Diváci: 523.

Dubnica nad Váhom: Hiadlovský – Bobček, Rehák De., Habšuda, Ďurkech, Švec, Burzala, Trenčan, Trška – Jakúbek, Jakubík, Kluka – Berák, Mihalík, Kokavec – Kanaet, Hegyi, Kútny – Briestenský, Špankovič, Ďuriš.

Trnava: Juríček – Burzík, Mihalko, Košecký, Keleši, Hutár, Burian, Brzák – Szalay, Schmidt, Mrava – Hrbáček, Mišura, Kamenický – Róth, Čunderlík, Valent – Ftáčnik, Klema, Lukačovič.

Súhrn zaslal klub MHK Dubnica nad Váhom
Trnavskí gladiátori svojou bojovnosťou držali zápas prvých 40 minút vo svojich rukách. Domáci hráči nevedeli dlho nájsť recept na vyrovnanie dvojgólového vedenia hostí. Cez prestávku muselo byť v dubnickej kabíne rušno, pretože aj publikum oprávnene prejavilo nespokojnosť. V poslednej tretine to už bol tlak domácich, keď do útoku zavelil gólom Kanaet, následne Kluka a stav stretnutia bol zrovnaný na 2:2. Keď Kluka zvýšil na 3:2, už sa dalo veriť v ťažko vydreté víťazstvo. Dubnica nakoniec ukazála svoje herné možnosti, ktoré stagnovali hlavne vo viacerých zápasoch. Náročné dubnické publikum stále čaká na lepšiu hru svojho mužstva.

HC Topoľčany – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 5. Pätoprstý (Podstavek, Laššo), 57. Tábi (Hudec, Grman) – 36. Poliaček (Cútt, Solomončak), 52. Jokeľ (Linet, Brezniak), 56. Mašlonka (Halás, Valečko). Strely: 27:40. Vylúčenia: 4:7 na 2 min., navyše Hančák a Novák 5 + DKZ za bitku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hatala – Hanko, Jurčiak. Diváci: 1602.

Topoľčany: Halo – M. Král, J. Ďurčo, Nitriansky, Bystričan, K. Grman, Mi. Šiška, Š. Duran – Pätoprstý, Laššo, Podstavek – D. König, Uhnák, F. Pekarčík – L. Tábi, B. Novák, D. Gergel – J. Gašparovič, Kubek, J. Hudec – J. Klenko.

Michalovce: A. Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Dolgoš, Rusina, F. Oravec – Poliaček, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Halás – Jokeľ, Linet, Brezniak – Hamráček, L. Toma, Balko.

Dopisovateľ: Jaroslav Šupa,  mytopolcany.sme.sk
Divákom sa hokej v Topoľčanoch musel páčiť. Domáci vstúpili aktívne do zápasu a už v 5. minúte otvoril skóre Pätoprstý, ktorý zužitkoval peknú prihrávku od Podstavka. V ďalšom priebehu predvádzali obaja brankári výkony na hranici svojich možností, keď vyťahovali jeden krajší zákrok za druhým.

Aj v druhej tretine sa hral dobrý hokej. Domáci nevyužili dva úniky Königa a Bystričan len tesne minul. Topoľčany dokonca nevyužili ani minútovú presilovku štyroch proti trom. Na druhej strane výborného Hala mohol prekonať Balko, ale netrafil odkrytú časť domácej bránky. Hostia sa postupne osmeľovali a po peknej rýchlej akcii sa podarilo vyrovnať Poliačkovi, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a strelou pri žrď vyrovnal na 1:1.

V záverečnej tretine zaujala najskôr bitka medzi Novákom a Hančákom v 48. minúte. Potom hlavný rozhodca nevidel hokejku v tvárí domáceho Lašša, ktorý skončil s rozrazenou perou a hostia o necelú minútu po prečíslení šli po góle Jokeľa do vedenia – 1:2. Topoľčany aj napriek nepriaznivému stavu sa tlačili dopredu, lenže chybnú rozohrávku zachytili hostia na útočnej modrej a Mašlonka dorazil puk za chrbát Hala. V 57. minúte najskôr Tábi triafa do hornej žŕdky, aby následne kurióznym lobom prehodil brankára hostí – 2:3. V závere hrali domáci bez brankára, dokonca za faul na Pätoprstého bol vylúčený Kolba. Domáci sa nadychovali k záverečnému tlaku, ale ten neprišiel, nakoľko rozhodcovia v záverečných minútach odpískali nepochopiteľné zakázané uvoľnenie. Domáci sa sťažovali, ale protesty nepomohli a v záverečných sekundách sa tak vhadzovalo v obrannej tretine Topoľčian. Domáci si zaslúžili za predvedený výkon bodovať, za čo ich diváci odmenili mohutným potleskom. Škvrnou zápasu boli ale nepresné verdikty hlavného rozhodcu. Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení Erik Nitriansky a Radovan Cútt.

HC Osmos Bratislava – HK 95 Považská Bystrica 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 18. Klučiar (Obšut, Šalka), 55. Šalka – 27. Rodionov (Dubeň, Jurášek). Strely: 32:41. Vylúčenia: 2:1 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druga – Beniač, Vyšný. Diváci: 222.

Bratislava: Kožiak – Obšut, Ficel, Ledenev, Valjent, Guoth, Kuzmín – Klučiar, Kratochvíla, Šalka – Brodek, Novák, Danišovský – Mucha, Mlynčár, Dvonč – Krajč, Roth, Bednarič.

Považská Bystrica: Babik – Dvořák, Nahálka, Dubeň, Saboš, Bednár – Dolinajec, Ligas, Cíger – Klíma, Zlocha, Okuliar – Koleda, Jurášek, Danielčak – Miro, Turan, Rodionov.

Dopisovateľ: Matej Čalfa, HC Osmos Bratislava
Od úvodných minút začala Bratislava bez rešpektu. Babik v bránke hostí mal čo robiť, no z viacerých sľubných príležitostí gól na domácej strane nepadol. Hostia sa osmelili až v polovici prvej tretiny, keď sa o slovo prihlásil Kožiak dobrým zákrokom.V 10. Minúte neuniklo pozornosti hlavného arbitra držanie Valjenta, a hostia mali výhodu presilovky. Z nej však nič nevyťažili a skóre sa nezmenilo. Za domácich sa po prečkaní oslabenia do šance dostal Mlynčár, ale prestrelil bránku. O pár sekúnd neskôr bola hra prerušená pre vážne zranenie hráča Považskej Bystrice. Po nútenom prerušení sa na trestnú lavicu dostal hráč hostí Okuliar za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a domáci sa ujali vedenia. Presadil sa Klučiar, ktorý usmernil za chrbát hosťujúceho gólmana prihrávky šálku a Obšuta uzavrel úvodné dejstvo.

Do druhej tretiny vstúpili oba tímy opatrnejšie, v osobných súbojoch neuhli ani jeden a zdravotníci boli opäť v akcií. Tentoraz sa to zaobišlo bez vážnejšieho zranenia. V 25. minúte sa k slovu dostali hostia keď na trestnej lavici sedel domáci Kratochvíla a dokázali vyrovnať. To ich povzbudilo a o pár sekúnd dopravili puk za Kožiaka, no podľa hlavného rozhodcu Drugu v rozpore s pravidlami a tak gól nebol uznaný. Tento fakt niesla ťažko predovšetkým lavička hostí.Potom sa hra aj emócie trochu upokojili a keďže gól už nepadol v záverečnom dejstve sa začínalo znova.

Hostia chceli ísť v záverečnom dejstve do vedenia. A tak sa v úvodných minútach tretej tretiny hralo pred Kožiakom, no ten odolal tlaku hostí .Domáci ale s pribúdajúcimi minútami začali hrať agresívnejšie a aj Babík sa na nedostatok práce nemohol sťažovať. Výsledkom týchto momentov bolo viacero kontroverzíi medzi hráčmi. Nepomohlo to však k tomu, aby sa dostali do vedenia. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť o slovo sa prihlásil Šálka a zabezpečil domácim dôležité tri body.

Imrich Antal, tréner HC Osmos Bratislava: „Dnes to nebol zápas o hokeji. Bol to boj o každý centimeter ľadu. Mrzí ma zranenie Jakuba Cígera a dúfam, že sa čoskoro uzdraví.

Miroslav Nemček, tréner HK 95 Považská Bystrica: „Rozhodla jedna individuálna chyba mladého chlapca, ktorý si myslí, že už vie hrať hokej. Celý zápas sme boli lepší. Škoda, že sme nedali gól. Stále veríme, že budeme vo vyraďovačke. Hra je lepšia len dávame málo gólov. Zranenie Jakuba Cígera bolo nezavinené.“