scrolltop scrollbottom

Novinky

Topoľčany budú mať nového maskota, navrhla ho šiestačka Monika
Peter Košťál | 10.06.2017 16:30:16

Zdá sa, že hokejový klub v Topoľčanoch pokračuje vo svojom trende a hokej v meste neustále žije. Vedenie mužstva prináša pre svojich fanúšikov stále príležitosti, ako sa môžu zapojiť do diania klubu. Najnovšie oficiálna stránka tímu HC Topoľčany predstavila návrh maskota do novej sezóny, ktorého autorkou je len šiestačka Monika Mokráňová.

Vedenie HC Topoľčany sa snaží aj naďalej pracovať s hokejovými priaznivcami. V sobotu 3. júna pripravila pre deti oslavy Medzinárodného dňa detí. Na oslavy dokonca zavítali aj topoľčianski odchovanci, aktuálni majstri slovenskej a českej extraligy Ivan Ďatelinka (HC 05 Banská Bystrica) a Jozef Kováčik (HC Kometa Brno). Deťom klub prichystal mnoho zábavno-športových disciplín a zároveň vyjadril prianie udržať túto akciu a začať tak s novou tradíciou v meste.

Počas sobotňajšieho programu však prišlo na rad aj vyhodnotenie súťaže pre žiakov topoľčianskych základných škôl – „Nakresli svojho maskota“, ktorú takisto vyhlásilo vedenie „Žochárov“. Víťazkou sa stala šiestačka Monika Mokráňová so svojím jednorožcom. Ten je obutý v korčuliach, má na sebe topoľčiansky dres a v rukách drží hokejku. Monike prišli generálny manažér klubu Ervín Mik a tréner Ľubomír Hurtaj dokonca osobne zablahoželať do školy. 

Nový maskot by mal byť oficiálne predstavený na prvom domácom zápase 2017/2018, v ktorom by mala práve jeho autorka Monika vhadzovať symbolické úvodné buly. Klub HC Topoľčany sa bude môcť novým maskotom chváliť na každom domácom zápase a samozrejme, aj na všetkých verejných akciách klubu.

Okrem akcií pre verejnosť však spravil klub dôležitý krok aj na trénerskom poste. Ešte 17. mája predĺžili HC Topoľčany zmluvu s minuloročným koučom „Žochárov“ Ľubomírom Hurtajom. Ten doviedol mužstvo v uplynulej sezóne do štvrťfinále, kde však po piatom zápase vypadlo so Skalicou. Nasledujúci rok sa tak bude staronový tréner snažiť nadviazať na začatú prácu a dotiahnuť celý tím ešte ďalej.

 

Foto: HC Topoľčany


Ďalšie články