scrolltop scrollbottom

Novinky

Topoľčany vysoko zdolali Prešov, Bratislava uchmatla bod Michalovciam
Redakcia | 10.11.2017 21:19:47

Piatkové kolo našej druhej najvyššej hokejovej súťaže prinieslo až tri dramatické zápolenia. Spišská Nová Ves v zostave aj s Arne Krotákom sa natrápila proti Považskej Bystrici. Bratislava vzala po Prešove bod aj ďalšiemu favoritovi zo Zemplína, Michalovce však predĺženie zvládli a zvíťazili. V riadnom hracom čase sa nerozhodlo na prekvapenie ani v Nových Zámkoch, Dubnica však získala aspoň dva body. Šláger kola bol jasnou záležitosťou domácich Topoľčian, ktoré nedali "Tučniakom" šancu a pripísali si do tabuľke suverénne tri body. Rolu favorita potvrdila bez väčších problémov Skalica.

Výsledky 18. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Skalica – HK Gladiators Trnava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 26. Kučera (Janík, Pavešič), 49. Pavešič, 51. Okoličány (Vaškovič). Strely: 24:27. Vylúčenia: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – Jurčiak, Hanko. Diváci: 668.

Skalica: Košút - Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš - Vereš, Hujsa, Vaškovič - Kniazev, Jarolín, Jurák - Janáč, Kučera, Kotzman - Okoličány, Dmitriev, Hluch.

Trnava: Juríček - Burzík, Mihalko, Košecký, Hutár, Poldruhák, Kuna, Burian - Szalay, Schmidt, Mrava - Hrbáčik, Mišura, Kamenický - Ftáčnik, Čunderlík, Ševčík - Lukačovič, Klema, Mikeš.

HK Spišská Nová Ves – HK 95 Považská Bystrica 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Góly: 5. Kyčák (Vartovník, Paločko), 27. Dinda (Vartovník, Kyčák), 31. Findura (Mikula, Halász) – 43. Klíma (Cíger, Leško), 54. Zlocha (Cíger, Klíma). Strely: 34:22. Vylúčenia: 1:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hatala – Pribula, Wolf. Diváci: 212.

Spišská Nová Ves: Pajpach – Vantroba, Štrauch, Halász, Bdžoch, Kyčák, Dinda, Krmenčík – Mikula, Nagy, Findura – Giľák, Vartovník, Uhrík – Paločko, Kroták, Shitikov – Zwick, Olejník, Chmeľ.

Považská Bystrica: Mikoláš – Leško, Niník, Brveník, Bajaník, Solar, Palovič – Hrušík, Zlocha, Klíma – Dolinajec, Jurášek, Cíger – Koleda, Rodionov, Mokrohajský – Blaško, Bednár, Miro.

Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves
Domáce obecenstvo hneď v úvode rozcvičky prekvapili menovky na dresoch domácich hráčov. Na ľade sa ukázali mená ako Kroták, Paločko, Dinda, Shitikov a aj domáci kapitán Vartovník - všetko hráči Popradu, ktorí prišli podporiť svojich spoluhráčov na farmu. Dávalo sa tušiť, že hostia to budú mať ťažké, konečný výsledok však hovorí niečo iné. Domáci začali náporom a už v 5. minúte po rozohrávke Vartovníka a Paločka domáci obranca Kyčák od modrej prestrelil hosťujúceho Mikoláša v bránke hostí. Domáci mali naďalej optickú aj hernú prevahu, avšak koncovka zlyhávala. Veľký podiel na tom mali hostia, ktorí veľmi disciplinovane plnili svoje obranné úlohy a tak skóre nenarastalo, ako si to mysleli domáci fanúšikovia.

V druhej tretine domáci ešte viac pritlačili hostí pred svoju bránku a prejavilo sa to aj na skóre. Najprv po Vartovníkovej prihrávke Dinda v 27. minúte zvýšil na 2:0 a v 31. minúte po najkrajšej akcii zápasu po prihrávke Halásza a zadovke Mikulu strelil Findura tretí gól domácich prakticky do prázdnej bránky Mikoláša.

Hostia nerezignovali a v tretej tretine otvorili v 43.min. aj svoj gólový účet. Po góle  hostia viditeľne ožili, častejšie ohrozovali domáceho brankára a v 54. minúte Zlocha vrátil hostí do zápasu. Domáci však svoj jednogólový náskok udržali a zaknihovali  trojbodové víťazstvo.

HC Topoľčany  HC Prešov Penguins 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly: 2. König (Hrudík), 10. Ďurčo (Hudec, Král), 26. Tábi (Uhnák), 32. Podstavek (Uhnák), 42. Kráľ (Pätoprstý, Uhnák), 55. Laššo (Minárik) – 28. Novický (Chalupa), 53. Baláž (Prokop). Strely: 37:36. Vylúčenia: 5:6 na 2 min., navyše Laššo a Mikolášek 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach – Holienka, Durmis. Diváci: 689.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Nitriansky, Bystričan, Hrudík, Duran, Novik, F. Hudec – Pätoprstý, Uhnák, Tábi – König, Novák, Pekarčík – Podstavek, Minárik – J. Hudec, Hrabčák, Geier – Laššo.

Prešov: Spodniak – Novický, Hopkovič, Pavúk, Palko, Gábor, Mačkovič – Chalupa, Tomčák, Mikolášek – Krajňák, Šimčák, Baláž – Babynets, Prokop, Gavrik – Oško, Pulščák, Ferenc.

V piatok podvečer boli topoľčianski diváci svedkami vynikajúceho hokejového stretnutia, v ktorom sa ani jeden z brankárov v bránke nenudil. Hostia v prvej minúte držali puk na hokejkách, ale po vysunutí Königa Duranom sa Topoľčany tešili z vedenia už v 2. minúte – 1:0. Domáci hokejisti bojovali, hádzali sa do striel a hostia tak prvú presilovku nevyužili. V 10. minúte nahadzoval puk pred brankára hostí Ďurčo a za pomoci obrancu hostí prešiel puk až do bránky – 2:0. V týchto minútach mali domáci navrch, ale dobré útočné akcie predvádzali aj útočníci Prešova. Divákom sa hokej páčil, domácich hráčov vyprevádzali do kabíny fanúšikovia mohutným potleskom.

V prostrednej časti sa snažili hostia zdramatizovať zápas, ale milimetrovou prihrávkou našiel Uhnák Tábiho, ktorý takmer roztrhal sieť – 3:0. V 27. minúte sa zbytočne nechal vylúčiť Laššo a Novický spomedzi kruhov trafil nechytateľne do vinkľa – 3:1. Práve autor hosťujúceho gólu sa v 30. minúte dopustil hákovania a presilovku využil Podstavek, ktorý obkorčuľoval bránku hostí a cez brániaceho obrancu prepálil gólmana Prešova – 4:2.

V záverečných sekundách sa zbytočného faulu na domáceho kapitána dopustil Tomčák a toto vylúčenie domáci potrestali gólom Krála na 5:1 v úvode záverečnej tretiny, keď ho presnou prihrávkou po akcii celého útoku našiel Uhnák, ktorý si v zápase pripísal tri asistencie. Domáci už umnou hrou hostí do zdramatizovania zápasu nepustili, hoci v 53. minúte Baláž prudkou strelou znížil na 5:2. Posledné slovo mali domáci, Laššo využil svoj dôraz pred bránkou hostí a strelil šiesty gól Topoľčian. Domáci hokejisti po výbornom a kvalitnom výkone zaslúžene vyhrali, keď im domáci fanúšikovia v záverečných dvoch minútach búrlivo aplaudovali. Z domácej strany bol za hráča zápasu vyhlásený Martin Uhnák, za hostí si ocenenie prevzal Patrik Oško.

HC Osmos Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce  3:4pp (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Góly:  12. Brodek (Danišovský, Novák), 25. Klučiar (Šalka, Gron), 39. Gron (Šalka, Obšut) – 27. Poliaček (Cútt), 35. Oravec (Kolba, Piatak), 44. Solomonchak (Hamráček), 63. Balko (Valečko, Halás). Strely: 22:35. Vylúčenia: 4:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič – Beniač, Vyšný. Diváci: 302.

Bratislava: Kožiak (Němec) – Obšut, Vidovič, Valjent, Ficel, Černý, Kuzmín, Guoth, Roth – Klučiar, Gron, Šalka – Brodek, Novák, Danišovský – Sloboda, Kratochvíla, Mucha – Bednarič, Mlynčár, Dvonč.

Michalovce: Trenčan (Dzúr) – Valečko, Hančák, Kolba, Oravec, Cvengroš, Rusina, Dolgoš – Solomonchak, Cútt, Poliaček – Halás, Piatak, Mašlonka – Kabáč, Linet, Fajčák – Hamráček, Toma, Balko.

HC Mikron Nové Zámky B – MHK Dubnica nad Váhom 2:3pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 24. Šimun (Novák), 32. Lantoši (Šimun, Šimek) – 6. Ďuriš (Bobček), 48. Hegyi (Habšuda), 62. Ďuriš (Burzala). Strely:  28:39. Vylúčenia: 3:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy – Konc ml., Šefčík. Diváci: 143.

Nové Zámky: Nagy – Šimek, Trávniček, Klenko, Sabo, Štefánik, Školník – Štumpf, Šimun, Varga – Lantoši, Rehák, Zbořil – Slávik, Tužinský, Matejov – Kovács, Novák.

Dubnica nad Váhom: Hiadlovský – Bobček, Rehák, Habšuda, Trška, Pač, Themár, Burzala, Berák – Jakúbek, Ďuriš, Kokavec – Kluka, Hegyi, Nemček – Trenčan, Kanaet, Kútny – Briestenský, Švec, Špankovič.