scrolltop scrollbottom

Rozhovory

Trnava v tieni vlaňajška, s novým trénerom nový impulz
Jozef Olexa | 09.11.2017 22:29:10

Trnavčania sú v prebiehajúcej sezóne doposiaľ tieňom svojich minuloročných výkonov. Vlani boli najmä na domácom ľade nepríjemný húževnatým mužstvom, ktoré dokázalo potrápiť hociktorého favorita. Teraz však Gladiátori zvíťazili na domácom ľade iba jediný raz proti Považskej Bystrici, dokopy z doterajších šestnástich duelov nazbierali jedenásť bodov. Síce dokázali potrápiť neraz favorizovaných súperov, body zbierajú veľmi zriedkakedy. Mrzia ich predovšetkým stretnutia s celkami, s ktorými budú bojovať o postup do play-off. V Trnave je veľa hráčov ešte v juniorskom veku, čo 27-ročného Davida Schmidta radí medzi najskúsenejších hráčov.

Neefektívne presilovky Trnavy

Stredajší domáci duel začali hráči Trnavy zle, keď hneď v úvode po zbytočnom vylúčení Matúša Mihalka sa v presilovke presadil za Topoľčany Ďurčo. Trnava síce na vedúci gól hostí dokázala odpovedať, ale následne to bola obohraná pieseň zápasov z posledného obdobia. „Opäť nám to nevyšlo, trápime sa, nevieme sa ľahko dopracovať ku gólom. Tým pádom ľahko strácame body. Nepoložil nás úvodný gól súpera v oslabení, dokázali sme naňho odpovedať. V zápase bolo veľa dôležitých faktorov, prečo sme neuspeli. Mali sme aj presilovku 5 na 3, ktorú by sme mali využívať“, rozhovoril sa trinástej prehre v sezóne druhý najproduktívnejší hráč Trnavy Dávid Schmidt.

Topánka tlačí Gladiátorov hlavne v presilových hrách. Ich 10-percentná úspešnosť je najhoršia zo všetkých tímov v súťaži. „Presilové hry nám veľmi nevychádzajú, momentálne sú jednou z našich najväčších slabín, z druhej strany to súperi vedia využiť. Neviem, kde je problém, tým pádom nám ubúda sebavedomie a množstvo situácii riešime nerozvážne.“

Trnavčania síce v závere stretnutie súpera prevyšovali a vytvárali si nebezpečné situácie pred topoľčianskym gólmanom Kompasom, dokonca sa im podarilo v polovici tretej tretiny streliť kontaktný gól na 2:3, no potom prišla namiesto vyrovnávajúceho gólu zbytočná chyba v obrannom pásme a rozhodujúca trefa Topoľčian na 2:4. „Musíme stále bojovať a skúšať to aj za nepriaznivého stavu. V tesných zápasoch rozhodujú detaily, my sme proti Topoľčanom dostali v záverečnej tretine zbytočné góly. Verím, že sa to konečne zlomí a začneme zbierať dôležité body,“ konštatoval trnavský útočník.

 

Smolu neprelomili ani pod novým trénerom

Počas priebehu sezóny sa udiala na lavičke Trnavy zmena na trénerskom poste, keď Andreja Výboha vystriedal Rudolf Macko. Pod jeho vedením sa mužstvo rozbehlo a trochu sa priblížilo k bráne zaručujúcej play-off. „Je to staronový tréner, veľa chalanov ho pozná, bol to pre nás nový impulz. Práve po jeho príchode sme pozbierali nejaké body,“ povedal dlhoročný hráč Trnavy Dávid Schmidt.

O poslednú miestenku do play-off sa pravdepodobne pobijú Gladiátori s „béčkom“ Nových Zámkov, aj keď hovoriť s istotou je ešte priskoro. Momentálne sú na tom lepšie Zámčania, ktorí majú v tabuľke o päť bodov viac. „Musíme začať získavať body so súpermi ako sú Nové Zámky, pretože dokážeme odohrať vyrovnané zápasy s tímami z čela tabuľky a strácame zbytočne veľa bodov s družstvami okolo nás. Na tréningoch musíme lepšie pracovať na sebe, jednoduchšie strieľať góly, pretože sa na nich veľmi narobíme,“ doplnil Schmidt pohľad na súčasnú situáciu v Trnave.