scrolltop scrollbottom

Novinky

V 1. ligy budú hrať aj Nové Zámky, o osude Detvy sa ešte rozhodne
Redakcia | 02.08.2017 23:52:23

(AKTUALIZOVANÉ) Našu druhú najvyššiu hokejovú súťaž s najväčšou pravdepodobnosťou opustí jej posledný víťaz z Detvy. Ak Podpoľanci splnia všetky podmienky pre štart v Tipsport lige, stanú sa jej desiatym účastníkom. V 1. ligy by napriek tomu malo v sezóne 2017/18 pôsobiť najmenej desať klubov. Na uvoľnené miesto totiž bola schválená prvoligová licencia tímu HC Nové Zámky „B“.

Ak Detva splní všetky náležitosti týkajúce sa šatní, hracej plochy, svetelnej tabule a podobne, čo vyzerá, že splní, dostane tiež licenciu na účasť v extralige, ozrejmil generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček pre hockeyslovakia.sk.  Nováčikom 1. ligy sa už s určitosťou stanú HC Nové Zámky „B“. „Ak by Detva nesplnila podmienky na účasť v extralige, bude hrať v prvej lige, rovnako ako HC Nové Zámky ,B´. Dohromady by bolo teda v prvej lige jedenásť mužstiev a v Tipsport lige v tomto prípade iba deväť,“ upresnil pre oficiálnu stránku SZĽH možné alternatívy Miroslav Valíček.

Rezervný tím Nových Zámkov povedie v novej sezóne 57-ročný český kouč s extraligovými trénerskými skúsenosťami zo Skalice, Nitry či Zvolena - Ivan Černý. Oficiálny klubový web Nových Zámkov taktiež oznámil mená jeho asistentov, ktorými budú mládežnícki tréneri Karol Kolečáni a Szabó István Pál.

„S myšlienkou prihlásiť mužstvo do prvej ligy sme koketovali už dávno. Pôvodne sme chceli B-tím prihlásiť už v máji, ale ešte sme nemali jasno v tom, ako budeme mať zložené mužstvo juniorov a dorastencov. Preto sme toto rozhodnutie spravili až teraz. Cieľom B-tímu je pripraviť prechod pre mladých hráčov do mužského hokeja. Budeme v ňom mať hráčov z A-tímu, ktorí sa nedostanú do základnej zostavy a budú presviedčať trénerov svojimi výkonmi, že do A-tímu patria. Taktiež tam budú hlavne hráči juniorského veku a hráči do 23 rokov, ktorí takto budú mať možnosť pripraviť sa na to, aby mohli v budúcnosti hrať hokej na vyššej úrovni vrámci Tipsport ligy,“ ozrejmil cieľ účinkovania B-mužstva v 1. lige pre oficiálny klubový web prezident HC Nové Zámky František Sucharda

 

Foto: Magdaléna Nahálková