scrolltop scrollbottom

Preview

V Topoľčanoch sa stretne už istá štvťfinálová dvojica, východniarske derby v Prešove
Matej Kolpák | 01.02.2018 18:20:44

Naša druhá najvyššia hokejová súťaž má v piatok na programe svoje 43. kolo. Medzi jasných favoritov môžeme zaradiť Skalicu, ktorá na Záhorí privíta Nové Zámky, Michalovce hostia Považskú Bystricu a Prešov vyzve vo východniarskom derby Spišskú Novú Ves. Vyrovnanejšie zápasy sa očakávajú v Topoľčanoch, kde pricestuje Dubnica a uvidíme tak súboj budúcich štvrťfinálových súperov. Menšie lokálne derby bude na západe medzi Trnavou a Bratislavou.

Program 43. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy:

  vs   Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo   17:00   Náš tip: 1  FAVORIT KOLA

Skalica sa momentálne nachádza na prvom mieste a pred druhými Michalovcami má náskok štyri body. Základnú časť by podľa papierových predpokladov mala vyhrať, keďže ju čaká aktuálne duel s poslednými Novými Zámkami B, následne Dubnicou a deviatou Trnavou. Netreba zabúdať, že tím tiahne neuveriteľnú šnúru bez prehry, momentálne je to už štrnásť zápasov a s veľkou pravdepodobnosťou pribudne do zbierky aj pätnáste víťazstvo. Bodovo tím tiahne najproduktívnejšia dvojica ligy Hujsa - Vaškovič. V tomto zápase by sa malo zrodiť ľahké víťazstvo domáceho celku.

Nové Zámky B trápi momentálne opačná situácia. Nevyhrali už päť posledných zápasov a nachádzajú sa na chvoste ligovej tabuľky. Niet sa ani čomu čudovať, keďže v tíme hráči prevažne zbierajú skúsenosti so seniorským hokejom. Posledné zápasy to zverenci trénera Garipa Salijiho hrajú len na tri formácie a nič by sa na tom nemalo zmeniť aj v nasledujúcich troch kolách. V svojom poslednom vystúpení podľahli doma Michalovciam výsledkom 0:6. Nové Zámky čaká náročný duel a s veľkou pravdepodobnosťou bez nároku na body.

 

    vs             17:00   Náš tip: 2

Trnava má už len teoretickú šancu na postup do play-off. Na ôsmu Považskú Bystricu stráca sedem bodov a čakajú ju ešte tri náročné zápasy. Podľa neoficiálnych informácií by malo zopár hráčov Trnavy opustiť svoj tím vzhľadom na uzavretie prestupového obdobia. Trnavský tím zaznamenal dve remízy ihneď po sebe. Najprv s Považskou Bystricou a v svojom poslednom zápase aj na výjazde v Spišskej Novej Vsi. Gladiátorom sa veľmi nedarí poraziť Bratislavu. V tejto sezóne sa tieto dva celky stretli štyri krát a Trnava nevyhrala ani jeden duel. Aj napriek tomu sa budú chcieť určite revanšovať a doma zabojovať o play-off.

Bratislava zaznamenala tri prehry po sebe, ale má už isté šieste miesto v tabuľke. Tým pádom je takmer isté, že sa v play-off stretne s Prešovom. Bratislava ale nemá aktuálne najlepšiu formu pred najdôležitejšou časťou súťaže. Prehrala tri krát po sebe, hoc treba podotknúť, že išlo o tabuľkovo lepšie postavených súperov – Topoľčany, Skalicu a Dubnicu. Svoj tisíci zápas v kariére odohral Jaroslav Obšut, ale ani to nestačilo na víťazstvo svojho tímu. Bratislava má veľmi priaznivú bilanciu s Trnavou a práve to by jej mohlo pomôcť k opätovnému naštartovaniu a doladeniu formy.

 

   vs         17:30   Náš tip: 1

Michalovce sú v tomto zápase pasované za jasného favorita. Tím vyniká jasne najlepšou ofenzívnou silou v lige, keď sa mu podarilo nastrieľať 212 gólov. Zemplínčanom síce odišiel najproduktívnejší hráč František Poliaček do Martina, ale aj napriek tomu majú zverenci trénera Chudého vyrovnané štyri formácie a len tie najvyššie ambície. Popravde, strata hoc len jedného bodu v tomto zápase by pre Michalovce znamenala jasný neúspech. Stále totiž bojujú aj o šancu získať prvé miesto, na čo však potrebujú zaváhanie Skaličanov.

Považská Bystrica má takmer isté play-off a je viac-menej jasné, že sa stretne so Skalicou. Panteri naposledy zaváhali v svojom domácom vystúpení a podľahli Prešovu výsledkom 1:4. V tomto zápase ich čaká náročná a dlhá cesta na východ Slovenska. Otázna je situácia s hráčmi po prestupovom období. Ak Považská Bystrica vyskladá tri formácie, môže Michalovciam narobiť menšie problémy, ale stále je medzi tímami 59 bodový rozdiel a ten by mal byť vyjadrený aj výsledkom.

 

  vs           18:00   Náš tip: 1

Prešov zažil menší herný výpadok začiatkom januára, ale od poslednej domácej prehry s Dubnicou sa vzchopil a ďalšie štyri svoje vystúpenia vyhral. Najcennejšia je pre „koňarov“ výhra práve s Michalovcami, keďže na druhý tím ligy strácajú Prešovčania len štyri body. O body sa v tíme stará Baláž, Bylina, Tomčák. Prešov má síce menšie problémy vo svojej obrannej hre, ale dokáže ich potiahnuť produktívny útok. A práve ofenzíva by mala mať jasne navrch aj v tomto zápase a tri body by mali ostať v Prešove.

Spišská Nová Ves je na tom o poznanie horšie. Hráči nepocítili chuť víťazstva už osem zápasov po sebe. V ich tíme sa nachádza veľa mladých hráčov, ktorí sú doplnení o zopár skúsenejších, ale to momentálne na lepšie výsledky nestačí. V každom zápase sú zverenci trénera Škraka takpovediac zlepený a herne to nevyzerá najlepšie. V tomto regionálnom derby je favorit jasný a Spišská môže len milo prekvapiť.

 

   vs   Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dubnica hokejove logo       18:00   Náš tip: X  ŠLÁGER KOLA

Topoľčany vyzvú práve Dubnicu v prvom kole play-off a taktiež aj tri kolá pred koncom základnej časti. Určite to bude z pohľadu oboch tímov veľmi zaujímavý a taktický duel. Momentálne sa Žochári tešia vysokej diváckej návštevnosti, čo môže byť kľúčom k úspechu. Naposledy doma prehrali so Skalicou 2:4, ale práve proti Dubnici sa Topoľčanom v tomto ročníku darí. Nedá sa očakávať gólové predstavenie s blížiacim sa play-off, no hokejisti Topoľčian budú mať proti súperovi veľkú výhodu najmä v domácom prostredí.

Dubnica po zmene na trénerskom poste zabrala a vyhrala svoje posledné dva zápasy. Najprv si doma poľahky poradila so Spišskou Novou Vsou a taktiež na svojom výjazde vyhrala v Bratislave 6:2. V Dubnickom drese sa dobre javia nové posily Krejčí, Mihálik alebo aj Kostev. Dubnica hrá vonku lepšie ako doma, no aj napriek tomu v Topoľčanoch ešte nezvíťazila. Pred play-off by jej prípadné víťazstvo mohlo veľmi pomôcť po psychickej alebo taktickej stránke.

 

Foto: Natália Michálková


Ďalšie články