scrolltop scrollbottom

Novinky

V napínavom šlágri uspel Prešov, trápenie Dubnice pokračuje
Redakcia | 12.10.2017 13:10:44

Kolo favoritov St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy prinieslo hneď dva nečakané výsledky. Vo svojom trápení naďalej pokračuje Dubnica nad Váhom, ktorá nedokázala poraziť ani novozámocké Béčko a zaznamenala už štvrtú prehru v rade. Naopak, Považská Bystrica sa dostala z krízy a po zmene trénera zaznamenala ďalšie suverénne víťazstvo, no tentoraz proti favorizovanej Spišskej Novej Vsi. Blízko k bodom mali aj mladíci z Trnavy, avšak kapitán Vaškovič gólom z poslednej minúty zabezpečil Skalici víťazstvo v riadnom hracom čase. Šláger kola priniesol do Prešova veľmi napínavý hokej, v ktorom rozhodol o víťazovi jediný gól. Miroslav Chudý zaznamenal úspešnú premiéru na lavičke Michaloviec.

Výsledky 9. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy:

HK Gladiators Trnava – HK Skalica 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Ševčík (Čunderlík), 18. Mrázik (Čunderlík) – 5. Hujsa (Vaškovič, Škápik), 39. Mikéska (Jurák, Jarolín), 60. Vaškovič (Hujsa, Janík). Strely:  28:31. Vylúčenia: 4:2  na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Valachovič – Jurčiak, J. Šefčík. Diváci: 235.

Trnava: Gibl – Mihalko, Poláček, M. Hutár, A. Mrázik, Keleši, O. Košecký, Poldruhák – Mrava, D. Schmidt, M. Lukačovič – Kamenický, M. Mišura, Hrbáčik – S. Ševčík, Čunderlík, Róth – Ftáčnik, Klema, N. Mikeš.

Skalica: R. Petrík – Škápik, O. Janík, Mikéska, A. Sloboda, Kukliš, Pavešic, A. Straka, Drahorád – Vaškovič, M. Hujsa, Janáč – Jurák, Jarolín, D. Okoličány – Hluch, K. Kučera, R. Dvonč – A. Kotzman, Dmitrijev, Dufek.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Osmos Bratislava 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Kolba, 20. Poliaček (Brezniak, Hančák), 29. Cútt (Kabáč), 47. Banovský (Cútt, Borov) – 36. Sloboda (Ficel). Strely: 50:28. Vylúčenia: 3:3 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Homola, Pribula. Diváci: 300.

Michalovce: A. Trenčan – Hančák, Valečko, Dolgoš, Kolba, Rusina, Cvengroš, Solomončak, Jaššo – Banovský, Cútt, Kabáč – Hamráček, Linet, Hvila – Poliaček, L. Toma, Brezniak – Fedorko, Balko, Borov.

HC Bratislava: Němec – Kuzmín, Vidovič, Ficel, T. Černý, Valjent, Roth, M. Čech, Guoth – M. Sloboda, Kratochvíla, Klučiar – Danišovský, Mlynčár, Baranov – S. Krajč, Bednarič, Alexejev.

Dopisovateľ: Peter Brendza, HK Dukla Michalovce
Michalovskí hokejisti nastúpili vo svojom prechodnom stánku už pod vedením nového trénera Miroslava Chudého. Tomu chceli pripraviť víťaznú premiéru a svoju predstavu začali napĺňať už v piatej minúte, kedy za chrbát brankára Karla Nemca prešiel nahodený puk z hokejky Mareka Kolbu. Po ňom mohli pridať gól Radovan Cútt aj Lukáš Toma, brankár HC OSMOS ale tentoraz svojich podržal. Domácim sa mohli nepremenené šance vypomstiť, Bratislavčania ale v troch sľubných príležitostiach trafili iba do brankára Trenčana. Za to prišiel trest niekoľko sekúnd pred koncom prvej tretiny, kedy Brezniak nabil Poliačekovi a s chuťou hrajúca tretia michalovská formácia sa tešila z ďalšieho tohtosezónneho gólu – 2:0.

Obraz hry sa nemenil ani v druhej tretiny. Diváci naďalej videli bojovný zápas, s viacerými šancami na oboch stranách. V 29. minúte už bolo 3:0, keď sa pri závare pred bratislavskou bránou najlepšie zorientoval Radovan Cútt. Odpoveď hostí prišla o šesť minút neskôr, kedy Trenčana nepriestrelnosť ukončil Marek Sloboda. Navyše, v posledných sekundách hry mohol korigovať aj Danišovský, Trenčan ale svojich podržal. Jeho spoluhráči sa mu za to v tretej tretine odmenili upokojujúcim gólom, ktorý zaznamenal Tomáša Banovský a Michalovčania tak zvíťazili 4:1.

MHK Dubnica nad Váhom – HC Mikron Nové Zámky B 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Góly: 11. Berák (Rehák, Burzala), 14. Hegyi (Kluka, Rehák) – 15. Matejov, 18. Rehák (Kovács), 33. Tibenský (Klenko). Strely: 34:27. Vylúčenia: 5:5 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Mĺkvy – Drblík, P. Tvrdoň. Diváci: 703.

Dubnica nad VáhomKutej – Bobček, D. Trška, De. Rehák, Burzala, L. Ďurkech, Madový, E. Bednár – Špankovič, O. Ďuriš, Berák – Iboľa, Hegyi, Kluka – Kútny, Kanaet, Jakúbek – J. Švec, Jakubík, D. Trenčan.

Nové Zámky B: Matúš Nagy – A. Kudrna, Trávniček, M. Šiška, Šimek, Rácz, J. Štefanka ml., – D. Novák, J. Klenko, Do. Rehák – Tužinský, M. Matejov, Tibenský – Bahna, S. Slávik, Kovács – E. Šramaty, Ondrušek.

Súhrn zaslal klub MHK Dubnica
Už od úvodu sa hralo vo svižnom tempe, zo strany na stranu. Zaujala najmä presilovka hostí a akcia Beráka s Ďurišom, ktoré gólom neskončili. V 10. minúte peknou strelou švihom poslal domácich do vedenia Berák. O niekoľko minút neskôr sa Trávniček ocitol sám pred brankárom Kutejom, ale minul. Potom ako Kluka prenechal puk Hegyimu, domáci viedli už 2:0. Lenže Nové Zámky zabojovali a ešte do prestávky sa im zásluhou Matejova a Reháka podarilo vyrovnať. A dokonca mohli ísť aj do vedenia. Dubnicu však v oslabení podržal Kutej.

Na začiatku prostrednej časti boli aktívnejší zverenci trénera Stantiena. Nepríjemne clonili a tečovali puky pred brankárom hostí, pričom Berákov teč aj skončil v sieti. Rozhodca ho však kvôli vysokej hokejke nemohol uznať. V 32. minúte si domáci zahrali presilovku. Paradoxne sa ale vďaka dôrazu Tibenského ujal vedenia hosťujúci tím.

Nové Zámky viedli o gól, a tak sa v poslednej časti hry príliš nikam nehrnuli. Domáci hráči sa do šancí preto dostávali len veľmi ťažko. Nápor domácich sa pribudajúcimi minútami stupňoval. Do sľubných šancí sa dostali Trenčan či Špankovič. Tesne pred koncom fauloval Trávniček a tým pádom poskytol domácim príležitosť na vyrovnanie. Ku gólu to však neviedlo. Nové Zámky si tak odvážajú z Dubnice cenné 3 body.

HC Prešov Penguins – HC Topoľčany 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 31. Oško (Bylina). Strely: 27:29. Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Nitriansky OT DKZ za napádanie rozhodcov. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Švajka – Štofančík, Wolf. Diváci: 613.

Prešov: Škorvánek ml. – Hopkovič, Novický, Taran, Pavúk, Gábor, Michalčin, Mačkovič, Martin Palko – J. Prokop, Tomčák, Mikolášek – Baláž, Šimčák, P. Oško – Gavrik, Bylina, Chalupa – Ferenc, Pulščák, Krajňák.

Topoľčany: E. Kompas – I. Kohút, J. Ďurčo, M. Král, Hrudík, Nitriansky, Bystričan, Španko, Š. Duran – Fi. Hudec, Laššo, L. Tábi – J. Gašparovič, P. Šťastný, Uhnák – F. Pekarčík, B. Novák, Minárik – Hrabčák, J. Hudec, Geier.

Dopisovateľ: Róbert Kunst, HC Prešov Penguins
Od úvodu stretnutia sa hral ofenzívny hokej z oboch strán. Prvú väčšiu príležitosť sme videli hneď v druhej minúte, keď Minárik z tesnej blízkosti Škorváneka neprekonal. V polovici prvej desaťminútovky sa domáci dostali do obrovskej šance, keď Chalupa krásne našiel hráča so striebornou prilbou, ale Kompas perfektne zasiahol. Prvá tretina sa tak končí bezgólovo.

Hneď v úvode druhého dejstva bol vylúčený domáci kapitán, no hosťom sa to nepodarilo potrestať. V 25. minúte pálil Šťastný z medzikružia, ale znova zakročil dobre chytajúci Škorvánek. Topoľčany boli väčšinu času aktívnejšie ako Prešov. V 28. minúte sa predviedol ale aj hosťujúci Kompas, keď vytiahol semafor proti strele Bylinu. V polovici zápasu sa domáci dostali ku ďalšej početnej výhode, ale paradoxne po chybe v obrane mali najväčšiu šancu Topoľčany. Skóre sa otváralo až v 31. minúte, keď Bylina poslal perfektnú prihrávku pred bránu a Oško dorážal už do prázdnej svätyne – 1:0. Tučniaci sa hneď zobudili a keby nebolo perfektného Kompasa, tak by vedenie hneď navýšili.

Úvod tretej časti patril domácim, ale hostí držal v hre neuveriteľný Kompas. Diváci hnali domácich dopredu a Prešov stupňoval tlak. V 53. minúte prišlo vylúčenie na prešovskej strane a Topoľčanom sa naskytla šanca na vyrovnanie, ktorú nevyužili. Tučniaci si nedali pozor a v 56. minúte sa znova nechali vylúčiť, ale ani túto početnú výhodu hostia nevyužili. Prešov odolal záverečnému náporu a zaknihoval siedme víťazstvo v rade.

HK 95 Považská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Cíger (Dvořák), 17. Jurášek (Koleda, Palovič), 34. Niník (Valášek, Leško), 46. Zlocha (Valášek, Leško). Strely: 26:27. Vylúčenia: 7:8. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist – Durmis, L. Ševčík. Diváci: 145.

Považská Bystrica: Mikoláš – Leško, Jar. Niník, Nahálka, Dvořák, Palovič, J. Bajaník, Majerčík, Kvocera – Valášek, Zlocha ml., Mokrohajský – J. Cíger, Schroner, L. Hrušík – Miro, Jurášek, Koleda – Brveník, Kukuča, O. Okuliar.

Spišská Nová Ves: D. Hudáček – Zekucia, Vantroba, E. Halász, Bdžoch, R. Štrauch, M. Krmenčík, Forrai – Chmeľ, L. Vartovník, Mi. Findura – Zwick, Marek Nagy, D. Mikula – J. Lesňák, M. Olejník, Giľák – Adamčík, K. Ferleťák.

Súhrn zaslal klub HK 95 Považská Bystrica
Domáci nastúpili v bráne s Marošom Mikolášom, ktorý zastúpil zraneného Dzubinu. Prevahu domáci pretavili do dvoch  gólov a zaslúžene vyhrávali po prvej tretine 2:0. Spišiaci pohrozili iba jednou nebezpečnou strelou do drobre postavenej tyčky brány. Druhá tretina sa niesla v prevahe domácich, na gól sa museli nadrieť. V tretej trenine spečatili domáci víťazstvo gólom Zlochu a zaslúžene vyhrali.