scrolltop scrollbottom

Preview

Veľký šláger na Záhorí. Vytvorí si líder šesťbodový náskok na čele?
Peter Košťál | 12.11.2017 10:52:32

Zatiaľ čo v slovenskej extralige práve prebieha reprezentačná prestávka, v našej druhej najvyššej hokejovej súťaži sa pokračuje dokonca aj cez víkend. V nedeľňajšom 19. kole St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy je ale pre fanúšikov tentokrát pripravená len štvorzápasová porcia. Topoľčany s Michalovcami si totiž svoj vzájomný duel nasledujúceho kola odohrali v predohrávke 22. októbra, v ktorom východniari vyrabovali „Žochárov“ 3:0. Na nedeľu je však naplánovaný iný šláger o vrcholové pozície tabuľky, keď do Skalice zavítajú hráči Prešova. Vyrovnaný súboj by sa mohol odohrať aj v Nových Zámkoch, kam pricestuje ich tabuľkový sused, Spišská Nová Ves. Naopak, jasné výsledky sa očakávajú v hlavnom meste Slovenska proti Považskej Bystrici a v Dubnici nad Váhom, ktorá bude hostiť mužstvo z Trnavy.

Program 19. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy: 

  vs         17:00   Náš tip: 1

Bratislava v poslednom čase zlepšila svoje výkony, čoho dôkazom je, že z posledných piatich stretnutí nebodovala len raz. Treba zároveň podotknúť, že okrem súboja s Trnavou, ktorý vyhrala 3:1, jej boli súpermi tímy z hornej časti tabuľky vrátane top trojky ligy. V nasledujúcom stretnutí proti Považskej Bystrici by si teda Bratislavčania mohli mierne vydýchnuť. Oproti svojmu súperovi majú náskok takmer dvadsať bodov a doterajšie dva vzájomné duely vyhrali 5:3, resp. 4:2. Dôležité bude hlavne nepodceniť súpera a poctivo si hrať svoju hru. Mužstvu z hlavného mesta Slovenska by to na víťazstvo mohlo stačiť, pričom akýkoľvek bodový zisk súpera by bol prekvapením.

Považská Bystrica nedokázala vstať z popola ani v piatok na Spiši, hoci k tomu nemala ďaleko. Osudnými sa jej stali prvé dve tretiny zápasu, po ktorých prehrávala rozdielom triedy, pričom sama nedokázala streliť jediný gól. To sa jej síce podarilo v treťom dejstve hneď dva razy, no na vyrovnanie už Považania nedorástli. Ďalšiu šancu tak budú mať v Bratislave, kde to však nič ľahké nebude. Navyše, po siedmich prehrách v rade môžu „Panteri“ pociťovať veľký tlak a potrebu zvíťaziť, čo im môže zväzovať ruky. Najdôležitejšie teda bude pokúsiť sa vyhnúť prílišnému chceniu a zlepšiť pohyb na ľade. Veľkou zbraňou môžu byť presilovky, ktoré majú Považania tretie najlepšie v lige.

 

   vs       17:00   Níš tip: 1   ŠLÁGER KOLA

Skaličania sú momentálne vo veľkej pohode a zdá sa, že si hrajú svoju ligu. V novembri ešte nestratili ani bod a tabuľku tímov vedú s trojbodovým náskokom pred Michalovcami. V nedeľu ich však čaká veľmi náročný a tiež dôležitý duel proti Prešovu, ktorý môže Skalicu poslať do šesťbodového náskoku na prvom mieste, keďže michalovská Dukla má v nedeľu voľno. Záhoráci svoju formu budú chcieť potvrdiť, pričom by sa určite radi spoľahli aj na svoje doposiaľ nedobyté domáce prostredie. Zápasová bilancia medzi Skalicou a Prešovom je však zatiaľ nerozhodná 1:1, no Skaličania by radi vrátili súperovi hlavne ostatnú vysokú prehru 1:5 z východu Slovenska. Na to ale v nedeľu potrebujú zahrať svoj vrcholný hokej a byť naozaj efektívni.

V Prešove to v poslednom období nie je celkom ono. Tri body nedokázal získať už päť zápasov v rade a navyše v tom ostatnom proti Topoľčanom dostal príučku od domácich 2:6. V nedeľu „Tučniakov“ dokonca čaká líder tabuľky a tiež dlhá cesta Slovenskom, a preto sa potrebujú súrne otriasť a vrátiť sa k výkonom z októbra, kedy na prvoligovej scéne dominovali. Dôležitú rolu môžu zohrať presilovky, najmä keď Prešovčania nebudú hrať doma. Celkovo však treba premeniť svoje šance a byť silný v zadných radoch. Strácať deväť bodov na lídra nechce v Prešove nikto, preto do zápasu pôjdu hráči s enormnou snahou zvíťaziť.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo  vs        17:30   Náš tip: 1X

Nové Zámky po uštedrenom debakli Považskej Bystrici 6:0 podali dobrý výkon aj v piatok proti druhému z považských tímov. Nad Dubnicou po druhej tretine dokonca vyhrávali 2:1, no napokon vedenie neudržali a uspokojiť sa museli aspoň s jedným bodom za predĺženie. V nedeľu však privítajú Spišiakov, na ktorých strácajú len šesť bodov a prípadnou výhrou by sa k nim mohli priblížiť. Zaujímavosťou je, že doterajšie obidva vzájomné duely týchto celkov sa hrali na Spiši, takže nasledujúce dva budú hostiť Nové Zámky, čo pre nich môže byť určite výhoda. Mladíci už dokázali poraziť Spišiakov v ostatnom stretnutí 5:2 , takže nereálne to nebude ani v domácom prostredí.

Spišiaci majú za sebou zaujímavý zápas s Považskou Bystricou. Úvodné dve tretiny na ľade jasne dominovali a súpera prestrieľali 23:9, no výpadok v poslednom dejstve zapríčinil, že sa nakoniec ešte museli báť o výsledok. V nedeľu ich nečaká o nič ľahšie stretnutie, Novozámocké „béčko“ na domácom ľade vie potrápiť každého súpera. Zverenci trénera Škraka tak potrebujú ešte viac zabrať ako v ostatnom týždni. Spoliehať sa budú hlavne na svojich najproduktívnejších hráčov, ako sú Vartovník, Lesňák, Giľák či Findura. To ale nestačí a je veľká potreba zlepšiť sa v defenzíve. Spolu s Považskou Bystricou a práve Novými Zámkami totiž inkasovali najviac gólov spomedzi všetkých tímov.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dubnica hokejove logo   vs          18:00   Náš tip: 1   FAVORIT KOLA

Dubnica po dvoch nezdaroch proti Topoľčanom a Skalici nedokázala naplno zabodovať ani proti outsiderovi z Nových Zámkoch. Stav stretnutia dokonca musela otáčať, no nakoniec zvládla predĺženie a domov si odniesla aspoň dva body za víťazstvo 3:2. Ak sa Dubničania chcú dotiahnuť na štvrté Topoľčany, potrebujú brať zo zápasov plné bodové zisky a už bezpodmienečne proti takému súperovi, akým je Trnava. Katastrofálnu formu „Gladiátorov“ by o dosť skúsenejší Považania mohli využiť a s prehľadom ovládnuť dianie na ľade. Postačiť by im mohol aj priemerný výkon. Akákoľvek strata bodu bude pre Dubnicu znamenať neúspech.

Trnava doteraz v tomto ročníku vyhrala len tri razy. Všetky ostatné zápasy „Gladiátori“ nezvládli a odchádzali  z ľadu ako porazené mužstvo. Momentálne im patrí až deviate miesto v tabuľke s jedenástimi bodmi. Po sedemnástich odohratých dueloch v 1. lige na tom takto zle Trnavčania ešte nikdy v histórii neboli, čo len potvrdzuje to, že hokej v Trnave je aktuálne v menšej kríze. Hráči potrebujú nový impulz a lepšiu koncentráciu v zápasoch. V Dubnici to bude veľmi ťažké, no netreba hádzať flintu do žita. Ak si hráči dajú pozor na súperových útočníkov a využijú jeho akúkoľvek chybu, mohli by získať aspoň jeden bodík.

 

 

Foto: nasezahorie.sk