scrolltop scrollbottom

Novinky

Víťazný debut Dubnice aj Bratislavy, Prešov padol na Záhorí v poslednej minúte
Redakcia | 13.09.2017 21:40:53

Naša druhá najvyššia hokejová súťaž odštartovala v stredu šlágrom kola medzi Skalicou a Prešovom. Repríza vlaňajšieho semifinále mala napínavý priebeh, hostia zmazali v tretej tretine dvojgólové manko súpera a o víťazovi rozhodol až gól 28 sekúnd pred záverečnou sirénou. Ostatné stretnutia mali pomerne jednoznačný priebeh. Topoľčany sa vytrápili v koncovke a podľahli michalovskej Dukle 0:3. Nováčik z Dubnice nad Váhom deklasoval Trnavu, pričom štyrmi gólmi sa blysol Michal Kluka. Úspešnú premiéru v 1. lige má za sebou aj HC Bratislava proti „Panterom" z Považskej Bystrice. Strelecky sa za ňu presadili aj najnovšie akvizície Michel Miklík a Peter Podhradský. Naopak, neúspešný debut zažili Novozámčania, ktorí odišli zo Spiša s debaklom.

Výsledky 1. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy:

HK Skalica – HC Prešov Penguins 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 12. Horváth (Vereš, Hujsa), 25. Jarolín (Okoličány, Jurák), 60. Horváth (Škápik, Hujsa) – 43. Oško (Bylina, Pavúk), 46. Šimčák (Baláž). Strely: 37:21. Vylúčenia: 4:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy – Hronský, Šefčík. Diváci: 726.

Skalica: R. Petrík – P. Horváth, Škápik, Sloboda, Mikéska, Pavešic, Janík, Drahorád, Kukliš – Hujsa, Vereš, A. Kotzman – D. Okoličány, Jarolín, Jurák – Kučera, Dufek, Hluch – Janáč, Čederle, Dvonč.

Prešov: Škorvánek – Pavúk, Mačkovič, Novický, Hopkovič, M. Jendroľ, Gábor, Palko – Oško, Šimčák, Baláž – Petro, Prokop, Mikolášek – Chalupa, Bylina, Ferenc – M. Novotný, Pulščák ml.

Duel sa v úvode niesol v opatrnom duchu. Až v 10. minúte prepadla domáca defenzíva a hosťujúci Novický sa rútil sám na Petríka, ktorý skvele zakročil. Tento moment prebral domácich, ktorí si vzápätí vytvorili tlak a dočkali sa aj úvodného gólu sezóny. Na modrej dostal dostatok priestoru Horváth a nedal Škorvánekovi šancu. Aj v nasledujúcom priebehu mali mierne navrch domáci, ale ďalší gól už nevyťažili.

Ani v druhej časti sa obraz hry nezmenil a Skalica mala mierne navrch. Za aktivitu bola odmenená v 25. minúte. Útočná trojica Jurák, Jarolín, Okoličány rozobrala defenzívu Tučniakov a Jarolín nemal problém zasunúť puk do odkrytej bránky. V ďalšom priebehu sa začalo viac iskriť, ale súboj neprešiel do prehnanej tvrdosti. O prevahe Skalice v prvých dvoch tretinách svedčí aj pomier striel 27:11.

Do tretej časti nastúpili hostia podstatne odhodlanejší, naopak domáci poľavili a tvrdo za to pykali. Prešov sa tlačil medzi kruhy a skalická obrana dvakrát zaváhala, nechala v tomto priestore voľného najskôr Ošku a následne Šimčáka a zrazu bolo vyrovnané. V nasledujúcom priebehu Východniari aktívne forčekovali, robili domácim problémy a zdalo sa, že zápas príde do predĺženia. Lenže Skalica mala vo svojom strede netradičného, ale zato efektívneho strelca Petra Horvátha. Ten si necelú polminútu pred treťou sirénou nakorčuľoval medzi kruhy a presne mierenou strelou rozhodol o úvodnom víťazstve Skalice.

HK Spišská Nová Ves – HC Nové Zámky B 9:2 (3:1, 3:1, 3:0)

Góly: 5. Adamčík (Nagy, Mikula), 7. Nagy (Adamčík, Bdžoch), 16. Ferleťák (Findura, Vartovník), 27. Štrauch (Lesňák), 34. Lesňák (Zwick, Štrauch), 35. Ferleťák (Vartovník, Osuský), 43. Osuský (Lesňák), 51. Vartovník (Ferleťák, Findura), 51. Mikula (Nagy, Šterbák) – 9. Hain (Rehák, Šimek), 38. Trávniček (Rehák, Novák). Strely: 52:28. Vylúčenia: 3:3 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba – Šoltés, Štofančík. Diváci: 202.

Spišská Nová Ves: Surák – Vantroba, Zekucia, Bždoch, D. Šterbák, Kyčák Osuský – Findura, Vartovník, Ferleťák – D. Mikula, Mar. Nagy, Adamčík – Zwick, Štrauch, Lesňák – E. Halász, Mi. Olejník, Chmeľ.

Nové Zámky B: P. Romančík (51. Mat. Nagy) – Hain, Šimek, Trávniček, Jesenský, Rácz, Šramaty, Ad. Šimudra – Ondrušek, Rehák, Fominykh – Tužinský, Klenko, D. Novák –  Šramaty, Matejov, S. Slávik – E. Kovács, Ad. Kudrna

HC Topoľčany – HK Dukla Ingema Michalovce 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 5. Fajčák (Kolba, Linet), 8. Hančák (Solomonchak, Cútt), 45. Hamráček (Borov, Cvengroš). Strely: 29:28. Vylúčenia: 5:7. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec – Jurčiak, Tvrdoň. Diváci: 435.

Topoľčany: Kompas – Ďurčo, I. Kohút, Bystričan, Nitriansky, Hrudík, M. Král, F. Hudec, Španko – Minárik, Uhnák, Podstavek – D. König, Laššo, Pekarčík – Pätoprstý, B. Novák, Tábi – J. Hudec, Šťastný, Geier.

Michalovce: A. Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, Dolgoš, Cvengroš, Oravec, Rusina – Solomončak, Cútt, Banovský – Hvila, Linet, Fajčák – Brezniak, Toma, F. Poliaček – Hamráček, Balko, Borov.

Zápas začal opatrne, postupne prebrali iniciatívu hostia. Tí sa z prvej šance ešte nepresadili, no už v 5. minúte sa Michalovce ujali vedenia, keď Linetov pokus vyrazil Kompas na hokejku Fajčáka, ktorý otvoril skóre – 0:1. Domáci po góle začali kopiť chyby v rozohrávke, dve obrovské šance hostí zneškodnil Kompas. Ten bol však v 8. minúte opäť prekonaný, keď sa presadil Hančák – 0:2. Topoľčany sa nevedeli dostať do tempa a celý zvyšok prvej časti sa odohrával prevažne v domácej tretine. Skvelý Kompas ale držal domácich nad vodou.

V prostrednej časti už Topoľčany podali lepší výkon, ale zbytočnými chybami a nepresnými prihrávkami si sami zmarili príležitosti na skorigovanie zápasu. Najväčšie šance mali domáci počas tretej presilovky, ale Uhnák, König, či Geier v dobrých príležitostiach neuspeli.

Do záverečnej tretiny vstúpili domáci s tlakom a podarilo sa im zatlačiť hostí do vlastnej obrannej tretiny, no dva pokusy zneškodnil Trenčan v bránke hostí. V 45. minúte na obrannej modrej stratil puk Španko a hostia prečíslenie dokázali premeniť na tretí gól. Po góle sa hostia stiahli a umnou hrou už víťazstvo z rúk nepustili. Domácim chýbal moment prekvapenia a presnejšie zakončenia vyložených šancí. Víťazstvo hostí je plne zaslúžene.

MHK Dubnica nad Váhom – HK Gladiators Trnava 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Góly: 6. Kluka (Nemček, Rehák), 20. Nemček (Bednár, Švec), 27. Kluka (Rehák, Nemček), 36. Kluka (Hegyi), 36. Ďuriš (t.s.), 41. Kluka (Hegyi, Nemček), 56. Hegyi (Kluka) – 27. Róth (Valent), 60. Ftáčnik (Mikeš, Brzák). Strely: 29:28. Vylúčenia: 4:6 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Krist – Drblík, Makúch. Diváci: 657.

Dubnica nad VáhomKutej – Habšuda, Bobček, Burzala, Rehák, J. Ďurkech, Bednár, Madový, Trška – M. Jakúbek, Ďuriš, Briestenský – Kluka, Hegyi, Nemček – Kútny, J. Švec, D. Trenčan – Špankovič, J. Jakubík, Kanaet.

Trnava: Gibl (27. Juríček) – P. Poláček, Mihalko, Mrázik, Bilík, Košecký, Burzík, Keleši – Lukačovič, Hrbáčik, Kamenický – Róth, P. Valent, Andrisík – Brzák, Ševčík, Ftáčnik – Mrava, Klema, N. Mikeš.

HC Osmos Bratislava – HK 95 Považská Bystrica 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 15. Klučiar (Novák), 33. Mucha (Šalka, Ficel), 35. Podhradský (Miklík, Ručkay), 46. Miklík (Podhradský, Mucha) – 54. Hrušík (Zlocha), 55. Koleda (Dolinajec). Strely:  Vylúčenia: 6:4 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič – Vyšný, Návratek. Diváci: 1303.

HC Bratislava: Srnec – Obšut, Podhradský, Vidovič, Kuzmin, M. Valjent, Ficel, Roth, Gouth – Gron, Miklík, J. Ručkay – F. Novák, Klučiar, Mucha – Šalka, Brodek, Danišovský – Mlynčár, Krajč, Horský.

Považská Bystrica: Dzubina – Jar. Niník, Koleda, M. Leško, M. Dvořák, Palovič, Bajaník, Solar, Majerčík – M. Valášek, Schroner, M. Dolinajec – J. Cíger, Zlocha ml., Hrušík – Blaško, Jurášek, Brveník – Švantner, Kožúrik, Rodionov.