scrolltop scrollbottom

Novinky

Záhoráci po ďalšej dráme opäť víťazne, do Topoľčian pôjdu s mečbalom
Redakcia | 25.02.2018 11:38:20

Víťaz základnej časti St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy vyhral aj druhý domáci zápas semifinálovej série s Topoľčanmi a má nakročené k finálovej účasti. Hoci Žochári išli v 34. minúte do vedenia zásluhou Tábiho, Záhoráci promtne odpovedali a vyrovnali. Napínavý zápas sa zlomil až v závere tretej tretiny, keď Skaličania využili vylúčenie Kohúta a išli do vedenia. Vďaka ďalšiemu presnému zásahu z hokejky Vaškoviča si už vedenie ustrážili a do Topoľčian pocestujú s prvým mečbalom.

SEMIFINÁLE St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy (2. zápas):  

HK Skalica – HC Topoľčany 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)  stav série: 2:0

Góly: 36. Horváth (Vereš, Vaškovič), 55. Horváth (Vaškovič, Škápik), 58. Vaškovič (Pavešic, Hujsa) – 34. Tábi (Uhnák). Strely: 45:27. Vylúčenia: 4:6 na 2 min, navyše Kukliš 10 min. za napadnutie zozadu. Strely: 45:27. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist, Goga – Beniač, Vyšný. Diváci: 1654.

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Okoličány, Schmidt, Kotzman A. – Kniazev, Kučera, Dufek.

Topoľčany:  Halo – Kohút, Malý, Španko, Šiška, Grman, Bystričan, Novák – Pätoprstý, Uhnák, Pekarčík – Hudec, Laššo, Gašparovič – Podstavek, Nemček, Tábi – Hudec, Klenko, Gergel.

Dopisovateľ: Vlado Miček, www.nazahori.sk
Duel sa začal výrazne opatrnejšie ako v prvom stretnutí a ani jeden tím nechcel spraviť chybu. Preto nie je prekvapením, že sa prvá tretina skončila bez gólov.

Aj v druhej časti sa hral opatrný hokej a tak sa čakalo na to, kto prvý nájde recept na otvorenie skóre. Ukázalo sa, že to našiel rozhodca docent Goga, ktorý najskôr zrušil vylúčenie hráča Topoľčian a potom prísne potrestal domáceho Janáča. Toto vylúčenie hostia dokázali využiť a potom sa už vzdelaný rozhodca rozhodol trestať aj na druhej strane. V následnej presilovej hre sa dokázal pohotovo zorientovať domáci Horváth a vyrovnať na 1:1.

V záverečnej časti už mali jednoznačne navrch domáci hráči. Záhoráci súpera prestrieľali 18:6 a zákonite strhli víťazstvo na svoju stranu, po presných zásahoch Horvátha a Vaškoviča. 

 

Foto: HK Skalica


Ďalšie články