scrolltop scrollbottom

Preview

Zastaví Skalica rozbehnuté Michalovce a pomôže Prešovu získať 1. miesto?
Lukáš Rusňák | 14.12.2017 21:49:14

Piatkový program 29. kola našej druhej najvyššej hokejovej súťaže prinesie ďalší šláger v rámci prvej trojky, keď rozbehnutého lídra z Michaloviec vyzve mierne trápiaca sa Skalica. V prípade jej víťazstva by sa mohol tešiť Prešov, ktorý má šancu dostať sa do čela súťaže. Nečaká ho však taktiež jednoduchý zápas, keď nastúpi proti nevyspytateľnej Dubnici. Považská Bystrica sa bude pokúšať o posun na ôsme miesto, avšak Topoľčany pre ňu budú veľmi náročným súperom. V boji o play-off sa stretnú v šesťbodovom zápase Trnavčania s rezervou Nových Zámkov. Bratislava predohrala svoj zápas so Spišiakmi vo štvrtok. 

Program 29. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

  vs Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nove zamky b logo  17:00   Náš tip: 1

Trnava sa v minulom kole postarala o veľké prekvapenie, keď na domácom ľade doslova rozbila favorita z Dubnice výsledkom 7:2. Vďaka tomu sa posunula na ôsme miesto zaručujúce play-off, kde nahradila práve svojho najbližšieho súpera. Ak mu chce v tabuľke utiecť, potrebujem trojbodové víťazstvo. Domáce prostredie bude veľkou výhodou a po prekvapujúcom víťazstve bude hrať v prospech Trnavčanov aj psychika. Proti novozámockej rezerve by mali mať mierne navrch.

Vďaka reprezentačnej prestávke majú Nové Zámky B k dispozícii aj niekoľko hráčov z extraligy. Ani tí im však v stredu nepomohli v súboji so Spišiakmi, keď prišli o vedenie 2:0 a inkasovali debakel 2:7. Novozámocné „Béčko" prechádza po dobrom štarte sezóny krízou, keď prehrali už desať zápasov v rade. Nedarí sa ani extraligistom, mužstvo tak nebude v najlepšej nálade. V posledných kolách inkasovali najmä množstvo gólov a ak sa v defenzíve nezlepšia, nemôžu očakávať bodové úlovky.

 

    vs       17:00   Náš tip: 2X     ŠLÁGER KOLA

Nevyrovnané výkony Skalice majú za následok ich prepad z čela na tretie miesto, pričom po prehre v Prešov stráca na prvé Michalovce už päť bodov. Záhoráci striedajú výhry s prehrali už šesť kôl. Mrzieť ich môžu najmä porážky s Prešovom a Topoľčanmi, ktoré sú ich tabuľkovými susedmi. Až na súboj s Prešovčanmi sa vedeli presadiť, no zradila ich defenzíva. Svoju formu z úvodu ročníka by potrebovali nájsť aj brankári. Domáce prostredie by im ale proti michalovskej Dukle pomhlo pomôcť získať aspoň bod.

Michalovce sú vo skvelej forme a z posledných štrnástich zápasov vyhrali trinásť z nich. Ich hlavným katom je najmä rival z Prešova, ostatných súperov zatiaľ „Vojaci" úspešne valcujú. Silní sú najmä doma, čo potvrdili aj poslednou výhrou nad húževnatými Topoľčanmi. Majú výbornú ofenzívu, no vzadu ich vie podržať skúsený brankár Trenčan. Dukla vyzerá byť v hernej pohode, no doterajšie súboje so Skalicou boli vždy len o jednom góle. Zatiaľ v nich uspel vždy domáci tím, no v piatkovom kole by sa to vzhľadom na skvelú formu Michalovčanov pokojne mohlo zmeniť.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dubnica hokejove logo vs      18:00   Náš tip: 2 

Dubnica nad Váhom v stredu prekvapujúco zakopla na trnavskom ľade, kde inkasovala debakel 2:7. Odčiniť túto prehru by mohla víťazstvom nad druhým Prešovom, ktorý však je vo forme a bude jasným favoritom. Naopak, Dubničania podávajú veľmi nevyrovnané výkony, veď len nedávno napríklad porazili Skalicu. Zverenci trénera Stantiena sú nevyspytateľní, ťažiť však môžu z dobrej ofenzívy a presilových hier. Práve tie by im mohli proti Prešovu výrazne pomôcť.

Hokejisti Prešova zvládli posledné dva dôležité zápasy, zdolali tretiu Skalicu, ktorej odskočili na rozdiel štyroch bodov, predtým zvládli aj súboj s Topoľčanmi. Číhať teraz budú na každé zaváhanie Michaloviec, ktoré by mohlo Šarišanov posunúť na prvoligový trón. Hlavnou výhodou Prešovčanov bude aktuálna forma, výborna defenzíva na čele so spoľahlivo chytajúcim brankárom Riečickým a väčšia psychická podoba. Dubnica bude pod tlakom, čo môže byť výhoda aj nevýhoda. Očakávame však vyrovnaný priebeh, veď všetky vzájomné zápasy týchto dvoch súperom zatiaľ skončili rozdielom gólu. Dubnica uspela raz, Prešov dvakrát. 

  

  vs        18:00   Náš tip: 1     FAVORIT KOLA

Topoľčany mali veľmi náročné posledné dve kolá, vydolovať z nich dokázali len jeden bodík. Na východe Slovenska nestačili na Michalovce a predtým sa im nepodarilo zdolať ani Prešov, hoci získali aspoň bod za remízu v riadnom hracom čase. Teraz ich ale čaká posledný tím tabuľky, ktorý hoci nemožno podceniť, no kvalitou sa určite nedokáže „Žochárom" vyrovnať. Ak chcú Topoľčany ešte pomýšľať na atakovanie prvej trojky, potrebujú jednoznačné tri body. Vzhľadom na zlepšené výkony Považanov nemožno očakávať, že súpera podcenia. Aj preto by mali vyhrať.

„Pateri" z Považskej Bystrice zaznamenali nárast formy, z posledných piatich duelov vyhrali až tri, keď porazili Spišiakov, Nové Zámky B a dokonca aj Prešov. Stále sú síce na dne prvoligovej tabuľky, no ôsme miesto strácajú iba dva body. V útoku sa vedia presadiť a dokážu byť nebezpeční, pričom majú slušné presilové hry. Potrápiť Topoľčany by mohli, no ich defenzíva s druhým najvyšším počtom inkasovaných gólov v lige dostane vážnu previerku, a tu by mohli rozhodnúť domáce skúsenosti.

 

  vs     predohrané 14.12. (VÝSLEDOK TU)

 

Foto: www.novinyzemplina.sk