scrolltop scrollbottom
Strieborná prilba SZĽH - december
Ľubomír Vaškovič
Kapitán HK Skalica sa ukázal ako pravý líder, keď v decembri doviedol Záhorákov do prvej štvorky. Nevysoký 30-ročný krídelník vyniká svojimi šikovnými rukami, ktoré mu pomohli zaknihovať 15 bodov za 5 gólov a 10 asistencií.
icon1052
Jindřich Abdul
Útočník HC Prešov Penguins vytvoril spolu s Jokeľom a Šimčákom jednu z najobávanejších formácií ligy. Iba 20-ročný Čech nazbieral v decembri 19 bodov (7+12). Jeho dominantou sú umné prihrávky, šikovné kľučky, no má tiež cit na góly. Prešov v ňom získal veľkú posilu.
icon761
Erik Nitriansky
Divoká karta Richarda Šechného: Obranca HC Topoľčany sa v decembri zaradil k lídrom topoľčianskej defenzívy. Vzadu bol istotou, no nebál sa ani zaútočiť. S +12 bodmi bol druhý v štatistike +/- medzi obrancami, ku ktorým pridal aj 8 kanadských bodov (4+4).
icon350
Tomáš Škvaridlo
Útočník HC 07 Orin Detva nastúpil v decembri len na 7 zápasov, o to úctyhodnejšie sú jeho štatistiky. Skúsený 35-ročný krídelník s dobrým prehľadom v hre vsietil 11 gólov a pridal aj 5 asistencií. V zápase o 1. miesto s Michalovcami vystrieľal „Medveďom“ výhru hetrikom.
icon196
Roman Jurák
Krídelník HK Gladiators Trnava je najproduktívnejším hráčom ligy, hoci jeho tímu sa v závere decembra nedarilo. Dvadsaťpäťročný Trnavčan strelil v minulom mesiaci 9 gólov a na 6 prihral. Od začiatku sezóny podáva stabilné výkony a je ho stále plný ľad.
icon37